Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

@ta154san, sorry że muszę to powiedzieć, ale to co tu opowiadasz o dyskach SSD, to delikatnie rzecz ujmując ... nieprawda.

 

Dyski te w rzeczywisty sposób przyspieszają pracę systemów i są szybkie nie tylko, jak piszesz, przy odczycie, ale i zapisie.

 

Nie jest prawdą i to, że po jakimś czasie ich wydajność spada, jeśli pamięta się o tym, by instalować je na na komputerach z systemami obsługującymi trim (okienka wszystkie, począwszy od Visty), i nie zapełnia się ich bardziej, niż w sześćdziesięciu procentach (60%).

 

Mają dość poważną wadę w porównaniu do HDD, ale jest to sprawa dotycząca raczej bezpieczeństwa przechowywanych danych, a nie wydajności, która w porównaniu do HDD jest zwyczajnie porażająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka nabyta z "walką" z wieloma netbookami gdzie od któregoś momentu zaczęto wsadzać dyski SSD zamiast tradycyjnych. Komputery z początku są szybkie ale szybko stają żółwiami. Problemem jest to że o dziwo ale SSD jest bardziej wrażliwe na defragmentację systemu plików - a o nią niestety b. łatwo w systemie Windows.

Jak mniemam chodziło Ci o fragmentację plików. Defragmentacja to ich uporządkowanie. :D Więc coś pożądanego. Na początek proponuję poczytać, później wypowiedzieć się jak fragmentacja ma się do SSD http://przemelek.blogspot.com/2010/10/c ... rafia.html

 

Cichy zasilacz. OK, ale nie licz na to że wskazany markowy rozwiąże problem. niestety trzeba wymienić wentylatory na takie, które mają przyzwoitej jakości łożyska kulkowe. "Cichy", "super markowy" zasilacz to nadal masówka. Jeśli nie potrzebujesz wysokiej wydajności (bo np tylko używasz do multimediów i przeglądania internetu) to śmiało można sobie przygotować komputer który nie wymaga wentylatorów.

Mógłbyś podać ile kosztuje zasilacz bezwentylatorowy? :) Markowe zasilacze są wykonane z lepszych elementów i mechanicznych i elektronicznych. Raz że nie grzeją się, dwa wentylator nie wyje, trzy cały komputer może być stabilniejszy i mniej podatny na awarie. Zły zasilacz boli cały komputer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzisiaj 8 kwietnia 2014 roku nastał oficjalny koniec wsparcia dla Windows XP. Ja mam go zainstalowanego obecnie u siebie na wirtualnej maszynie i na komputerze mojej mamy. A Wy korzystacie jeszcze z XP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Na początek proponuję poczytać, później wypowiedzieć się jak fragmentacja ma się do SSD http://przemelek.blogspot.com/2010/10/c ... rafia.html

Sorry blog to nie jest dla mnie oficjalny - bezstronny pomiar wydajności. Odpadają też [beep]ny z PC-Formatu czy innej gazetki nazywane "testami". Może jakieś realne testy od producenta macierzy dla serwerów?

to co napisałem podpieram praktyką. Kilka netbooków dla pracowników. Ostatnie kupione miału już dyski SSD zamiast tradycyjnych. I tylko z nimi jest problem wydajnościowy. Ostatni z kupionych miał już Windows 7 zaś poprzednie Windows XP.

W przypadku XP podczas pracy - postała ogromna liczba plików, które są modyfikowane podczas pracy pracy systemu, których lokalizacje na dysku były mocno pofragmentowane. Efekt - start komputera, login, ekran gdzie już można uruchomić aplikację otworzyć okno - tak - 18 - 21 minut !!!. Zaś po 5-cio godzinnej defragmentacji (nie za pomocą wbudowanego w system narzędzia) - szybkość statu do uzyskania środowiska pozwalającego na uruchomienie aplikacji, otwarcie okna - 3,5 minuty. O czasie reakcji podczas pracy nie wspominam - nie dało się przed defragmentacja pracować.

 

Wcześniejsze netbooki - nie miały aż tak znacznego obniżenia wydolności. Owszem na pewno była ale nie tak drastyczna.

 

Mógłbyś podać ile kosztuje zasilacz bezwentylatorowy? :)

Pisałem o systemie bezwentylatorowym czyli tylko i wyłącznie z chłodzeniem pasywnym. Coraz bardziej popularne i coraz bardziej pożądane. Płyty w formacie mini-ITX, micro-ITX czy pico-ITX.Zasilanie z oddzielnego (poza obudową komputera),

Markowy zasilacz na rynku PC to taki sam chiński szrot z możliwie najtańszymi wentylatorami. Ładne nalepki niczego nie zmienią. Jakbyś wiedział jakie "lepsze elementy" są w tych "markowych zasilaczach" nie napisałbyś tej bzdury. kondesatory elektrolityczne w falownikach gdzie mają cięższe warunki pracy niż w zasilaczu od PC'ta a i też wyższą temperaturę pracy mają deklarowane 10 lat pracy gdzie dopiero po tym okresie należy je wymieniać aby falownik nadal pracował bezawaryjnie.

 

Wyje wentylator który nie ma łożyska - tylko otwór w plastiku, w którym to otworze jest osadzona oś - otwór się wyrabia i mamy ewolucję podczas jego eksploatacji wibracji wentylatora jak i różne rezonanse mechaniczna. "Przemysłowe" wentylatory stosowane w szafach sterowniczych jakoś po kilkunastu latrach działania są nadal ciche, i jakoś są trwałe - pracują non-stop.

 

 

P.S.

Zapomniałem Tak naprawdę to wydajność dysków sukcesywnie malała zamiast rosnąć. Dlaczego? Zacznijmy od parametru najistotniejszego dla środowiska wielozadaniowego czas konieczny do zapisania całego dysku. To jest najważniejszy parametr dla wydajności zasobu dyskowego wpsółdzielonego przez wiele procesów a tym bardziej użytkowników. Przy czym zapis mam na myśli nie przesłanie danych po magistrali ale proces od wysłania danych do utrwalonego przechowania danych. Na dodatek niezależnie czy jest to jeden plik 10MB do 100 tysięcy plików 100 bajtowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@ta154san, dysków SSD nie defragmentuje się, koniec kropka :!:

 

Defragmentacja dla tych urządzeń, nie ma żadnego sensu, jako że zapis na dyskach SSD jest dokonywany w zupełnie inny sposób (kompletnie inna technika i zupełnie odmienna technologia), więc spójność danych w pojęciu jak dla dysków HDD, nie ma dla dysków SSD żadnego zastosowania.

 

Odczyt i zapis dokonywany jest tak szybko, że obojętne jest, czy plik zapisany będzie fizycznie w pięciu kościach (chipach), czy w jednej.

 

Co do zasilaczy, to też opowiadasz kolego bajki, bo markowe urządzenia, przede wszystkim utrzymują stabilne napięcia, co jest dla niektórych komponentów komputera warunkiem koniecznym (np. dla dysków twardych), a poza tym, można zaufać w takich zasilaczach charakterystyce obciążeniowej i mieć pewność, że to co jest w niej podane odpowiada rzeczywistości.

 

W wypadku wentylatorów, to łożyska kulkowe wcale do najcichszych nie należą i pod względem generowanego hałasu, ślizgowe biją je na głowę, choć oczywiście ich trwałość jest znacznie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych urządzeń, nie ma żadnego sensu, jako że zapis na dyskach SSD jest dokonywany w zupełnie inny sposób (kompletnie inna technika i zupełnie odmienna technologia), więc spójność danych w pojęciu jak dla dysków HDD, nie ma dla dysków SSD żadnego zastosowania.

Opisany przypadek przeczy temu co piszesz. Zacznijmy od początku - jednozadaniowa obsługa dysku OK. Ale porozmawiajmy o o wielu transakcja IO wykonywanych równolegle.

Do tego różnica pomiędzy rozmiarem bloku w systemie pliko a rozmiarem fizycznego bloku dla zapisu w pamięci FLASH

 

Odczyt i zapis dokonywany jest tak szybko, że obojętne jest, czy plik zapisany będzie fizycznie w pięciu kościach (chipach), czy w jednej.

Jeden zapis, tj jedna transakcja bez przetwarzania innych równolegle. Było już tak z dyskami IDE konta SCSI. W srodowisku jednozadaniowym albo z mała ilość transakcji I/O zlecanych rownolegle nie było istotnej różnicy, ale za to pojawiała się przy przy pracy wielozadaniowej. Czyli zacznijmy o istotnego parametru ilość niezależnych kolejek I/O w dysku.

Jeśli nagle masz zmodyfikować 10 jednoczesnych zapisów w różnych miejscach tego samego fizycznego sektora a te 10 zapisów nie poszły w jednej kolejce z cache to dowiedz sobie sam jak to jest wydajnością.

Odczyt jest szybki aloe zapis już nie - mimo iż NAND znacznie przyśpieszyło operację zapisu względem NOR - ale kosztem trwałości.

Ciekawe kiedy to się dyski SSD pojawią w macierzach do wydajnych systemów nastawionych na intensywne przetwarzanie masowe danych zapisanych na dyskach np. do mainframe'ów. Ciekawe kiedy się tam pojawią.

 

 

Co do zasilaczy, to też opowiadasz kolego bajki, bo markowe urządzenia, przede wszystkim utrzymują stabilne napięcia, co jest dla niektórych komponentów komputera warunkiem koniecznym (np. dla dysków twardych), a poza tym, można zaufać w takich zasilaczach charakterystyce obciążeniowej i mieć pewność, że to co jest w niej podane odpowiada rzeczywistości.

Tyle że to co nazywasz markowym to niestety nie zasługuje na to miano. Na pewno te Twoje "markowe" mają ładniejsze nalepki.

W dysku twardym 12V jest dla napędu. Silniki dysków sa w sumie napędzane falownikami i jedynie napięcie wpływa na moment obrotowy. To napięcie nie musi być stabilizowane i nawet te "markowe" zasilacze mają jedna tylko przetwornicę której praca jest sterowana tylko jednym z napiec wyjściowych. Dla wyjść małej mocy owsem stosują dodatkowe stabilizatory linowe ale dużej mocy niestety tylko jedno z napięć jest stabilizowane. Sprawdź sobie zaglądając do wnętrza "markowych" zasilaczy. Obecne układy cyfrowe dawno już nie używają napięcia (z ery TTL) 5V. 3.3 V to nawet czasem za dużo. Na płycie znajdziesz dodatkowe przetwornice napięcia dla procesora, pamięci RAM itd. Jeśli te przetwornice będą kiepskie albo wyschną elektrolity na płycie głównej to nawet najlepszy zasilacz nie pomoże...

 

W wypadku wentylatorów, to łożyska kulkowe wcale do najcichszych nie należą i pod względem generowanego hałasu, ślizgowe biją je na głowę, choć oczywiście ich trwałość jest znacznie mniejsza.

Kulkowe potrafią być cichutkie.Więcej hałasu wytwarza sam przepływ powietrza i jego turbulencje. Łożysko łożysku nie jest równe. Do tego kwestia czy pożądane natężenie przepływu mamy przy małych czy wysokich obrotach wentylatora. Ślizgowe niestety wcześniej czy później zaczną potwornie wyć a w końcu wentylator zatrzyma się. Porządny wentylator potrafi pracować przez 10 lat bezawaryjnie praktycznie przez 300 dni w roku po 22 godziny na dobę. Niestety "markowe" PC to tez masówka a ta przeczy wysokiej trwałości podzespołów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ta154san, środowiska wielozadaniowe obsługiwane są przez dyski klasy enterprise, a nie klasy client, ale to zupełnie inny przedział cenowy.

Jeżeli siedzisz w temacie, to myślę, że powinieneś takie podstawy znać.

Dyski klasy enterprise, są obsługiwane przez inne kontrolery i zazwyczaj budowane były z kości klasy SLC, albo solidnych MLC.

Przykład: http://www.seagate.com/pl/pl/internal-h ... /#features (za 200GB wersję trzeba dać grubo ponad 500 ojro).

Tak, czy owak jednak dysków SSD NIGDY :!: nie poddaje się defragmentacji, jako że w wypadku dysków SSD, jest to procedura skracająca żywotność komórek i nie przynosząca kompletnie żadnych korzyści.

 

Nie wiem doprawdy na jakim świecie żyjesz, ale uwierz, że między zasilaczami istnieją całe przepaści jakościowe, a że montownie znajdują się na terenie PRC, to również niczego nie dowodzi, ponieważ mieszkańcy tego ludnego kraju potrafią złożyć dla konkretnych firm, naprawdę niezły sprzęt.

Zresztą osobiście mierzyłem pod obciążeniem różne modele, więc coś mi na ten temat wiadomo.

 

ps. Tu masz link do listy solidnych konstrukcji: http://webranking.pl/37/zasilacze-kompu ... UAratZFVH0 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy owak jednak dysków SSD NIGDY :!: nie poddaje się defragmentacji, jako że w wypadku dysków SSD, jest to procedura skracająca żywotność komórek i nie przynosząca kompletnie żadnych korzyści.

Czyli tak jak defragmentacja również system operacyjny gdzie jest modyfikowanych wiele drobnych plików podczas pracy również skraca jego życie.

Niestety ale zastosowane modele dysków dramatycznie spowolniły proces startu komputera. W tej sytuacji ważniejszym było możliwość jego uruchomienia w sensownym czasie niż przejmowanie się pojawianiem bad-sector'ów.

Przy okazji potwierdzasz że jednak te dyski nie nadają sie do systemów plików / woluminów logicznych gdzie znacznie przeważają operacje zapisu.

Owszem pokusa dla wyeliminowania mechaniki jest ale niestety są pewne obszary gdzie nie da sie wcisnąć kitu dysk SSD do "serwera" (dla mnie środowisko Windows serwerowym z prawdziwego zdarzenia nie będzie i kropka).

Jeszcze jest za wcześnie na ekspansje tego typu dysków do profesjonalnych zastosowań.

Ale za to mają jedna zaletę - przy środowiskach które nie wykazują się intensywnością zapisów na dysku oraz środowiskach zasilanych z baterii dyski SSD mają przewagę. Niestety na razie tylko wymóg małego poboru mocy jest argumentem za zastosowanie tego dysku.

 

Nie wiem doprawdy na jakim świecie żyjesz, ale uwierz, że między zasilaczami istnieją całe przepaści jakościowe, a że montownie znajdują się na terenie PRC, to również niczego nie dowodzi, ponieważ mieszkańcy tego ludnego kraju potrafią złożyć dla konkretnych firm, naprawdę niezły sprzęt.

Po pierwsze zasilacze do PC jak pisałem mają jedną istotną wadę- jedna tylko przetwornica więc tylko jedno napięcie stabilizowane. Pozostałe (dużej mocy oczywiście bo dla niewielkich wydajności prądowych taniej jest dać stabilizator liniowy) mają napięcie silnie zależne od chwilowego poboru mocy napięcia które jest stabilizowane. Jeśli na wyjściu stabilizowane wzrośnie pobór prądu to napięcie na pozostałych wzrosną, przy niezmienionej rezystancji ich obciążenia (do czasu gdy pojawi się limit - głównie nasycenie rdzenia transformatora)

Kraj produkcji nie ma znaczenia, raczej tylko kto zamawia i jaką specyfikację produktu określił.

 

Zresztą osobiście mierzyłem pod obciążeniem różne modele, więc coś mi na ten temat wiadomo.

Oczywiście kupujący części do PC powszechnie sobie mierzą parametry zasilacza. Mają sztuczne , regulowane obciążenie dużej mocy, odpowiednie mierniki, rejestratory cyfrowe (bo to wygodniejsze od oscyloskopu)...

 

Zważ jeszcze to co napisałem że ten dobry zasilacz może być "popsuty" przez kiepsko zaprojektowaną przetwornicę napięcia na płycie głównej.

 

Poczekam na link do zasilacza gdzie każde z napięć o dużej wydajności prądowej ma swoją własną przetwornicę.

 

Na koniec jeszcze jedno - czy rozbierałeś te super hiper zasilacze i sprawdzałeś np dopuszczalne napięcie pracy użytych tranzystorów w przetwornicy. Bo niestety dominuja takie tranzystory które są OK ale dla napięcie zasialnia 110 - 120 V a nie dwukrotnie wyższego. Typo stosuje się tam półmostkowe przetwornice - trochę mniejszy jest problem dopuszczalnego napięcia ale nie jest to jednak pełnomostkowy układ kluczowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ta154san, do wielozadaniowości, charakterystycznej dla serwerów potrzebne są dyski enterprise, które są niezmiernie drogie, zresztą tak samo w wersji HDD, jak i SSD, ale jeżeli firma ma ochotę podchodzić profesjonalnie do zagadnień IT, to z pewnością nie pożałuje grosza na takie profesjonalne rozwiązania.

Także ja absolutnie nie potwierdzam, że dyski SSD nie nadają się do wielozadaniowości, zresztą w poprzednim poście, dostałeś link do dysku, który spełnia wszystkie serwerowe kryteria, łącznie korekcją błędów.

 

Nie narzekaj też na zasilacze, bo do serwerowni można zakupić stricte profesjonalne urządzenia, przeznaczone do pracy ciągłej, które z palcem w nosie obsłużą nawet najwrażliwsze dane, ale z pewnością ich cena nie będzie przystępna, tak jak urządzenia w klasie klienckiej (patrz: lista z poprzedniej wypowiedzi).

... ale do zwykłego peceta, nie jest potrzebny profesjonalny zasilacz, chyba że ktoś ma bzika i za dużo pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Oglądam na Allegro i znalazłem dwa zestawy komputerowe do porównania.Który lepszy ? Ma być przede wszystkim do internetu,bez problemu odtwarzać filmy online, w dalszej kolejności do gier ale fajnie byłoby odpalić nową Fifę bez problemów.Dysk nie musi być wielki.

 

 

1185zł

Komputer z procesorem Intel Dual G3220 2 x 3.0GHz

4GB pamięci RAM, DDR3

Intel Graphic Media Accelerator.

Komputer posiada nowoczesną zintegrowaną kartę graficzną posiadadającą 1,7gb dynamicznie przydzielanej pamięci oferuje to wydajność wystarczającą do zastosowań biurowych, oglądania filmów HD a nawet do niektórych gier PC.

Twardy dysk 250GB

Płyta główna oparta jest na najnowszym chipsecie H81, do budowy naszych komputerów stosujemy płyty wyłącznie renomowanych firm tj.: MSI, Gigabyte lub ASUS

USB 2,0 x 8 USB3.0 x 2 LAN zasilacz windows 7 Nagrywarka DVD

 

 

 

1149zł

Acer PB iMdS2870

Procesor Intel Celeron G1620 2 x 2.7 GHz

4 GB pamięci operacyjnej DDR3

Dysk twardy o pojemności 500 GB

Złącza 8x USB, VGA, HDMI

Elegancki, nowoczesny wygląd

Dostęp do najważniejszych gniazd z przodu obudowy

Praktyczne wgłębienie u góry pozwalające na wygodne położenie urządzeń przenośnych

Możliwość rozbudowy

Zasilacz o mocy 220 W

Klawiatura i mysz w zestawie

Oryginalny Windows 7 Home Premium

 

Układ graficzny Intel HD Graphics

Karta graficzna zamontowana w komputerze dostarcza wyjątkową jakość obrazu oraz dźwięk standardu kina domowego. Bez względu na to, czy grasz w gry komputerowe, edytujesz nagrania wideo czy oglądasz filmy, technologia Intel HD Graphics obejmuje wydajne funkcje zapewniające płynne, oszałamiające efekty wizualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOP gotowcom! Polecane zestawy znajdziesz pod linkami niżej.Zestawy z używanych podzespołów:

 

http://forum.pcformat.pl/Zestawy-komput ... -uzywane-t

 

Nowe polecane jednostki:

 

http://forum.pcformat.pl/Zestawy-komput ... zec-2014-t

 

Te drugie złażą Ci w sklepie nawet jeśli wyrazisz zainteresowanie.Będą o niebo lepsze od gotowców z allegro i innych komputroników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak wyżej, polecam też zajrzeć tutaj:

http://forum.pclab.pl/topic/864086-FAQ- ... EM-GRATIS/

 

Jeśli masz taką potrzebę możesz również założyć własny temat i tam dobiorą Ci odpowiednie podzespoły, np. tutaj:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showforum=246

 

Kiedyś sam na zlecenie składałem takie zestawy, ale niestety teraz już nie jestem aż tak na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam blisko sklep Komputronik. Zacząłem składać mój zestaw po kosztach na razie na ich stronie. Wychodzi mi coś takiego. Czy to wszystko będzie razem dobrze pasować?. Co zmienić? Czekam na Wasze sugestie.

 

Procesor Intel Pentium G3220 3.0 GHz 190 zł

Płyta Asrock H81M HDS 173 zł

RAM Crucial 4GB 160MHz 149zł

zasilacz Corsair VS 450W ATX 120mm 149zł

dysk WD Blue 250GB WD 2500 AAKX 16MB Cache SATA 180 zł

obudowa MODECOM Step 2 Black 8300B 110 zł

karta graficzna Radeon 6450 ASUS 1GB 140 zł

 

Czy do tego będzie pasować nagrywarka Smasung TSST Corp CD/DVD TS-H552U lub dysk Samsung HD 160 JJ ?

 

System mogę mieć od kumpla lub samemu pobrać z sieci

 

Czy taki zestaw pociągnie monitor Belinea B . display 17" jeśli wgram windows 7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie radziłbym publicznie przyznawać się do piractwa, na innym forum mógłbyś już zarobić bana. Zestaw generalnie jest ok, ale ten dysk 250 GB za 180 zł to chyba jakiś żart. Za niecałe 200 możesz mieć 4x pojemniejszy i znacznie szybszy - http://www.spam.org/dysk-seagate-dysk ... 03-432403/ . Nie polecałbym zakupów w Komputroniku, bo tam jest drogo i znacznie przepłacasz w porównaniu np. z internetowym spam.org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Budżet budżetem, a i tak nie powinno się schodzić poniżej procesora i3/i5 i 8GB RAM-u.

 

Każdy kto wygodnie serfuje po necie wie, że cache przeglądarki, potrafi zapchać przy otwieraniu wielu zakładek całkiem sporo pamięci, czasem kilka GB, więc tu nie powinno się oszczędzać, szczególnie że i tanie GPU pożyczają sobie z RAM-u.

 

Niewymagające gierki obsłuży GPU z procesora Intela trzeciej, czy czwartej generacji, więc przyoszczędzisz na karcie graficznej, a kiedyś w razie potrzeby, dołożysz sobie odpowiednią do swoich potrzeb (i3-4130, to świetna alternatywa za niecałe 4 stówy).

 

ps. No i faktycznie nie pirać, a już szczególnie publicznie, boć to już przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@up: Czy Ty aby nie przesadzasz? Do internetu i pykania w Fife i3 albo i5? 8 GB RAM? Ja mam u siebie G2020 i 4 GB RAM - zero zamuły, wszystko hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ZAWSZE namawiam do lepszego, jako że człowiek działa najczęściej według zasady, że jak ma palec, to chciałby całą rękę. ;)

 

A co, jak za chwilę będzie chciał sobie zagrać w bardziej wymagającą gierkę, złoży nowego blaszaka, tym razem za 2k, no tak sobie myślę, że nie warto się na siłę ograniczać i to już na starcie.

A jak brakuje kasy, to warto zaczekać z inwestycją miesiąc, czy dwa i dozbierać do odpowiedniej kwoty.

 

ps. Nie wiem jak u Ciebie, ale mój FF potrafi skonsumować sporo pamięci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to trzeba się jasno określić czy ma chęć grać w coś więcej niż tylko Fifę, żeby potem nie było płaczu. Jeśli jednak nie i jeśli komp jest potrzebny na już, to myślę nie potrzeba tutaj pakować niczego super mocnego. Co najwyżej tego i3 bym rozważył, bo seria Pentium G jest z reguły dla tych, którzy za jakiś czas przeskoczą na i5, choć też nie zawsze. Natomiast 8 GB RAM to naprawdę przeginka, zwłaszcza przy takim budżecie.

 

Ja używam Chrome i nawet przy bardzo wielu otwartych kartach mam jeszcze bardzo duży zapas pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...