Skocz do zawartości

Windows 10


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystałem z tego programu i super klucz mi odczytało. Tylko...W instalacji Windowsa 10 tego klucza nie przyjmuje a aktywując obecną 7 takie coś się pojawia ,,Wprowadzony klucz wydaję się być domyślnym kluczem produktu i nie może być użyty do aktywacji"

 

Dobra daję sobie spokój z tym. I tak chciałem robić generalnego formata. Z pirackim Winem tu chyba nic się zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego laptopa nie mogłem uaktualnić do windows 10 bo wyskakiwał cały czas kod błędu 80240020. Przy każdym uruchomieniu laptopa system próbował uaktualnić się do nowej wersji i tak było chyba ze 14 razy - sprawdziłem w historii aktualizacji.

Mam to samo. Windows Update ściągnął już dawno Win 10 - na dysku C: jest ukryty folder o nazwie $Windows.~BT, który ma 5,78 GB. Mimo to nie chce mi aktualizować Windows 7 do Windows 10. W historii aktualizacji mam kilka razy pozycję "Uaktualnij do wersji Windows 10 Home" - stan: Niepowodzenie. Po sprawdzeniu szczegółów jest błąd o kodzie 80240020.

 

W końcu skorzystałem z porady komputer świat http://www.komputerswiat.pl/nowosci/pro ... osobu.aspx i od razu system się uaktualnił.

Postąpiłem według tej instrukcji i Windows Update ściągnął mi Win 10 od nowa. Tym razem wyskoczyło okienko z opcją aktualizacji. Pytanie brzmi jak można odwlec tą aktualizację np. o miesiąc, bo widzę, że można wybrać tylko góra 3 dni. A jak nie włączę komputera za te 3 dni o wybranej godzinie, to zaktualizuje mi automatycznie przy ponownym włączeniu, czy znowu zapyta kiedy ma aktualizować?

Ile miejsca na dysku pochłania zaktualizowanie Win 7 do Win 10, bo na chwilę obecną mam tylko 40 GB wolne i muszę mieć czas, aby przenieść parę rzeczy przed dokonaniem aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuje na razie 8.1 , jak co to powrócę do "7" , gdyż po XP to jedyny dobry system.

8.1 jest dobre pod względem wydajności, ale głównie po jednej z aktualizacji, która dodaje przy okazji przyciski do metro startu po prawej górnej stronie ekranu.

Co do 7 i XP to się nie zgodzę, oba są straszne zamulonymi systemami, które na moim PCcie strasznie się wiesiły. Po zainstalowaniu 8.1 jakby nagle komputer zaczął być wydajniejszy. :P Jeszcze oczywiście sprawdzę 10-tkę jak chodzi na nim, bo planuję wersję ISO pobrać. A ze starych systemów - 98SE forever the best, bo może było jeszcze na DOSie, ale chodziło bardzo dobrze. Przynajmniej ja mam miłe wspomnienia z tym systemem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do 98 to chyba za młody jesteś żeby się wypowiadać jaki to był system ;)

A co ma mój wiek do tego, jak korzystałem z Windows 98 za malucha? :lol2: Fakt, 98 nie był jakimś frykasem, żeby podłączać jakieś pendrivey trzeba było instalować sterowniki z dyskietki, ale ogólnie pod względem niezawodności, to mnie nie irytował. Chodził jak trzeba. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem W10 z 8.1.

W obecnej chwili nie widzi sieci WIFI z routera MicroTik na kanale 13 w BGN.

Na routerze TP-Linka na kanale 8 w BG widzi.

Ktoś wie gdzie to zmienić. Wolałbym nie zmieniać kanału w mikrotiku.

Szyfrowanie pozostało takie samo WPA/WPA2 PSK.

 

Ktoś coś może podpowiedzieć gdzie to zmienić?

 

Udało mi sie to odszukać. W opcjach karty/konfiguracja/zarządzanie energią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe - to, że wycięli obsługę DVD w kodekach w systemie ma także wpływ na TV Satelitarną i karty DVB, bo kodeki te także można było używać do puszczania TV (ten od obrazu nazywa się Microsoft DTV-DVD Video Decoder). Na Windows 10 kodek nadal jest, ale nie puszcza kanałów MPEG-2 (H.264 działają). Oczywiście tu też załatwia sprawę instalacja innych dekoderów, np. paczki LAV Filters ;)

W ramach uzupełnienia - w sklepie MS pojawił się Odtwarzacz DVD za 65 zł. Jeśli są darmowe rozwiązania, to wątpię, aby to kogoś ruszyło, ale jako ciekawostkę dodam, że jego zakup odblokowuje także puszczanie MPEG-2 przez kodek Microsoft DTV-DVD Video Decoder i znowu działa on dla TV Sat ;)

Z opisu wynika, że kto ma W7 Ultimate, Professional lub Home Premium oraz Win 8.1 z dodatkiem Media Center - może dostać tą apkę za darmo ;) Tego nie mogę potwierdzić, ale jeśli ktoś aktualizował i chce mieć, to może spróbować kliknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój instalator w ogóle jest nawiedzony jakoś. U prawie wszystkich (z tego co słyszałem) przed instalacją pyta czy chcemy zrobić uaktualnienie czy czystą instalacje.A u mnie od razu po pobraniu wyskakuje z takim czymś. => http://zapodaj.net/30a7ae768010f.png.html I z jakiego diabła mam taki klucz wziąć. Obecny mam aktywny jeszcze 27 dni. A czytając fora byli tacy co tylko 3 dni im zostały. I ogólnie próbowałem wszystkich sposobów. Z tej strony Microsoftu, za pomocą MediaCreation Toolsa, a WindowsUpdate coś próbował pobrać a zakończyło się to niepowodzeniem. Próbowałem za pomocą Wiersza polecenia wymusić i też nie pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...