Skocz do zawartości

HDD do 24/7


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wybrać HDD do pracy 24/7 zapis/odczyt

 

taki dysk będzie siedzieć Nasie. 1gbit nie wiem czy tu ma znaczenie czy 7200 czy 5400 i 8mb

 

byle by był przeznaczony do pracy typu 24/7/365 rzadko będzie wyłączany.

 

Chodzi o jak najmniejsza pojemność ale chyba poniżej 250gb nic nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano widzisz inni mówią tak :

 

 

To albo Western Digital Purple, Red ewentualnie Toshiba jeśli coś bardziej konsumenckiego.

 

inny znowu

 

Po rozmowie z kilkoma osobami , wychodzi na to że taniej jest kupić najtańszy hdd 3,5" i go po prostu zamontować, odpowiedz goscia z forum który już 2 rok ma w swoim NAS'ie uw najtańszy hdd - działa do dzisiaj.

 

mój Samsung chodził całe 4 lata 24/7 a wcześniej chodził jako zwykły dysk do kompa ale nie z systemem

 

 

Inny znowu mówi że dyski RED to tak naprawde ulepszona seria GREENa i poleca Purple z logiem 24/7 powiem że potrzebuje dysk na już a znowu taki wybrów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD RED nie mają nic wspólnego z serią GREEN, jako że jest to właśnie seria przygotowana z myślą o pracy ciągłej.

 

Nie słuchaj byle głupot, które ludziska wypisują na forach.

 

Oczywiście, że praktycznie każdy konsumencki HDD będzie pracował (czasem bezbłędnie), ale to ZAWSZE większa loteria, niż w urządzeniach które są tworzone do pracy 24/7.

 

Jeżeli do głupotek, to nie wpędzaj się koszty i kup byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o takie coś mi chodziło

 

 

Wady

       jest to seria green
       tylko ulepszona
       mniejsza wydajność niż u konkurencji
       wysokie czasy dostępu pod obciążeniem

 

zdaje sobie doskonale z tego co mówisz by nie brać komentarzy na serio bo to może być antyreklama

a już miałem brac Purpla

 

nic trza znowu jechać do znajomka do salonu i zapytać jaka ma cene by sobie porównać z allegro

 

w przypadku PURPLA -20zł różnica tzn u niego drożej na allegro taniej

jednak jak dysk padnie to jestem zmuszony wysyłać na swój koszt na drugi koniec kraju + opłaty za wysyłke

u znajomego jak padnie po prostu przyjeżdżam daje mu w ręke on wysyła do serwisu

Co polecasz w tym wypadku ?

 

 

czy może kupić po prostu coś z listy Synology mniejsze i nie patrzyć że nie ma obsługi 24/7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...