Skocz do zawartości

Mikrofon


Gość Warblade3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za kolejny problem :lol2:

 

Witam.

Zakupiłem niedawno mikrofon na Allegro.pl w celach komercyjnych (wiadomo, Skype itd.) :P Problem z tym, że na moim laptopie (zainstalowany system to Windows XP) dźwięk z mikrofonu słychać tylko wtedy, kiedy z Panelu sterowania, z opcji Dźwięk, i nagrywanie wybiorę opcję "Testowanie sprzętu".

W związku z tym mam pytanie: czy istnieje taka możliwość, żeby od razu po podłączeniu mikrofonu do odpowiedniej "dziurki" :lol: było słychać przez głośniki mój głos? Jak tak, to w jaki sposób mam to zrobić? Pytam się, bo bardzo mi zależy na nagrywaniu, a nie chcę mieć sprzętu zepsutego :P

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

PS. Proszę o troszkę szybsze odpowiedzi... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz: Kurde, a ja żem tego nie zauważył. Jaki ze mnie [beep] :lol2: Bardzo dziękuję za poradę. Można zamknąć :)

A jak ta procedura wygląda przy wideorozmowach na Skype, czy Facebooku? Jeżeli nadawca mówi coś do mikrofonu, a nic nie słyszy w głośnikach, to odbiorca słyszy to, co nadawca mówił?

A kamerka internetowa nie wymaga niczego do instalacji? :)

Ach, mam bardzo wiele pytań, które mnie nurtują :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozmowach typu Skype, Facebook i innych w największym uproszczeniu: głos z Twojego mikrofonu leci do głośników rozmówcy, a głos z mikrofonu rozmówcy leci do Twoich głośników i nic więcej. Bez sensu byłoby słuchać samego siebie w głośnikach. Na Skype możesz zadzwonić pod "Echo / Sound Test Service", tam nagrać swój głos i potem odsłuchać czy mikrofon działa poprawnie.

 

Do kamerki internetowej z reguły są dodawane sterowniki na płytce - trzeba je zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, mam jeszcze jedno ,ostatnie pytanie dotyczące kamerki internetowej.

Kiedy przeglądałem internet ,spotkałem program do kamerki internetowej. Czy po jego zainstalowaniu tylko tyle wystarczy? Czy aby mieć kamerkę, muszę mieć także zainstalowane sterowniki do aparatu? Poproszę o sensowną odpowiedź ,bo się nie znam na kamerkach :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja ostatnio kupiłem sobie laptopa firmy ASUS i mam problem z niedziałającym mikrofonem zewnętrznym przy słuchawkach Tracer Dragon. Karta dźwiękowa to Conexant SmartAudio HD. Laptop posiada jeden wtyk combo jack, dlatego zastosowałem przejściówkę http://allegro.pl/kabel-adapter-2-x-min ... 80121.html

Słuchawki z mikrofonem były testowane na innym sprzęcie i działają bez zarzutu, więc dlaczego nie da się wyłączyć mikrofonu wbudowanego w laptop i włączyć ten zewnętrzny przy słuchawkach.

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie instalowałem, sterowniki od dźwięku już były po pierwszej konfiguracji systemu Win8, a przy kliknięciu "Aktualizuj sterownik..." pokazuje komunikat http://www30.zippyshare.com/i/qkia2vBB/1184208/mic1.png i przy wszystkich elementach "Kontrolery dźwięku, wideo i gier" oraz "Wejścia i wyjścia audio" pokazuje komunikat ten co na screenie, czyli wszystko aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Link nie chce się wyświetlić,więc nie wiem o jaki komunikat dokładnie chodzi. Pytanie czy podłączasz go pod dobre gniazdo- to jedna kwestia,a druga że przydałoby się reinstalować sterowniki od podstaw. Piszesz,ż esłuchawki masz na przejściówkę,więc może tutaj leży problem,sprawdzana była na innym komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że od miesiąca sprawa rozwiązana. Oczywiście gdyby nie odinstalowanie Conexant Smart Audio do tego bym niedoszedł. A problem był w tym, że przy podłączeniu przejściówki podłączałem tak aby nie rozwalić przejściówki (to już po odinstalowaniu Conexanta i pozostawieniu domyślnego HD Audio działały słuchawki, a mikrofon nie działał), a znajomy podłączył mocno "na chama" i wszystko działa. Co prawda jeszcze jak miałem Conexanta to wykrywało w ustawieniach dźwięku głośniki/słuchawki jako jedno wejście (teraz jako dwa osobne) i ogólnie mikrofon (a teraz osobno wewnętrzny i zewnętrzny). Wiadomo, kupiłem chiński zamiennik, więc zamiast około 25 zł za przejściówkę zapłaciłem 11 zł (razem z przesyłką) i myślałem, że podłączam ok, a tu trzeba na siłę i do końca, widocznie jeden z pinów odpowiedzialny za mikro nie stykał.

 

Szczerze mówiąc, to co raz częściej zdarza się w laptopach wejście combo jack, a ludzie nie zawsze mają zestaw słuchawkowy na dwa kable mini jack. Ludzie w sklepach rtv nie znają się na tym i często mylą przejściówkę combo jack na 2xmini jack z rozdzielnikiem na głośniki i słuchawki. Polecam ten poradnik przy problemach z mikrofonem zewnętrznym w laptopach tak jak mój z jednym wspólnym wejściem na słuchawki i mikrofon >>>

Edytowane przez agyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...