Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze dekodery nk-i były lepsze od dekoderów Cyfry ( technicznie). Skoro nc cytaj Cyfra powraca do dawnej linii dekoderów to powinni opracować coś nowego i lepsze od tych ostatnich wi-fi..

Ostatnio miałem okazję bliżej przyjrzeć tym wi-fi dekoderom .. Dwa plusy mają w stosunku do media.. Nieparowane karty (największy plus) i bezprzewodowe podłączanie do Internetu bez dodatkowych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe karty są sparowane ale kluczem globalnym operatora NC+, co ma służyć wymuszeniu korzystania tylko ze sprzętu operatora.Oczywiście nie jest wykluczone, że docelowo zostanie wprowadzone parowanie kluczem procesora, wtedy karta zostanie przypisana do konkretnego dekodera i tylko z nim będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre i to. Zawsze to w jakimś stopniu parowanie :)

 

A tak w ogóle, to czy na liście kanałów w tym dekoderze są kanały byłego pakietu Relaxxx z CYFRY+ oraz France TV? :) Bo wiem, że lista jest inaczej trochę synchronizowana względem pozostałych dekoderów ADB, np. na wifi Premiumbox+ był normalnie obecny cały czas nSport+ 37, jak na dekoderach byłej CYFRY+, a na reszcie ADB pojawił się jakoś przed meczami UEFA Europa League.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mediaBOX+ to ADB ITI-3740SX Procesor: BCM7231 (producent Broadcom)

Wifibox+ to Sagemcom DSIW74 Procesor: STiH237 CARDIFF (producent ST)

Premiumbox+ to ADB NCP-4740SF Procesor: BCM7241 (producent Broadcom)

 

Oprogramowanie ST "lepiej" wyciąga niedoskonałości sygnału dając ostrzejszy obraz ale jednocześnie pokazując wyraźniej wszystkie jego wady, to czego nie chcemy oglądać (efekty kompresji, niski bitrate, szumy etc.) :wink:

Sterowniki Broadcom dają nieco mniej ostry obraz, ale jest on bardziej plastyczny, wygładzony dający lepszy efekt przy upskalowaniu obrazu SD do HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na liście kanałów w tym dekoderze są kanały byłego pakietu Relaxxx z CYFRY+ oraz France TV? :) Bo wiem, że lista jest inaczej trochę synchronizowana względem pozostałych dekoderów ADB, np. na wifi Premiumbox+ był normalnie obecny cały czas nSport+ 37, jak na dekoderach byłej CYFRY+, a na reszcie ADB pojawił się jakoś przed meczami UEFA Europa League.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz TurboBOX+ ale nie jestem z niego zadowolony. Działa strasznie mulaście, co jakiś czas się wiesza albo resetuje. Najbardziej jednak dokuczliwe jest to, że po nagraniu programu, podczas odtwarzania gubi fragmenty, szarpie, tak jakby nagrywając nie wyrabiał się z zapisem na dysk. Chcę go wymienić na coś innego. Fajnie jakby nowe urządzenie miało wifi (albo chociaż ethernet) oraz wbudowany dysk do nagrywania. Myślałem na mediaBOX+ albo premiumBOX+ (wifiBOX zdaje sie nie ma dysku do nagrywania). Podłączone to będzie do TV 50" FullHD. Sygnał z anteny raczej słaby - siła ~70-75%, jakość ~25-30%. Jest sens wymieniać na któryś z tych nowych boxów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...