Skocz do zawartości

Gry - wątek ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że próbowałeś odpalać w trybie kompatybilności z XP i gra jest zaktualizowana do najnowszej wersji? Jeśli jednak dalej nie będzie działać, a bardzo ci zależy to postaw sobie maszynę wirtualną z XP i z niego odpalaj gierkę. Szczerze, to mimo niebezpieczeństw czyhających teraz na XP ze względu braki aktualizacji dalej jest on dość popularny i czasem warto/trzeba z niego korzystać, a maszyna wirtualna się uszkodzi to mniejsza strata niż cały dysk i takie starsze gierki/programy można bezproblemowo odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeszcze nadal korzystam z XP. U siebie na komputerze mam go właśnie na wirtualnej maszynie, natomiast u mamy jest wgrany normalnie. Egzamin zawodowy w technikum za rok również będę zdawał na XP. Ten system chyba jeszcze długo będzie miał się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartolinos dokładnie, odpalanie w trybie zgodności nic nie daje, chyba będę musiał odkurzyć starego kompa na nim mam zainstalowanego Windowsa XP to powinno zadziałać, nie wiem czy 1 GB RAM-u wystarczy na płynne działanie gry ?

Większość starych gier na siódemce działa, tylko z tą mam problem, w necie przeczytałem, że ta gra była właśnie dedykowana pod XP i w nowszych wersjach są problemy z odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Miał okazję już zagrać w grę Wolfenstein The New Order i powiem tak, że opłacało sie tak długo czekać premierę gry, gra jest równie dobra a nie wiem czy nie lepsza od poprzednich części po raz kolejny wcielamy sie w postać B.J. Blazkowicza ,w pierwszej części gry jest rok 1946 r. 2 Wojna Światowa nadal trwa, jednak to naziści dzięki badaniom Wilhelma Strassego Trupia Główka) zyskują przewagę, ten etap gry kończy się dość niespodziewanie, nasz bohater traci przytomność i doznaje uszkodzenia mózgu. Druga cześć gry rozpoczyna się w roku 1960 r. w szpitalu psychiatrycznym w Polsce, nasz bohater budzi się po długim okresie śpiączki, Naziści dzięki bombie atomowej rządzą światem, co ciekawe poznaje tam polską pielęgniarkę Annę która troskliwie się nim opiekowała prze te lata. Tu twórcy nie poszli na łatwiznę, wynajęli polskich aktorów aby odegrali rolę Anny i jej krewnych w ten sposób bohaterowie mówią przez krótki okres czystą polszczyzną. to tak w telegraficznym skrócie streszczenie fabuły, oczywiście naszym głównym przeciwnikiem jest trupia Główka i to z nim w ostatniej misji się mierzymy, pomaga nam Anna, Caroline Becker i wiele innych postaci, dodam jeszcze, że w drugiej cześć są do wybory dwie ścieżki, jena to ścieżka Wyaata młodego amerykańskiego żołnierza a druga to ścieżka Fergusa czyli pilota, w jednej z misji musi zdecydować który z nich ma zginać z rąk ludzi Trupiej Główki. Grywalność jest na wysokim poziomie, muzyka bardzo dobra, w prawie każdej misji możemy posłuchać starych płyt jeżeli je znajdziemy. cała masa najróżniejszych przeciwników, od zwykłych żołnierzy, bo różnorakie roboty również te sterowane przez ludzkie myśli aż po mechaniczne psy, cały arsenał różnych broni które po wykonaniu określonych warunków możemy ulepszać, również jak to bywało w poprzednich częściach możemy poszukiwać złota i cenniejszych przedmiotów. Opłaca się również po cichu eliminować generałów bo w ten sposób uzyskujemy mapę różnych sekretów. gra jest bardzo długa, lokacje różnorakie dopracowane do perfekcji, ta misja na Księżycu po prostu powala, poza tym mamy okazję powalczyć m.in w Londynie. kawał dobrej roboty odwalili programiści, nie jestem maniakiem gier komputerowych teraz gram bardzo rzadko, ale po ten tytuł musiałem sięgnąć. Grę polecam, jeżeli ktoś lubi historię alternatywną, to jak najbardziej, może nie dzieciom, bo gra jest bardziej dla dorosłych, po te przerywniki filmowe są niektóre dość brutalne i trochę wulgaryzmów również można spotkać. Tylko ta końcówka która niczego nie wyjaśnia, Blazkowicz znowu w tarapatach i nie wiadomo co dalej mam nadzieję, że kolejna gra z tej serii. programiści na prawdę zadbali o detale, po pierwsze polscy aktorzy, Blazkowicz już na początku rozmowy z Anną mówi , że jego polski jest słaby. Po drugie to w całej grze można znaleźć np. wycinki z gazet w różnych językach, można się w ten sposób dowiedzieć co działo się w poprzednich latach. nie udało Mi się przejść gry na najtrudniejszym poziomie, jednak poziom trudności uważam za dobrze dobrany. Jeżeli ktoś grał w tą grę to zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdą recenzją coraz bardziej mam ochotę zagrać. Poczekam jednak do obniżki cen płyt DVD, bo ze Steama nie mam zamiaru pobierać prawie 45GB :roll:

Recenzje "polskiego" Enemy Front mnie rozczarowują i po zobaczeniu w gameplayu systemu strzelania nie mam zamiaru w nią zagrać. Kolejna skopana gra o polskiej historii.

 

Ostatnio nabyłem za to Hawx 2 z CDA i po próbie startu w pierwszej misji samolot wybucha i kicha, a tak się na nią napaliłem po przejściu pierwszej części. O błędzie słyszałem, o rozwiązaniu nie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Ja też jeszcze nadal korzystam z XP. U siebie na komputerze mam go właśnie na wirtualnej maszynie, natomiast u mamy jest wgrany normalnie. Egzamin zawodowy w technikum za rok również będę zdawał na XP. Ten system chyba jeszcze długo będzie miał się dobrze.

No skoro ja jeszcze komputera nie zmieniam to wiadomo że XP'uś będzie się dalej trzymał. Wszak pocziwy system Windowsa to znacznie coś lepszego od takiego Ubuntu którego miałem w szkole.

Ja lubie grać jakby co w gry o najbardziej znanych braciach-hydraulikach na świece oraz skokach narciarskich. Poza tym gram też w Sim City 3000, GTA San Andreas oraz w Europa Universalis II. Od czasu do czasu włączam stare MS-Dos'owskie gry z których to mogę wymienić chociażby Dave'a czy Koło Fortuny które znam już od czasów wczesno-szkolnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Już 5 maja oficjalna premiera w Polsce pierwszego dodatku do gry Wolfenstein The New Order który nosi tytuł "Wolfenstein: The Old Blood". Tym razem akcja przenosie sie do 1946 r. czyli bezpośrednio przed wydarzeniami z podstawki. Chyba jest to ukłon do fanów starszych gier z całej serii bo ten zamek w którym rozgrywa się akcja w pierwszych misjach jest bardzo podobny do tego z Wolfenstein The Return of Castle. W sumie cena pewnie będzie dość wysoka ok. 60 zł, ale na pewno ten dodatek kupię, bo cała seria należy do moich ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Pamiętam jeszcze czasy to było ok 12 lat temu jak jeszcze byłem w posiadaniu starego PC i nie miałem dostępu do internetu... Głównym tanim źródłem gier były gazety z grami takie jak "PLAY CD" "PLAY DVD" "CD ACTION" czy "CLICK !" i wiele innych. Gry były naprawdę różne zaczynając od Max Payne a na Piinkillerze kończąc... Potem był nowy komputer... dostęp do internetu i tak naprawdę co usłyszało się o fajnej grze to kilkanaście minut i byliśmy w posiadaniu tej gry.

 

A ktoś jest z was w posiadaniu ciekawych czasopism o grach komputerowych z lat 2000-2010 ? :D

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

27 gier trafiło na listę zakazanych gier w Niemczech, Niemiecki Federalny Departament ds. Mediów Szkodliwych dla Młodych opublikował niedawno listę gier które są zakazane do sprzedaży i znikną z niemieckiej wersji sklepu Steam. Wśród tych pozycji są też produkcje z Polski. Pełna lista w tym artykule http://gry.onet.pl/27-gier-zostalo-zakazanych-w-niemczech-wsrod-nich-produkcje-z-polski/z70jzv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wracając do gier zakazanych w Niemczech to oni mają długą tradycję. W RFN zakazano River Raida na Atari 2600 (lub Rambo, jak kto woli ;)) że rzekomo gloryfikuje wojne. Tak samo było z Cannon Fodderem, Wolfensteinem i całą serią Call of Duty. Ach, ci Niemcy ciężko mają...

 

Co do gier to aktualnie ogrywam głównie na PS2: Scarface, GTA:LCS, Black, NFS:MW, czasem Gran Turismo 4. Jeśli chodzi o PC to na razie zbieram sobie na nową machinę ale gram w Counter-Strike: Source (bo w Global Offensive nie da się grać :/), Garry's Mod i po raz trzeci kończę Max Payne 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno pojawiła się odświeżona wersja gry Dead Island : Definitive Edition, w sumie wielkich zmian w porównaniu z wersja z 2011 roku nie ma, poprawiono szatę graficzną, lepsza jest grywalność,  gra nie jest tak dobra jak chociażby Dying Light, ale Ja bardzo lubię te klimaty związane z Zombi, więc Mnie przekonuje. Gdyby jeszcze cena była odrobinę niższa to naprawdę byłoby w porządku.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze czasy to było ok 12 lat temu jak jeszcze byłem w posiadaniu starego PC i nie miałem dostępu do internetu... Głównym tanim źródłem gier były gazety z grami takie jak "PLAY CD" "PLAY DVD" "CD ACTION" czy "CLICK !" i wiele innych. Gry były naprawdę różne zaczynając od Max Payne a na Piinkillerze kończąc... Potem był nowy komputer... dostęp do internetu i tak naprawdę co usłyszało się o fajnej grze to kilkanaście minut i byliśmy w posiadaniu tej gry.

 

A ktoś jest z was w posiadaniu ciekawych czasopism o grach komputerowych z lat 2000-2010 ? :D

No, jakby to ująć mam "trochę" CDA z lat 2000-2009 (tak circa 70 numerów, nie licząc tych z lat 2010-2016), dwa numery PlayStation Magazynu (z sierpnia i września '00) i bodaj jeden numer Secret Service.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pamiętam, jak kiedyś grywałem w legendarnych Sąsiadów z Piekła Rodem i Warblade. Kiedyś grałem jeszcze w inne gry, nie pamiętam już jak się nazywały. I mnie niedawno chyciła chęć do zagrania w legendarne Warblade. Wgrałem sobie je na mego starszego lapka, na którym jest wgrany Win 10, i co? Gra chodzi jakby miała 5 FPS :o Strasznie laguje, nawet sobie wyczyściłem CCleanerem śmieci, i na chwilę zmieniłem przeglądarkę z Chrome-a na Firefox'a. ( około 1 GB się zwolnił wtedy). I co? Nie ruszyło nadal. To sobie spróbowałem zagrać. Gra chodziła troszkę lepiej, doszedłem do 34 poziomu, bo dalej nie chciało mi się grać :D Właśnie nie wiem, dlaczego ta gra chodzi tak słabo na mym lapku, skoro ona zajmuje mało miejsca na C:. I nie wiem co zrobić, żeby dobrze chodziła.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pamiętam jeszcze czasy to było ok 12 lat temu jak jeszcze byłem w posiadaniu starego PC i nie miałem dostępu do internetu... Głównym tanim źródłem gier były gazety z grami takie jak "PLAY CD" "PLAY DVD" "CD ACTION" czy "CLICK !" i wiele innych. Gry były naprawdę różne zaczynając od Max Payne a na Piinkillerze kończąc... Potem był nowy komputer... dostęp do internetu i tak naprawdę co usłyszało się o fajnej grze to kilkanaście minut i byliśmy w posiadaniu tej gry.

 

A ktoś jest z was w posiadaniu ciekawych czasopism o grach komputerowych z lat 2000-2010 ? :D

CzarnyKruko ja mam CD-ACTION. bardzo dużo wydań (bodajże prawie wszystkie oprócz cd-action kwiecień 2005) i mam płyty cd , dvd w wersji 2 , 1 ,3 ,4 płyt :D . PLAY CD, PLAY DVD dużo tego mam :D

Dla mnie czasopisma zawierały skarbnicę gier którą miałem. przez te czasopisma

27 gier trafiło na listę zakazanych gier w Niemczech, Niemiecki Federalny Departament ds. Mediów Szkodliwych dla Młodych opublikował niedawno listę gier które są zakazane do sprzedaży i znikną z niemieckiej wersji sklepu Steam. Wśród tych pozycji są też produkcje z Polski. Pełna lista w tym artykule http://gry.onet.pl/27-gier-zostalo-zakazanych-w-niemczech-wsrod-nich-produkcje-z-polski/z70jzv

Wolfenstein zakazano bo jesteś porwany przez niemieckich żołnierzy i że musisz walczyć z hitlerem. jak wojna  była w 1939 a 1 wolfenstein był w 1939 roku.

 

Te gry lubię i posiadam:

PC:

 

FIFA 1994-xxxx* (*dotąd aż będzie ostatni rocznik w którym FIFA zostanie wydana)

osu! mój profil: https://osu.ppy.sh/u/kuba0303

GTA 1-V

Wolfenstein 3d

Wolfenstein Enemy Territory

Wolfenstein New Order

Wolfenstein

Enemy Territory: Quake Wars

Saints Row iv

Saints Row 3

Saints Row The Third

CS 1.6

CS:S 

CS:GO

Minecraft

 

XBOX:

Rayman

GTA IV

NFS Hot pursit

NFS Most wanted

NFS rivals

 

PS3:

Minecraft

Far cry 3

singstar

NFS

NFS rivals

FNR

TDU

gta v

fifa 11

 

:D

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...