Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Wolny rynek" to pojęcie bardzo szerokie.Można kupić tuner za 300 zł jak już było wspominane i za 3 tysiące.Nikt nie neguje lepszej jakości tego drugiego.Ale pisanie "każdy" tuner z wolnego rynku jest lepszy/ma lepszy obraz jest po prostu nadużyciem bo w tym tunerze za 300 zł może siedzieć dokladnie taki sam środek jak w sprzęcie operatora.

 

Wystarczy się cofnąć parę lat wstecz.Dla Cyfry tunery produkowały swego czasu fabryki Sony,Philipsa,Kenwooda czy Pioneera.Dla Polsatu choćby Samsung.

Operator zamawia konkretną konfigurację u producenta a ten nie wymyśla Ameryki tylko dostosowuje "masową" produkcję pod zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdrianBod dalej nie odniosłeś się do mojego przykładu jak wiele OS zmienia w urządzeniu. A jeszcze pytanie [bLACK QUESTION MARK ORNAMENT] porownywałeś jakiekolwiek dekodery? Ja na własne oczy widzę różnice w obrazie pomiędzy tv a dekoderem od nc+ i od polsatu. Nawet myślałem że mam zwidy to któregoś razu jak byli znajomi u mnie poprosiłem ich żeby przyjrzeli się obrazowi i potwierdzili to co ja widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg Ciebie dekodery produkowane dla platform zbudowane pewnie w większości na tych samych podzespołach co sprzęt z wolnego rynku mają zaszyte w sofcie specjalne "pogarszacze" obrazu ?Dobre :D

 

To tak jak kupujesz Knorra w Tesco czy innym hiper a inny jest też ten Knorr dla małych sklepów. Podobnie jest też z tunerami. Dla platform produkowany masowo jak najmniejszym kosztem. Nie jest to tajemnicą a Ty widać mało wiesz bo to że każdy tuner z rynku przewyższy każdy tuner platformy pod każdym względem jest oczywiste i prześledź kilka lat wstecz fora nie tylko Sat Kurier a zrozumiesz wiele rzeczy na ten temat.

 

Widać że nie miałeś nigdy do czynienia z prywatnym sprzętem 8)

 

Humax 5100 to był mój pierwszy "prywatny" tuner.Poszukaj w necie kiedy był produkowany.

Piszesz bzdury bo żaden producent a tym bardziej Knorr nie ma kilku linii produkcyjnych gdzie na jednej produkuje dla Tesco a na drugiej dla Makro a jeszcze na innej dla "małych sklepów".

 

Znasz pojęcie "towar marketowy"? Wszystko co masz w dużych hipermarketach robione jest z gorszych materiałów. Wejdź do obojętnie jakiego sklepu osiedlowego i pogadaj z szefostwem którzy siedzą w handlu od lat a dowiesz się wszystkiego i poznasz realia. Podobnie jest z produktami puszczanymi na Europę Zachodnią i Wschodnią. Ta sama kawa smakuje inaczej w Niemczech a inaczej u nas. O proszkach do prania to powstały już prawdziwe laboraty. Podobnie jest z papierosami. "Ruskie" Marlboro zawsze będzie gorsze niż to u nas a to zza oceanu to już w ogóle inna bajka.

 

http://finanse.wp.pl/kat,1033795,title, ... aid=114724

http://jezwegierski.blox.pl/tagi_b/1499 ... odnia.html

 

Chociażby większość elektroniki produkowanej dla gigantów. Procesory: najlepsza partia USA, później jest Wielka Brytania, Niemcy, Francja. A my gdzieś w ogonie - i z tego składa się tanie komputery sprzedawane 'w zestawie'.

 

http://natemat.pl/85241,do-polski-trafi ... iem-europy

 

a teraz do rzeczy

 

http://www.extremesat.pl/bez_abonamentu ... rowej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież właściciel sklepu osiedlowego nie powie ci że ma ten sam towar co market 20% droższy tylko wymyśla bajkę o towarze marketowym.A Ty zrobisz z tą wiedzą co chcesz.Pomyśl logicznie jak firma wydająca krocie na marketing z jednej strony firmowałaby gorszej jakości produkty sprzedawane do marketów.

Np.Coca Cola z tesco ma inny smak niż ta ze sklepiku osiedlowego ?

 

Smaki kawy,zapachy proszków itd. są celowo zmieniane w zależności od rynku i to nie jest żadna tajemnica.

 

Co do artykułu to autor chyba nie rozumie pojęcia dumping cenowy.Operator dekodery dzierżawi a nie sprzedaje więc o jakim dumpingu może być mowa ?

Jak operator komórkowy sprzeda ci telefon za 1 zł to tez jest dumping ?Bzdury.Reszty nawet nie chce mi się komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do premiumboxa mam taki problem:

Zrobiłem nagrania na jednym TV, odłączyłem kable antenowe aby sprawdzić czy na pewno zadziała bez anteny, wszystkie nagrania działają. Ten sam dekoder z tym samym dyskiem i okablowaniem (inny kabel HDMI) podłączam do TV w innym miejscu bez anteny, działa wszystko poza nagraniami. Po wejściu w nagrania komunikat "proszę czekać" i tak bez końca. Infolinia nic nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież właściciel sklepu osiedlowego nie powie ci że ma ten sam towar co market 20% droższy tylko wymyśla bajkę o towarze marketowym.A Ty zrobisz z tą wiedzą co chcesz.Pomyśl logicznie jak firma wydająca krocie na marketing z jednej strony firmowałaby gorszej jakości produkty sprzedawane do marketów.

Np.Coca Cola z tesco ma inny smak niż ta ze sklepiku osiedlowego ?

 

Smaki kawy,zapachy proszków itd. są celowo zmieniane w zależności od rynku i to nie jest żadna tajemnica.

 

Co do artykułu to autor chyba nie rozumie pojęcia dumping cenowy.Operator dekodery dzierżawi a nie sprzedaje więc o jakim dumpingu może być mowa ?

Jak operator komórkowy sprzeda ci telefon za 1 zł to tez jest dumping ?Bzdury.Reszty nawet nie chce mi się komentować.

 

Nie musi mówić bo to nie jest żadną tajemnicą. Za to mamy produkt lepszej jakości no chyba że taki "osiedlak" przejedzie się po towar do marketu po promocję. Na to nie mamy wpływu...

 

 

Np.Coca Cola z tesco ma inny smak niż ta ze sklepiku osiedlowego ?

 

Dokładnie. I tak jest też z innymi produktami. Kiedyś widziałem reklamę na sklepie komputerowym, takim typowym na mieście: "Nie kupuj laptopa w sklepie z pralkami..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt: " chyba że taki "osiedlak" przejedzie się po towar do marketu po promocję. Na to nie mamy wpływu... "

 

Ale jakoś rozróżniasz wtedy co ma z hurtowni dla osiedlaków lepszej jakości a co z marketów gorszej :)Smak inny ?:D

 

Alkoholi tez to dotyczy ?Taki np. Jim Beam tez ma dwie linie produkcyjne dla marketów i osiedlakow ?

 

Myślę że czas skończyć ten OT bo już dosyć jestem ubawiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdrianBod dalej nie odniosłeś się do mojego przykładu jak wiele OS zmienia w urządzeniu. A jeszcze pytanie [bLACK QUESTION MARK ORNAMENT] porownywałeś jakiekolwiek dekodery? Ja na własne oczy widzę różnice w obrazie pomiędzy tv a dekoderem od nc+ i od polsatu. Nawet myślałem że mam zwidy to któregoś razu jak byli znajomi u mnie poprosiłem ich żeby przyjrzeli się obrazowi i potwierdzili to co ja widziałem

 

A co ma zmieniać OS? Tam zapewne siedzi Linux, dla którego dekoder MPEG jest jakimś tam urządzeniem peryferyjnym wywoływanym przez SDK. Nie jestem nawet pewien, czy Linux w ogóle wywołuje dekoder MPEG, czy po prostu podaje częstotliwość transpondera i service id. W wifipremiumboxie (a w wifibixie napewno) tuner jest też zintegrowany w CPU, więc OS woła tylko częstotliwość, a potem CPU obsługuje sprzętowo cały proces aż do HDMI.

 

Co do porównywania dekoderów i subiektywnej oceny jakości to odpowiem Ci historyjką. Kiedyś naprawiałem telewizory i typową sytuacją po np. naprawie bloku fonii czy innego elementu nie związanego z obrazem było marudzenie "eee Panie, ale kolory nie te...". Więc z kolegami z serwisu wypracowaliśmy taki teatrzyk, że czekaliśmy na Klienta z włączonym telewizorem i stojącym obok oscyloskopem (z dowolnym przebiegiem, żeby wyglądało poważnie) mówiąc " jeszcze Panu gratis kolory wyregulujemy bo miał Pan blade". Klient grzecznie czekał a potem już mu się kolory podobały. Ludzie widzą co chcą widzieć. Na tym jedzie cały marketing, polityka i parę innych dziedzin.

 

A tak na poważnie, to jakbyś chciał naprawdę coś porównać, to musiałbyś mieć dwa identyczne telewizory obok siebie i obserwować obrazy w tym samym czasie. Tak jak już pisałem wcześniej - różnice pomiędzy audycjami nawet tego samego nadawcy są większe niż ewentualne różnice pomiędzy dekoderami (nawet gdyby były).

Nie wspominam już o ślepym teście itd.

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym strojeniem obrazu śmieszna chistoryjka. Ale co do OS to w dekoderach po N - kowych siedzi linux tylko że spece z N doszli do wniosku że dadzą jeszcze jawe to oszczędza jakieś pieniądze na pisaniu dla nowych dekoderów softu poprostu na linuxie uruchamiamy jawe a na jawie swoją nakładkę przy zmianie dekodera w nakładce robimy jakieś drobne zmiany a jawa jakoś to pociągnie nie trzeba pamiętać o optymalizacji pod nowy procesor itd tylko jawa jako wirtualna maszyna obciąża procesor a przy stosowaniu procesorów 400mHz wielkiego pola do popisu nie ma. Nie wiem czy grałeś w jakieś gry? Ale każda gra ma jakieś minimalne wymagania sprzętowe jeżeli ich nie spełnimy to się nie uruchomi ale nawet jak komputer spełnia te wymagania albo i jest wydajniejszy a walczysz w tle jakieś programy czy nawet ktoś ci w sieci domowej zacznie streemować jakiś film z dysku to gra się zatnie albo pójdzie po grafice i wyświetli ją w niższej rozdzielczości i tu masz swoje magiczne pogorszenie obrazu w tych dekoderach procesory nie są najwyższej klasy pięć lat temu w komórce miałem wydajniejszy procesor niż większość dedykowanych dekoderów a nie dość że muszą generować obraz 1080i to jeszcze obciążone są jawą i jakimiś aplikacjami działającymi w tle jak media plejer w sieci dysk media boxa jest cały czas widoczny tak samo on sprawdza jakie w danym czasie są dostępne serwery DLNA. Platformy jak wspomniałem chcą zaoszczędzić pieniądze i korzystają z firm niezbyt zaawansowanych i stosujących leciwe i nie wydajne podzespoły wszystko to sprawia że cierpi obraz bo to nie on jest priorytetem ale szybkie zmienianie kanałów a dekodery od nc+ potrafią szybko zmieniać kanał ale już wygenerować dobry obraz nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni piszą o słabych podzespołach i stąd słabym obrazie.Za chwilę ktoś inny dodaje że po załadowaniu innego softu obraz jest dużo lepszy.To w końcu co jest złe ?To są dekodery dostępne od kilku lat na rynku a białe dekodery N wręcz słynęły z dobrej jakości obrazu.Nie wymagajmy cudów.Świat nie stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak na poważnie, to jakbyś chciał naprawdę coś porównać, to musiałbyś mieć dwa identyczne telewizory obok siebie i obserwować obrazy w tym samym czasie.

Nawet tak nie da rady, każdy telewizor ma inną matrycę (nie chodzi tu o model matrycy), każda matryca w danym egzemplarzu jest unikatowa, nawet nie da się skalibrować ich, aby identycznie wyświetlały obraz. Jedyne rozwiązanie, to podpięcie przez przełącznik hdmi 2 źródeł do tego samego portu hdmi, bo nawet różne wejścia hdmi w telewizorze będą robiły przekłamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym strojeniem obrazu śmieszna chistoryjka. Ale co do OS to w dekoderach po N - kowych siedzi linux tylko że spece z N doszli do wniosku że dadzą jeszcze jawe to oszczędza jakieś pieniądze na pisaniu dla nowych dekoderów softu poprostu na linuxie uruchamiamy jawe a na jawie swoją nakładkę przy zmianie dekodera w nakładce robimy jakieś drobne zmiany a jawa jakoś to pociągnie nie trzeba pamiętać o optymalizacji pod nowy procesor itd tylko jawa jako wirtualna maszyna obciąża procesor a przy stosowaniu procesorów 400mHz wielkiego pola do popisu nie ma. Nie wiem czy grałeś w jakieś gry? Ale każda gra ma jakieś minimalne wymagania sprzętowe jeżeli ich nie spełnimy to się nie uruchomi ale nawet jak komputer spełnia te wymagania albo i jest wydajniejszy a walczysz w tle jakieś programy czy nawet ktoś ci w sieci domowej zacznie streemować jakiś film z dysku to gra się zatnie albo pójdzie po grafice i wyświetli ją w niższej rozdzielczości i tu masz swoje magiczne pogorszenie obrazu w tych dekoderach procesory nie są najwyższej klasy pięć lat temu w komórce miałem wydajniejszy procesor niż większość dedykowanych dekoderów a nie dość że muszą generować obraz 1080i to jeszcze obciążone są jawą i jakimiś aplikacjami działającymi w tle jak media plejer w sieci dysk media boxa jest cały czas widoczny tak samo on sprawdza jakie w danym czasie są dostępne serwery DLNA. Platformy jak wspomniałem chcą zaoszczędzić pieniądze i korzystają z firm niezbyt zaawansowanych i stosujących leciwe i nie wydajne podzespoły wszystko to sprawia że cierpi obraz bo to nie on jest priorytetem ale szybkie zmienianie kanałów a dekodery od nc+ potrafią szybko zmieniać kanał ale już wygenerować dobry obraz nie mogą.

 

Tak jak już Ci pisałem, mylisz architekturę PC z architekturą dekodera. Słaby procesor może spowolnić wyświetlanie OSD, obsługe aplikacji itp,, ale nie pogorszyć jakość obrazu - to jest obsługiwane sprzętowo.

A co do leciwych komponentów, to trzymajmy się tematu wątku. Tu mówimy o wifipremiumboxie. Cytuję z pierwszej strony tego wątku:

Procesor: BCM7241

Pamięć RAM: 1024 MB, 1600 MHz,

Flash: 256MB (NAND)

To jest nie jest "leciwy" procesor (w moim wifiboxie jest jeszcze nowszy STiH237)...

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tezą, że szybkość procesora ma się nijak do jakości obrazu przy założeniu, że spełnia on minimalne potrzebne do tego celu wymagania a procesor w Premiumboxie z pewnością takie wymagania spełnia. Nie zmienia to faktu, że oprócz samego dekodowania sygnału każdy tuner ma jeszcze wiele innych układów, które znajdują się na torze sygnału nim trafi on na złącze HDMI. Mają one istotny wpływ na ostateczną jakość obrazu i dźwięku który pojawi się na matrycy telewizora. Potwierdzają to naprawdę zbyt duże różnice w jakości lub rodzaju otrzymanego na TV obrazu w zależności od modelu podpiętego tunera.

 

Jest też prawdopodobne, że oprogramowanie tunera pogarsza jakość obrazu. Oczywiście nie musi to być złośliwe działanie programisty a raczej jego nieudolna lub nieobiektywna metoda działania.

Przykład: Programista dostał zadanie aby w tunerze zminimalizować ślady kompresji obrazu i wprowadził do firmware'u algorytm, który wygładza obraz ale robi to zbyt mocno. Efekt: kompresji nie widać ale obraz utracił zbyt dużo szczegółów, stał się rozmazany, utracił głębię, gradację kolorów itp. Programista swoje zdanie wykonał ale nieudolnie bo naprawił jedno ale kosztem drugiego.

 

Naprawdę jest taka różnica w jakości obrazu między urządzeniami (każde podłączane przez HDMI i do tego samego TV), że zakrawa wręcz na szaleństwo stwierdzenie, że z każdego tunera obraz jest taki sam. Niby przy sygnale cyfrowym (np. HDMI) różnice są mniejsze niż kiedyś przy analogu (np. scart) ale też mamy lepsze telewizory, które potrafią ujawnić nawet najdrobniejszy szczegół, niuans i detal. Nic się więc nie ukryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przeniesienie aplikacji z mediaBOX+ do wif Premiumbox+ jest tylko kwestią czasu (dekodery bazują na procesorach tego samego producenta).

 

Pozdrawiam

 

STB&OTT

 

Tylko nie wiem czy zauważyłeś, że te aplikacje znikają z mediaboxa zamiast przechodzić do premiumboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem to cudo i... nie działa. Tzn. nie ma sygnału - siła skacze z 0% na 34-40% (w porywach na 70%), jakość zero i nie mogę przejść ekranu konfiguracji. Antena i instalacja antenowa są ok, gdyż podłączony wifibox, stary pace sd czy jakiś box hd (sagem) działają bez problemu na tym kablu antenowym pokazując stabilną siłę od 60-80% (w zależności od dekodera) i 100% jakości. Po podłączeniu anteny do wejścia sat2 (w instrukcji zalecają sat1) w premiumboxie jakimś cudem ściągnął nawet aktualizację, by po restarcie znów nie widzieć anteny ani na sat1 ani na sat2 i dalej tkwię na ekranie konfiguracji. Czyżby nie podawał napięcia do konwertera? Mam reklamować czy jeszcze spróbować innych sztuczek - przerobić przewód antenowy aby był dłuższy drucik centralny (teraz wystaje jakieś 2-3mm z wtyczki)? Da się w ogóle wejść w jakieś menu ignorując ekran konfiguracyjny? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pudełku dekodera miałeś luzem kartkę i nią się też kieruj, po za tym instrukcję dostałeś strona 12 i krok po kroku a dojdziesz, dekoder jest sprawny. z Sat 2 pobrał aktualizację i inne ustawienia potem przechodzisz na sat1 i powinno być ok. Jeśli twierdzisz że robisz to dobrze to robisz coś zle i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...