Skocz do zawartości

Windows 10


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla jasności najpierw aktualizacja , to dlatego bo klucz z aktualizowanego Windows musi się przypisać do Windows 10, następna Instalacja może być czysta z płytki lub pendrive, wtedy już z cd key zakupionego Windows się zainstaluje.

Laptop już aktualizowany z Windows 7 do Windows 10 http://i.imgbox.com/atABTWWG.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42

Eeech są już ciekawe reakcje na ujednalicanie oprogramowania....

 

comment_GYZEvGEmgl3cDf1gdmDOXNIU2fd8yy6m.jpg

 

Jeśli chodzi o Linuksa, to ciężko powiedzieć. Teraz do bootowania systemu korzystasz z GRUBA, czasami Windows mógłby chcieć nadpisać go swoim bootloaderem (tak się dzieje przy czystej instalacji). Jakiś Insider z Linuksem musiałby się wypowiedzieć co się dzieje przy aktualizacji.

 

Wystarczy dopisać do BCD inne booty na dysku.

 

 

Co zrobić by na wszelki wypadek zachować Windows 8.1 po aktualizacji do Windows 10 ?

Np. komenda z dovolnego live USB linuksa.

dd if=/dev/sdxn of=/mnt/dysk/kopia.img

albo

dd if=/dev/sdxn of=- | gzip -c > /mnt/dysk/kopia.img.gz

 

Pamiętaj tylko o tej partycji z EFI loaderem (~100MB w Viście i W7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji Windows 10 z pliku ISO co udostępnili musisz podać cd key z Windows który aktualizujesz (Windows 7 lub 8.1), bez kodu tylko aktualizacja ;)

To który klucz trzeba podać - ten, który mam aktualnie do systemu Win 7, czy ten, który sam się wpisze do systemu Win 10 podczas aktualizacji Win 7 do Win 10?

Jak mam aktualnie Win 7 Home Premium 64-bit SP1, to który plik ISO mam pobrać?

 

Klucz produktu oczywiście sam pojawił się w systemie i jest inny niż mój poprzedni z 8.1.

Czy mógłbyś napisać jak odczytać ten klucz w zaktualizowanym systemie Win 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie żadnego klucza nie podajesz, aktualizacja z linka który Microsoft dał, aktualizujesz w Windows który masz i aktualizacja o klucz się nie pyta !

To wiem. :wink: Chodzi mi o to, że jak zaktualizuję teraz Win 7 do Win 10, następnie powrócę do Win 7 i za jakiś czas będę chciał dokonać czystej instalacji Win 10 (z pobranego pliku ISO), to jaki wtedy trzeba wpisać klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42
Dziś odbieram nowo zakupionego laptopa, i mam dylemat czy wrzucać Windows 7 czy od razu Windows 10 :roll:

Od razu Win10. Im szybciej tym lepiej, mniej bałaganu.

A tak to w ogóle wywalić system z preinstalowanym syfem od producenta laptopa. Zachowujesz tylko klucz i instalujesz nowiutkie Win10 bez zachowywania danych!.

 

 

U mnie na kompie stacjonarnym mam tylko rozdzielczości 800x600, 1024x768, 1280x1024, 1600x1200. Mam monitor 16:9 Full HD, więc trochę się męczę ;) Pewnie to kwestia sterowników.

Menedżer urządzeń i wybierz aktualizuj sterownik. Masz szansę że automatycznie pobierze sterownik, który z rożnych względów (głównie prawnych) nie mógł być umieszczony w Windows Update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Może to głupie pytanie ale zadam.Pobrałem nową wersję Windows 10 ale czekam z uaktualnianiem.Czy jak wgram Windows 10 to oprócz Windows 7 to stracę wszystkie programy i antywirusy i będę je musiał od nowa pobierać.Może to głupie ale pytam.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...