Skocz do zawartości

Jak zdiagnozować problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,otóż problem tego typu,że rozłancza wi-fi w laptopie.Nie mogę zdiagnozować problemu i po czyjej on winie leży.Generalnie chodzi o laptopa acer aspire v5 571g,router edimax br-6204wlg,dostawca sygnału -sieć kablowa MM,modem atlanta scientific.Sprawa dotyczy opisanego laptopa zarówno próba na windows 8.1 jak na windows 7 w tej chwili stwierdza się występowanie problemu rozłanczania sieci wi-fi.Była robiona też próba monitorowania sygnału internetowego przez MM i nie wykazało nieprawidłowości.Przyczyna leży gdzieś nie wiadomo gdzie czy to wina przechodzenia ze stanu uśpienia czy router czy modem czy system[w co wątpię,bo mam teraz chwilowo siódemkę na próbę] czy stery.Bardzo poproszę o poradę co robić bo już mam dość oglądania pustych stron po wczytywaniu,lub poradę czy istnieje jakiś godny uwagi kompleksowy program aby usterkę zmonitorować.

Wirusów nie stwierdzono programem f-secure od MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 metry od routera jestem co dzień.Więc nie sądzę aby to antena była.Zastosowałem się do rad i wyłączyłem w zarządzaniu energią wyłączanie urządzenia dla oszczędności energii: http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind ... d0fb500b78

ale nic nie dało to.Na siódemie to samo mam.Szukam ,może jakiś program to zdiagnozuje?Może to być wina sprzętu bo na ósemce i na siódemce to samo mam ,może router już wariuje.Dwie karty tylko otwarte w przeglądarce i rozłancza neta,zauważyłem żółty wykrzyknik w "dostępie do internetu-ikonka".Jaksprawdzić taki router?Mam też dvd blu rayod sony podłączony kablem do routera i czasem też jak oglądam player to rozłancza "spróbuj ponownie "pisze.Kurde a może jednak torouter?-Jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zanotowano wzmożone ataki na routery, dlatego dobrze jest zresetować ustawienia i wprowadzić je z głową ponownie.

Sprawdź też połączenie modem<-->router.

A w ogóle, pomyśl o jakimś modem-routerze.

 

ps. I przy okazji przeczytaj ten artykuł: http://niebezpiecznik.pl/post/sprawdz-z ... -45-75-11/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.Ponownie skonfigurowałem router.Myslę że jakby trochę pomogło.Na razie używam win7 bo po reinstalce 8.1 na 7 dowiedziałem się na infolinii,że nie będę miał prawa downgrad'u do 7 więc czeka mnie ponowna instalacja 8.0 ale już bez tej idiotycznej decyzji do aktualki do 8.1.Zrobiłem upgrade ustawień routera żeby na 8.0 było szybciej.Pozdrawiam i dzięki z góry za częstą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,prawdopodobnie pasma nadawania routerów nakładały się na siebie bo sąsiad nadawał też na tym samym kanale co mój router.Dziwna sprawa ale na razie cisza.Tak jak gość jeden pisał takie rzeczy się właśnie wtedy dzieją.Wystarczyło zmie :lol2: nić kanał na routerze i cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...