Skocz do zawartości

Telewizja po WiFi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem się Was zapytać, jak zrobić aby na tablecie i telefonie (z systemem iOS oraz Androidem) można było w domu oglądać telewizję po WiFi bez żadnego dodatkowego abonamentu?

 

Wstępnie rozejrzałem się w Internecie i zauważyłem, że są tunery WiFi ale do oglądania telewizji DVB-T, czy są tunery do oglądania DVB-S2 ?

Posiadam w domu Cyfrowy Polsat i fajnie by było oglądać to samo na telefonie czy tablecie.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Pawio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawio

Gra nie warta świeczki, bo trzeba wydać pieniądze na dobry tuner z linuxem (który ma możliwość strumieniowania), do tego moduł CP, a i tak będzie można oglądać jednocześnie tylko 1 kanał.

 

Jak chcesz koniecznie coś pooglądać "mobilnie" to proponuję kupić dostęp do kanałów TV w Ipla (nie ma tam wszystkiego, co oferuje Cyfrowy Polsat, ale zawsze coś) http://www.ipla.tv/pakiety. Dla abonentów CP są tam jakieś zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie warta świeczki, bo trzeba wydać pieniądze na dobry tuner z linuxem (który ma możliwość strumieniowania), do tego moduł CP, a i tak będzie można oglądać jednocześnie tylko 1 kanał.

Nie wprowadzaj w błąd.

Jak ma jedna głowicę to może oglądać inny kanał ale obydwa z tego samego transpondera.

Jam ma dwie głowice i pojedynczy konwerter (looop thru) to może oglądać dowolone kanały z transponderów z tego samego podzakresu i tej samej polaryzacji (i oczywiście tej samej pozycji sat)

Jak ma dwie głowice i podwójny konwerter to może oglądać z dowolnego transpondera i dowolnej pozycji sat.

 

Jak chcesz koniecznie coś pooglądać "mobilnie" to proponuję kupić dostęp do kanałów TV w Ipla (nie ma tam wszystkiego, co oferuje Cyfrowy Polsat, ale zawsze coś) http://www.ipla.tv/pakiety. Dla abonentów CP są tam jakieś zniżki.

No i widać jak na dłoni powód wprowadzania w błąd. Dodaj jeszcze wspaniałą jakość przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś, co napisałem ? Czy czytasz co piąte słowo ?

[...] trzeba wydać pieniądze na dobry tuner z linuxem (który ma możliwość strumieniowania), do tego moduł CP, a i tak będzie można oglądać jednocześnie tylko 1 kanał.

 

To może zdradź nam tajemnicę jak oglądać jednocześnie dwa różne kodowane kanały na jednostrumieniowym module od CP. Ipla zła ? Jakość przekazu ? Przecież to ma być na tablet i komórkę. To co proponujesz w zamian ? Bo ja myślę, że nie ma żadnej innej alternatywy dla potrzeb kolegi @Pawio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zdradź nam tajemnicę jak oglądać jednocześnie dwa różne kodowane kanały na jednostrumieniowym module od CP.

A kto każe używać Tobie modułu CP? Noduł CP jest tylko potrzebny tylko do jednej czynności potem go chowasz do szafy/szuflady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Pawio

Gra nie warta świeczki, bo trzeba wydać pieniądze na dobry tuner z linuxem (który ma możliwość strumieniowania), do tego moduł CP, a i tak będzie można oglądać jednocześnie tylko 1 kanał.

 

Jak chcesz koniecznie coś pooglądać "mobilnie" to proponuję kupić dostęp do kanałów TV w Ipla (nie ma tam wszystkiego, co oferuje Cyfrowy Polsat, ale zawsze coś) http://www.ipla.tv/pakiety. Dla abonentów CP są tam jakieś zniżki.

Nie polecam Ipli ani też TVP Stream z tej racji że tam płynnie idą jedynie programy z odtworzenia zaś live streamy bez przerwy się przycinają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,bardzo prosze o kilka informacji bo jestem jak na razie zielony w te sprawy. A wiec kupilem synowi   telefunken selfie ts2 ktory ma WI-FI i w zwiazku z ttym mam pytania. Co musze kupic aby miec w domu dostep do netu wlasnie przez WI-FI. Ja korzystam  z kompa i dostepu stacjonarnego. Przy okazji mam drugie pytanie,posiadam nc+i ich tuner Pace 500 GB i w jaki sposob moge na nim przegladac net. Dodam ze komp i net stacjonarny o ktorym pisalem mam  calkiem osobno w innym pokoju anizeli jest TV i Pace. Dziekuje bardzo i prosze o jakies wskazowki i rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...