Skocz do zawartości

Superfish


Rekomendowane odpowiedzi

Czym to usunąć najlepiej? bo niby taki NOd32 to tylko będzie blokować ale ponoć nie usunie.

 

Nie mam żadnych superfish zainstalowanych w dodatkach

 

Od krótkiego czasu zauważyłem że jak zaczyna korzystać z netu wszystko idzie przez superfish.com czytałem też o akcji LENOVO

 

Używając chroma mam spokój nie ma superfisha siedzi to tylko w FF

 

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej usunąć samemu ;) Instrukcję opublikowało Lenovo - do wyboru masz albo opcję ręczną (druga część tekstu) albo narzędzie Automatic Removal Tool kasujące soft i certyfikat z systemu. To powinno wystarczać ;)

http://support.lenovo.com/us/en/product ... _uninstall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten adres ?gws_rd=ssl

To jest akurat przekierowanie na szyfrowanie SSL, a dokładniej po HTTPS. Nie ma się co bać, to google przeszło na HTTPSa po prostu :D Podobno ze względu na nasze bezpieczeństwo ;)

 

//Wpadka z Superfishem to nic w porównaniu z informacją, że oprogramowanie szpiegowskie jest implementowane w firmware np. dysków twardych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to SSL można przechwycić bo to wszystko się zapisuje na naszych dyskach.

A to o czym mówisz Superfish w dyskach to jest kabaret dla klienta. Przydała by się lista tych dysków

A co do Lenovo to ja sobie wybrałem do zakupu ten laptop w późniejszym terminie bo to model który ma napęd + 2 sloty na dyski czyli idealnie na system z SSD i zwykły talerzowy na dane. Nigdy nie kupowałem kompa czy laptopa z systemem. Jak już to tylko linuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej usunąć samemu ;) Instrukcję opublikowało Lenovo - do wyboru masz albo opcję ręczną (druga część tekstu) albo narzędzie Automatic Removal Tool kasujące soft i certyfikat z systemu. To powinno wystarczać ;)

http://support.lenovo.com/us/en/product ... _uninstall

 

 

No i jednak nie wystarczy SuperFish tool nic nie zlokalizował i co teraz? skoro nie mam zadnego Superfisha w dodatkach FireFoxa? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się ten tool jest tylko pod Lenovo - usuwa to co sami zainstalowali. Jeśli nie masz Lenovo albo cała ta furtka zainstalowała Ci się w inny sposób - nie przez program dodawany do sprzętu Lenovo, to tylko tyle co usunięcie certyfikatu z systemu spowoduje, że ubije to komunikację z nimi (stanie się niezaufana). Usuwanie certyfikatu opisali tam w dalszej części odpowiedzialnej za usuwanie ręczne.

 

Ale cy na pewno w ogóle to masz? Jak stwierdzasz, że ruch idzie u Ciebie przez Superfish.com?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+- od 15 lutego podczas ładowania google widze jakieś połaczenia SUPERFISH jak mi się zrobiło nie wiem. Nie mam niczego żadnych certyfikatów żadnych reklam oraz dodatków w FF z tym związanych jedynie co mam to plik skryptowy z pliczkiem txt w którym są jakieś śmieci i jest stale aktualizowany. Dodatkowo ESET pokazuje stale ten sam komunikat że zostało zablokowane. FF sie zaaktualizował i co ciekawe chwilowo wyskoczyła mi zapora win7 ale jak sie okazało dotyczyło okno jakiegoś innego okienka które było zasłoniete przez zapore więc nie wiem z czym to było związane niczego nie potwierdziłem . Superfish.com taki adres stale wyskakuje z esetem gdy przeglądam strony a skrypt superfisha siedzi w profilu FF i nie wiem czy to kwestia wykasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ci żebyś to pokasował, bo reklamy takie jak ceneo, czy allegro przy linkach to właśnie odmiana Superfisha. Tak to wygląda(choć to akurat angielska wersja): http://g1.pcworld.pl/news/thumbnails/28 ... 8x1000.jpg W dodatku AdwCleaner i wszystko powinno grać. Wiesz, który to plik to wywalaj, po co go trzymasz? W dodatku ESET nie jest najlepszym rozwiązaniem antywirsuowym, przejechałem się na nim nie raz i parokrotnie go wywalałem od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie pisałeś :) te śmieci co nazywasz ceneo i allegro to ma każdy i nie tylko ja Takie coś to ja widze w sklepach z obsługą itd czego to dotyczy no jak przeglądasz oferte sklepów to się będą pojawiać ostatnie wizyty.

 

 

8-softonic-antivirus-comparison-for-2014-performance-rating-2013-chart.jpg

 

To jest lista najwydajniejszych toolów antywirusowych odkąd mam noda32 oczywiście z licencja nic już nie musze. Miałem AVASTA i inne śmieci z Nortona spokoju nie było i notoryczne korzystanie właśnie z ADWcleaner było potrzebne.

FireFox chyba raczej straci prym jako przeglądarka nr 1.

 

 

Ciekawe jeszcze co się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dostałeś? Mam odnotowane, że jednak wiadomość otrzymałeś :smile:

Re: Superfish

 

Wysłano: 23 lut 2015, o 23:47

Od: bartolinos

Do: asiafan

Spróbuj AdwCleaner w/g mnie jeden z najlepszych do wywalania śmieci reklamowych z przeglądarek wszelkiego rodzaju. Ten plik .js który wskazałeś to zwykły skrypt i pewnie uruchamia się razem z przeglądarką. W środku pliku .txt mnóstwo tych reklamowych odnośników po najechaniu na wyszukiwany w google tekst. Możesz też spróbować przywrócić "środek" Firefoxa wpisaniem w pasek przeglądarki about:config i wyszukaniu "superfish", a następnie zresetowaniu tego pola.

 

Rankingi antywirusów są różne. Ja tylko mogę zasugerować rozwiązanie, skoro uważasz, że lepiej wiesz, to po co zadajesz pytanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz rzucić linkami bezpiecznymi do tych ADWcleaner i jeśli masz coś do mallware cleaner te wszystkie linki od programowy i dobre programy to wszystko u mnie blokuje nod i czym najlepiej czyścić tempa

 

+ nod wykrył mi jakiś googlecrash i co ciekawe linijka od dysku nie była c:users tylko device/harddisk i dopiero potem c:/users

 

 

mam jeszcze takie coś googleads.g.doubleclick.net ale ja w to nie klikam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...