Skocz do zawartości

Windows 10


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość activa42
zresztą Laptopy z zaszytym w Bios kluczem do Windows blokowały by aktywację.

 

Czyli twierdzisz że komputery z UEFI BIOS'em nie będą pozwalać na instalacje wyższych edycji Windows tj np. Enterprise?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszył pre-download!

Jak ktoś ma rezerwacje, to może obserwować ruch na karcie sieciowej. Alt+Ctrl+Del zakładka wydajność.

W czasie pobierania pojawia się ukryty folder c:\$Windows.~BT o wadze 140MB.

Po zakończeniu pobierania waży niecałe 3GB. Później jeszcze rozmiar folderu się zwiększa, chyba następuje jakieś rozpakowanie plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też coś Windows pobiera w tle - coś większego - czyli zapewne to Windows 10 będzie. Takie pytanko, bo dobrze nie wgłębiałem się w aktualizacje. Czy podczas aktualizacji win 8.1 do 10 utracę dane np z dysku systemu czyli C? Chodzi mi tutaj o pliki na pulpicie itp. Zdałem sobie sprawę, że to już jutro ta premiera i nie wiem czy robić jakąś kopię plików z C. Mam nadzieję że Windows 10 nie zaszkodzi mojemu Linuxowi, bo słyszałem jakieś takie dziwne pogłoski :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszył pre-download!

Jak ktoś ma rezerwacje, to może obserwować ruch na karcie sieciowej. Alt+Ctrl+Del zakładka wydajność.

W czasie pobierania pojawia się ukryty folder c:\$Windows.~BT o wadze 140MB.

Po zakończeniu pobierania waży niecałe 3GB. Później jeszcze rozmiar folderu się zwiększa, chyba następuje jakieś rozpakowanie plików.

Mam rezerwacje, ale jeszcze nic się nie dzieje - czekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też coś Windows pobiera w tle - coś większego - czyli zapewne to Windows 10 będzie. Takie pytanko, bo dobrze nie wgłębiałem się w aktualizacje. Czy podczas aktualizacji win 8.1 do 10 utracę dane np z dysku systemu czyli C? Chodzi mi tutaj o pliki na pulpicie itp. Zdałem sobie sprawę, że to już jutro ta premiera i nie wiem czy robić jakąś kopię plików z C. Mam nadzieję że Windows 10 nie zaszkodzi mojemu Linuxowi, bo słyszałem jakieś takie dziwne pogłoski :wink:

Nic nie stracisz. To nie jest format, tylko aktualizacja.

Ewentualnie jeśli ukryłeś jakieś pliki wewnątrz folderu Windows, to mogłoby się stracić.

 

Jeśli chodzi o Linuksa, to ciężko powiedzieć. Teraz do bootowania systemu korzystasz z GRUBA, czasami Windows mógłby chcieć nadpisać go swoim bootloaderem (tak się dzieje przy czystej instalacji). Jakiś Insider z Linuksem musiałby się wypowiedzieć co się dzieje przy aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o Linuksa, to ciężko powiedzieć. Teraz do bootowania systemu korzystasz z GRUBA, czasami Windows mógłby chcieć nadpisać go swoim bootloaderem (tak się dzieje przy czystej instalacji). Jakiś Insider z Linuksem musiałby się wypowiedzieć co się dzieje przy aktualizacji.

 

Insiderem nie jestem, ale GRUBa jest tak łatwo zainstalować z liveUSB, że jego utrata nie stanowi żadnego problemu. Do tego GRUBa można wrzucić na oddzielną partycję, wtedy Windows go nie sięgnie, a nawet na pendrajwa czy dysk zewnętrzny. Wtedy gdy mamy podłączoną pamięć z GRUBem to załaduje się GRUB, a po odłączeniu załaduje się normalnie starter Windowsowy. Tylko przed zabawą warto sobie pliczek grub.cfg zachować na wszelki wypadek, jeśli się ma Windowsa + kilka linuksów to lubi się grub.cfg posypać przy aktualizacjach i trzeba go ręcznie poprawiać. A tak to tylko skopiować po aktualizacji stary pliczek i gotowe. Ewentualnie można też sobie zrzucić MBR dysku. A i była też opcja w poprzednich okienkach (jak jest teraz to nie wiem, bo korzystam z 7), żeby do bootloadera Windowsa dopisać linuksa. Tylko trudno zgadywać jak się nie wie z jakiej konfiguracji ktoś korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jak, można pobrać system Win 10 z tego linku, nie robiąc wcześniej aktualizacji? Tylko co z tym kluczem, o którym piszą:

Jeśli masz zamiar instalować system operacyjny po raz pierwszy, musisz mieć klucz produktu systemu Windows (xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx).

Skąd go wziąć? I którą wersję Win 10 mam pobrać, jeśli obecnie używam Win 7 Home Premium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że w porównaniu z 8.1 bardzo dobrze i płynnie działa. Nowa przeglądarka też może być i chyba nie bedzie już służyć do instalowania innych przeglądarek. Teraz aktualizuje starego PC'ta i zobaczę jak będzie na nim działać.

Klucz produktu oczywiście sam pojawił się w systemie i jest inny niż mój poprzedni z 8.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...