Skocz do zawartości

Jakie macie konsole do gier - domowe albo przenośne?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

A ile miejsca potrzebuje ta gra? ile masz wolnego miejsca w pamięci konsoli?

Ja uważam, że w każdym takim przypadku najlepiej od razu dokupić też dysk.

Pojemność wielkości 16 GB w dzisiejszych czasach, biorąc pod uwagę tym bardziej konsolę do gier, jest stanowczo za mała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Mam na sygnaturce ale powtórze:

- PlayStation - wersja slim, troche capi kurzem ale działa, w planach mam dorwać przerobionego klasycznego

- PlayStation 2 - Fat, Free MC Boot, około 50 gier, docelowo ma do niego polecieć jeszcze dysk z Echostara DVR-747

- Pegasus - SP-60 do naprawy i PolyStation (drugiego mam zamiar zakupić bo to najsolidniejszy produkowany famiklon w rozsądnej cenie)

- Nintendo 64 - dwa pady, Expansion Pak, 4 gry (Perfect Dark, WWE WarZone, California Rush i Wayne Gretzky's Hockey)

- Amiga CDTV - rozszerzenie do 2MB, kilkanaście dyskietek z grami i WB 1.3 na płycie

- Commodore 64C - ciekawostką jest to że wszystkie gry w grywam z telefonu przez adapter kasetowy

 

Co do nowszych gier to jestem zatwardziały PCmasterrace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Xbox One (500 GB + własne 1 TB), jako główna konsola. Xbox 360 (Arcade) z dyskiem 120 GB. PlayStation 3 (fat, 80 GB). PlayStation 4 (500 GB). PSVITA (16 GB). Nintendo Wii U.

 

Rozważać będę Xbox One S.

 

A wczoraj Nintendo zaskoczyło zapowiadając odświeżenie Nintendo Entertainment System! Za jedynie $59.99. Jednak oficjalnie tylko dla rynku amerykańskiego, ale już w jednym angielskim sklepie internetowym znalazłem, za £49.99 :)

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie. Starusieńki NES ma liczne grono fanów w US. Kiedyś musiało do tego dojść. Mnie teraz raczej będzie interesował ten Nintendo NX.

 

A poza tym, zamówiłem przedpremierowo egzemplarze tego PlayStation VR. Zapowiada się hit. Odpalenie w tym Gran Turismo zapowiada się na nowe doznanie. Ktoś jeszcze zamierza się pobawić?

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS4.

Ogólnie ja mógłbym się zabawić w to, ale jestem randomem w wyścigach ;) Musiałbyś mieć mnóstwo cierpliwości :D
Też interesuje mnie te Nintendo NX. Ostatnio Nintendo wypuściło Pokemony GO na urządzenia mobilne i jest to hit hitów. Więc jeżeli NX będzie takim hitem bo naprawdę musza coś kosmicznego wymyśleć, ale do głowy mi nie przychodzi co to może być? :)

Myslałem o 3DSie ale nie wiem. Dobre to jest? lepsze od PS Vity? Jak z dostępnością gier? Lepiej dołożyć do new Nintendo zwykłego czy kupić 3ds XL zwykłego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry na 3DS graficznie są słabsze, niż te z PSV. Ale za to są przeważnie lepiej dopracowane, co przekłada się na większą grywalność. Jeśli lubisz gry typu jrpg i inne w rodzaju Zeldy czy Mario, to będzie dla ciebie istny raj. Przyjemności grania płynie więcej z 3DS'a. No i sporo tytułów na wyłączność.

 

Jeśli chodzi o wybór, to brałbym New. Na 3DS'a masz sporo dobrych gier już teraz - dostępnych od ręki. Nowości będą wychodziły jeszcze długo. A później nie wiadomo, co będzie. Nie wiadomo, czy ten pomysł Nintendo NX wypali. Z grami początkowo może być problem.

 

Ja gry na 3DS'a kupuję w internecie, więc mam dostępne wszystko, czego dusza zapragnie. Ale w sklepach stacjonarnych jest wyraźnie gorzej od innych.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy PlayStation VR będzie hitem? Nie wiadomo. To, że ludzie się rzucili na to i będzie ciężko z dostępnością po premierze, to jedno. A to, jakie to będzie w praktyce to drugie. Niektóre gry mogą być ciekawe na tym, jak Gran Turismo czy Until Dawn. Ale wiele jest też po[beep]ółek. Z kontrolerami ruchowymi też miała być rewolucja, a jak wyszło - wszyscy wiemy.

 

PS4.

Ogólnie ja mógłbym się zabawić w to, ale jestem randomem w wyścigach ;) Musiałbyś mieć mnóstwo cierpliwości :D
Też interesuje mnie te Nintendo NX. Ostatnio Nintendo wypuściło Pokemony GO na urządzenia mobilne i jest to hit hitów. Więc jeżeli NX będzie takim hitem bo naprawdę musza coś kosmicznego wymyśleć, ale do głowy mi nie przychodzi co to może być? :)

Myslałem o 3DSie ale nie wiem. Dobre to jest? lepsze od PS Vity? Jak z dostępnością gier? Lepiej dołożyć do new Nintendo zwykłego czy kupić 3ds XL zwykłego?

Nie wprowadzaj w błąd, bo deweloperem Pokémon GO jest Niantic, a wydane przez The Pokémon Company, które tylko w 1/3 należy do Nintendo. Także Nintendo zarabia kokosy na tym, ale tylko dlatego, bo jest kojarzone z franczyzą Pokémonów. W grze nigdzie nie znajdziecie logo i wzmianki o Nintendo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i mam tą nową zabawkę dla dużych dzieci. ;) Mowa oczywiście o PlayStation VR. Pierwsze wrażenia są super. Wreszcie coś namacalnego w temacie, o czym tylko czytało się w komputerowej prasie od lat '90. Nie miałem czasu, żeby przetestować dobitnie. Ale już dostrzegam minusy. Tak naprawdę to tylko drogi wyświetlacz na oczy, z przystawką do mocowania na głowie. :D Całą robotę i tak odwala Camera, czy pałeczki MOVE (nie wspominając o headsecie - douszne dołączone słuchawki, to dźwiękowa tragedia), których nie ma (!) w zestawie. Co przy cenie porównywalnej, do zakupu samej konsoli jest lekkim nieporozumieniem. Na szczęście, nabyłem je już wcześniej, więc mogę cieszyć się pełnią wrażeń. Ale to tylko drobiazgi bez większego znaczenia. Okularki są wygodne i dobrze wykonane. Po ponad godzinie używania nie odczułem żadnego dyskomfortu. Grywalnych gier jest więcej, niż miało samo PS4 w momencie premiery. Czekam głównie na jakiś lepszy symulator (GT7), ale bez tego i tak przyjemnie się gra. Najwięcej czasu spędziłem przy DriveClub - Gran Turismo to nie jest, ale dzieki VR wrażenia wspaniałe. W końcu coś bardziej zbliżonego do prawdziwej jazdy za kółkiem. Zaskakująco dobrze wypada też RIGS - jeżeli kolejne strzelanki będą tak miodne, to tylko się cieszyć. Będą hitami - jak dla mnie, takie sterowanie powino być standardem w FPS-ach. Mam jeszcze EVE Valkyrie, ale nie miałem czasu odpalić. Szkoda, że jeszcze nie ma nic w stylu GTA, czy w świecie STAR WARS z tą obsługą. Spokojnie sprzedawałyby SONY tę zabawkę. Według mnie, mamy przełom bez wpadki. Ale na masową skalę brakuje jeszcze jakiś system seller'ów. Już wyobrażam sobie ten zalew (w Japonii) tytułów dla dorosłych na to urządzenie. :lol2: Do łask wrócą też pewnie klasyczne przygodówki. Idealna interakcja, potęgująca wrażenia z rozgrywki

 

Co ciekawe, okularki (ale tylko jako wyświetlacz w trybie kinowym) działają też z PC i innymi (!) konsolami - testowałem akurat na Wii U. Wygląda to tak, jakbyśmy siedzieli w wirtualnym kinie przed dużym ekranem. Nie wiem, czy to wpadka Sony, czy celowe działanie?

 

Na pewno VR zagości u mnie na dłużej. Minusem jest także to, że nie wszystkie gry będą pozwalały na pełną interakcję z otoczeniem. W takim Tekkenie 7, VR będzie tylko dodatkiem do standardowego widoku z boku. Ale od czegoś trzeba zacząć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat PS3 ale zapewne się to zmieni :)

To już druga PS3 jaką mam bo tą jeszcze zakupiona w UK po powrocie do kraju przegrzałem i zapaliło się tzw.YLOD i trzeba było kupić nową.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...