Skocz do zawartości

Windows 10


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego radzę się wstrzymać z aktualizacją i nie chodzi o aktualizację dziś czy w ciągu roku,ale wo gule nie aktualizować . Po roku bezpłatnego przejścia na 10 ,następne aktualizacje 10-tek będą płatne. :lol2:

Dziś dostajecie za darmo lustereczko a za rok każda poprawka 10 ma być płatna ,nie będą to wielkie pieniądze ,ale zawsze na zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też trochę obawiam się aktualizować, kupiłem laptopa z Windows 8, następnie uaktualniłem przez sklep Windows do 8.1, teraz jak znów bym chciał aktualizować do tej 10, to czy mi ten nowy Windows aktywuje się na kluczu zapisanym w biosie do Windowsa 8 (teraz mam 8.1) ? Pobrałem ten Media Creation Tol, ale na razie nie aktualizuje. Też mam w lapku osobną kartę grafiki GeForce i zintegrowaną Intela, i nie wiem właśnie czy by mi te karty wykrywał system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Można przejść z Windows 7 32-bit na Windows 10 64-bit.

U mnie przeszło z 32 bitowe "7" na Windows 10 Pro 32 bit.

Możesz teraz przejść na W10 64-bit tyle że poprzez czystą instalację tego systemu.

http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... ab312caf74

Takie "udogodnienie" Microsoftu. Zresztą z tego co czytam czystą instalację Windows 10 też można zrobić tylko wtedy gdy wcześniej zaktualizowaliśmy Windows 7 do Windows 10. Inaczej ten na czysto zainstalowany Windows 10 nam się nie aktywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuje się spod aktualnego Windows (aktualizowanego 7 czy 8.1) i wtedy nie pyta o klucz, czysta instalacja/aktualizacja wymaga klucza i nie przejdzie jeśli wcześniej nie aktualizowałeś Windows 7 (8.1), klucz z używanego Windows 7 (8.1) jest inny od tego z aktualizacji Windows 10 wojtekmedia2 8)

Jeśli kreatorem Windows 10 wyczyściłeś partycję Windows 7 to trzeba ponownie zainstalować Windows 7 i aktualizować z pliku i systemu Windows 7 a nie płytki czy pendrive, następna instalacja po aktualizacji dopiero może być czystą instalacją Windows 10, jak odczytasz poprawny klucz aktywacji (w Windows 10/rejestr jest ich kilka/kilka zaszyfrowanych też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dam sobie jeszcze spokój z tą aktualizacją do Windows 10. Jak czytam forum dobreprogramy to ludzie mają masę problemów z tym systemem. Pod koniec Sierpnia ma wyjść jakaś duża aktualizacja poprawiająca dużą ilość błędów, które ten system obecnie zawiera. Wtedy może się zdecyduję zaktualizować. Windows 8.1 obecnie nie jest taki zły, a jak się zainstaluje Start Menu 8 lub Classic Shel to obsługa jest taka prosta jak w Windowsie 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru godzinach użytkowania stwierdzam, że dokończę parę rzeczy co zrobiłem przed aktualizacją i zrobię format dysku. Niestety ale karta graficzna nie wyrabia pod tym systemem. Więc powrót do sprawdzonej "siódemki" lub przetestuje jeszcze Windows 8.1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego laptopa nie mogłem uaktualnić do windows 10 bo wyskakiwał cały czas kod błędu 80240020. Przy każdym uruchomieniu laptopa system próbował uaktualnić się do nowej wersji i tak było chyba ze 14 razy - sprawdziłem w historii aktualizacji. W końcu skorzystałem z porady komputer świat http://www.komputerswiat.pl/nowosci/pro ... osobu.aspx i od razu system się uaktualnił. Jak dla mnie 10 działa bardzo dobrze i lepiej jak 8.1 za wyjątkiem skype gdzie denerwuje mnie fakt że po zamknięciu aplikacji widać ją rozwiniętą na pasku zadań. reszta jest ok. , nie mam takich problemów jak wyżej opisane. pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Windows 10 to Beta wersja a nie dopracowany Windows, dla graczy pozostaje Windows 7 (8.1), jak poprawki będą to można myśleć o graniu czy poważnej pracy na Windows 10, ci co mają wątpliwości to wystarczy spojrzeć w Podgląd zdarzeń, tam aż czerwono przy aplikacjach Microsoft (podobnie było w przedpremierowej wersji Windows 10 IP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem tą pierwszą opcję w instalatorze czyli Uaktualnij ten komputer teraz i niestety mi prosi o klucz a za nic nie mogę go znaleźć. I co teraz robić Mam windowsa 7 Ultimate

Są narzędzia które go odczytują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...