Skocz do zawartości

Czym edytować plik .trp ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Szukam programu do prostej edycji (cięcie) plików .trp

 

Chcę usunąć reklamy i zostawić sobie na dysku bibliotekę "czystych" filmów zgranych z dekodera w oryginalnym formacie bez konwersji.

 

Znacie może coś takiego ?

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam. Qrcze Naprawdę niczym nie można wyciąć reklam bez zabawy w konwersje ??

Jeśli chodzi o odtwarzanie GOM Player radził sobie u mnie z SD trp. Przy HD zaczynały się przycinki. Zmieniłem na KM Player i śmiga aż miło, ale dopiero po zmianie w opcjach splitera dla MPEG-2 .ts na Gabest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz,żeby rozpoznał .trp ?

Są dwie wersje VirtualaDub jeden jest w wersjach do standardowych plików, tzn. te podstawowe z których już zapewne mało korzysta, a drugi ma jakieś rozszerzenia, nie wiem czy legalne :/ , ale działa.

 

Edit. Znalazłem gdzieś na forum polecają ten programik, może wart spróbować .http://xmedia-recode-portable.softonic.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Niestety mam problem z plikami .trp konwertowanymi i obrabianymi później w .avi. Na początek konwertuję sobie szybko pliki .trp do formatu .avi programem Any Video Converter(ustawiam tylko zmianę formatu, bez kodeków itp). Następnie w VLC łączę pliki i niestety tu pojawia się problem. Jeśli te pliki mają w sobie CBR(stały bitrate dźwięku) to wszystko jest ok, ale jeśli pojawia się plik z VBR(zmienny) to natychmiastowo po dodaniu kolejnego pliku do łączenia w VDub przez "Append AVI..." rozjeżdża się dźwięk w tej dodanej kolejnej części filmu.

Próbowałem NanDuba, ale ten ma gdzieś moje kodeki, które rozpoznaje VDub i po prostu nie wczytuje mi plików. VDub działa rewelacyjnie szybko z "Direct stream copy" i reklamy jak i łączenie przebiegają sprawnie, ale tylko z CBR. Jest na to jakaś rada? Ktoś poleca jakiś szybki program, bądź rozwiązanie problemu z VBR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 euro to nie takie grosze. Przynajmniej nie dla mnie. :?

A tak przy okazji: jest może możliwość zakupić ten program TS Doctor w Polsce? Bo szukałem w Internecie jakieś info na ten temat, ale jakoś nie mogę znaleźć. Znalazłem ten program tylko na stronie producenta w cenie 29 euro właśnie. Zainteresował mnie właśnie ten program i myślę, czy go sobie nie zakupić. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do .avi mi najlepiej(najszybciej) się konwertują filmy, bo zmieniam tylko format pliku, a nie ingeruję w niego i trwa to ok. 2-5min. Z VDuba długo korzystałem(bo dzięki Direct Stream Copy film w jednym pliku mam gotowy w 5min) i fajnie się tam pracuje, wręcz z techniką klatkową, co ułatwia dokładne wycięcie reklam co do klatki.

Wypróbuję tego TS-Doctora(30dni free) i inne polecane programy. Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProjectX obsługuje tylko mpeg2, chyba że jest już jakaś nowsza wersja, która potrafi też AVC (H.26x).

 

TSDoctor można jedynie kupić jako download ze strony producenta. Przyznaję, że 29 Euro to takie aż grosze nie są. Ale pojęcie "grosze" jest relatywne i w tym konkretnym przypadku te 29 EURO są jak najbardziej dobrze zainwestowane. Pod warunkiem oczywiście, że ktoś bawi się "w te klocki" regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, ten program TS Doctor przydałby mi się do przycinania nagrań z TV dokonywanych za pomocą mojego tunera satelitarnego. Chodzi mi głównie o takie nagrania, które chciałbym sobie później zachować na komputerze, a konkretniej na domowym serwerze NAS.

Fakt, cena 29 euro to nie są, co prawda, "grosze", ale też nie aż taki majątek. ;) Widziałem na stronie producenta tego programu, że płatności można dokonać też kartą. Czy można w tym celu użyć też karty płatniczej (nie kredytowej)? Mam kartę płatniczą, która posiada funkcję płatności w Internecie (posiada kod CVV2). Płaciłem już nią kiedyś za płatne aplikacje na system Android w sklepie "Google Play", a także za bilet na pociąg, jak kupowałem go kiedyś przez Internet na stronie internetowej "Przewozów Regionalnych". Płatności te wówczas "przeszły" bez problemów.

A może istnieje jakiś inny, darmowy program to podobnych celów (przycinanie nagrań), który obsługuje pliki .TS tworzone przez tuner satelitarny i które po przycięciu zapisuje bez rekompresji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, cena 29 euro to nie są, co prawda, "grosze", ale też nie aż taki majątek. ;) Widziałem na stronie producenta tego programu, że płatności można dokonać też kartą. Czy można w tym celu użyć też karty płatniczej (nie kredytowej)? Mam kartę płatniczą, która posiada funkcję płatności w Internecie (posiada kod CVV2).

Pewnie masz kartę debetową, czyli bez przyznanego kredytu(abyś go później spłacał mając regularne dochody) a same środki do których masz realnie dostęp. Taka karta tak samo sobie radzi w płatnościach w internecie, bo sam takiej używam ;) 29E to sporo, szczególnie jeśli ktoś nie ma konta walutowego i musi przewalutowywać kasę, co podnosi cenę. Za 29zł bym się skusił, ale w Euro :? Także szukam alternatywy, poniżej 100zł, bo polskie sklepy chyba TSDoctora nie sprzedają :D

 

Program radzi sobie nieźle, ale to tylko 30 dni używania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...