Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth
Mam teraz TurboBOX+ ale nie jestem z niego zadowolony. Działa strasznie mulaście, co jakiś czas się wiesza albo resetuje. Najbardziej jednak dokuczliwe jest to, że po nagraniu programu, podczas odtwarzania gubi fragmenty, szarpie, tak jakby nagrywając nie wyrabiał się z zapisem na dysk. Chcę go wymienić na coś innego....

Tak jak napisał ircios masz walniety dekoder..

Wymień go w punkcie serwisowym a będzie pan zadowolony.

Ja swojego turbacza nie zamierzam zmieniać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kilka pytań odn. dekodera wifipremium boxa. Jest on już rok na rynku. Proszę o opinie kolegów n.t. jego pracy. To znaczy, czy sprzęt ten lubi się zawieszać, jakość obrazu itp.

Ponadto czy na liście kanałów są programy z Astry (bo na antenie mam zeza na Astrę) no i czy obsługuje przełącznik diseqc.

Na koniec proszę o opinię który dekoder wyświetla po prostu lepszy obraz, czy mediabox, czy wifipremium box?

 

Dziękuję

 

seba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ircios; Napisałeś, że mam zapomnieć o mbox? Dlaczego?

 

do empy; To co proponujesz z dekoderów o dobrym obrazie?

Ja osobiście nie polecam mboxa miałem go 1.5 roku i nigdy z obrazu ani z tego jak odbiera ten dekoder nie byłem zadowolony wieczne problemy z odbiorem

Premium i Wifi box z koleii to nowości ze skopanym softem o ile jeszcze w wifibox nie narzekają na obraz to błędy w sofcie praktycznie uniemożliwiają komfortowe korzystanie z niego a w premium to ostatnia aktualizacja pogorszyła obraz. Polecam forum nc+ tam jest parę stron o tych dekoderach a właściwie o problemach jakie oferują.

Ta sytuacja przypomina mi to co było przy połączeniu n z c+ mamy piłkę to możemy liczyć jak za zborze, teraz logika jest podobna mamy piłkę to możemy mieć syf nie dekodery i tak wezmą bo na piłkę chcą popatrzeć

 

Ja polecam to co mam tv z wbudowanym tunerem + moduł, żaden wifi premium nie zbliży się jakością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ircios; Napisałeś, że mam zapomnieć o mbox? Dlaczego?

 

do empy; To co proponujesz z dekoderów o dobrym obrazie?

Ja osobiście nie polecam mboxa miałem go 1.5 roku i nigdy z obrazu ani z tego jak odbiera ten dekoder nie byłem zadowolony wieczne problemy z odbiorem

Premium i Wifi box z koleii to nowości ze skopanym softem o ile jeszcze w wifibox nie narzekają na obraz to błędy w sofcie praktycznie uniemożliwiają komfortowe korzystanie z niego a w premium to ostatnia aktualizacja pogorszyła obraz. Polecam forum nc+ tam jest parę stron o tych dekoderach a właściwie o problemach jakie oferują.

Ta sytuacja przypomina mi to co było przy połączeniu n z c+ mamy piłkę to możemy liczyć jak za zborze, teraz logika jest podobna mamy piłkę to możemy mieć syf nie dekodery i tak wezmą bo na piłkę chcą popatrzeć

 

Ja polecam to co mam tv z wbudowanym tunerem + moduł, żaden wifi premium nie zbliży się jakością

 

O jakim problemie z softem wifiboxa myślisz? Mam ten dekoder i nie zauważam żadnych problemów. Bardzo dobrze mi służy , zwłaszcza nc+ go TV :).

 

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku jak znajomy ma ten dekoder 3 tyg, ma problem ze Polsa HDt, Fox Comedy HD, Cinemax 2 HD,HBO HD,Fox HD, Axn HD, History HD ciągle klatują , siła 100% Jakośc 85% na poprzenim Pace nie było żadnych problemów.

 

Nie jest to związane z pogoda bo nawet jak słonecznie było to i tak samo klatkuje.

 

Wiecie oco chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz jakiś nadgorliwy napisze że ten dekoder potrzebuje bardziej dokładnego ustawienia anteny bo taki mu kit wcisneli na infolinii albo że antene masz za małą lub inne brednie prawda jest inna to jest szmelc który bez mrugnięcia okiem wciska nc+ podpisałeś cyrograf to Cię mamy i się męcz. Ja czekam z niecierpliwością na zmianę na dvb-s2 i wielką akcję zmian anten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku jak znajomy ma ten dekoder 3 tyg, ma problem ze Polsa HDt, Fox Comedy HD, Cinemax 2 HD,HBO HD,Fox HD, Axn HD, History HD ciągle klatują , siła 100% Jakośc 85% na poprzenim Pace nie było żadnych problemów.

 

Nie jest to związane z pogoda bo nawet jak słonecznie było to i tak samo klatkuje.

 

Wiecie oco chodzi?

 

Jakość 85% dla ww kanałów czy ogólna bo to jest istotna różnica? Jeśłi ogólna to sprawdź jaki jest poziom dla tych konkretnych kanałów.

 

Uprzedając pytanie informuję, że aby podejrzeć sygnał dla konkretnego kanału należy go najpierw wybrać a później: MENU-USTAWIENIA-DIAGNOSTYKA-MIERNIK SYGNAŁU.

 

Ogólnie wymienione przez Ciebie kanały (nie wiem czy wszystkie) są ze słabego transpondera i mają niższy poziom sygnału.

Dokładne ustawienie anteny powinno rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista "słabych" transponderów rośnie. :D Wystarczy tylko prawidłowo ustawić antenę. Wczoraj na siedemdziesiątce z zestawu CP, przy opadach deszczu, burzy i czarno-stalowym niebie, zanikł mi tylko sygnał z częstotliwości 12476MHz, pol. H. Na pozostałych spadł poziom sygnału, ale nie wpłynęło to na prawidłowy odbiór kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transponder 11508 V - czyli TVN HD, TVN7 HD jesli działają to powinien miec dobrze ustawioną antenę.

Chyba że konwenter się psuje to wtedy mogą byc problemy.

 

Podłącz inny dekoder do swojej instalacji. Jesli wszystko będzie ok to idziesz do punktu NC+ i wymiana a nowy. Niech tzw. "magik" z punktu też sprawdzi twoj dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi mieć dobrze ustawioną antenę mając na 11508MHz V długie paski. Niestety samymi paskami dekodera ciężko wychwycić tą delikatną zmianę w ustawieniu anteny/konwertera, aby "wycisnąć" maksimum z 70-tki. A wierz mi, że można więcej wycisnąć, aby wszystkie kanały działały w dobrych warunkach atmosferycznych. Głowice w dekoderach nie są idealnie takie same. Do tego dochodzi różna długość przewodu antenowego i jego jakość, jakość zarobienia wtyków. Takie detale potrafią "zepsuć" sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...