Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może zaraz powiesz, że każdy napęd CD też działa tak samo bo na płycie jest zapis cyfrowy. Pytasz jak Twój "telewizor (LG) realizuje następujące funkcje: regulacja ostrości, kolor dynamiczny, Clear White, Rrdukcja szumu..." - oczywiście obrabia sygnał który dostał przez HDMI. A ja się teraz zapytam: jak tuner SAT realizuje skalowanie sygnału z SD do HD, jak zmienia z 1080i do 1080p czy do 720p - obrabia sygnał który dostał wcześniej.

Każde z tych urządzeń, tuner i TV mają duży wpływ na końcową jakość obrazu. Tak, tuner również. Co z tego, że każdy tuner ma sprzętową obsługę dekompresji jak jest ona bardzo różnej jakości czy stopniu zaawansowania i w dodatku jest ona sterowana i obrabiana przez firmware dekodera. Poza samym układem dekodującym są inne układy czy przetwornki mające wpływ na sygnał, który ostatecznie trafi do HDMI. Nad tym wszystkim czuwa jeszcze procesor, który też ma wpływ na korekcję jednego i drugiego a wszystko jest sterowane i obsługiwane przez firmware które może powodować, że te układy w sumie działają lepiej lub gorzej. Tak jak nie ma odtwarzaczy CD dających jednakową jakość dźwięku to nie ma tunerów SAT dających jednakową jakość obrazu. O ile różnice w dźwięku z samego napędu CD trudniej wyłapać to różnice w obrazie z tunera już zdecydowanie bardziej.

Piszesz, że konieczne byłoby porównanie dekoderów na tym samym TV na ale ja właśnie robiłem często takie testy. Były tunery, które wywoływały mój zachwyt (np HUMAX) i były takie, które powodowały obrzydzenie (nie będę wymieniał). Sama różnica w kolorach była czasem powalająca. Testy robione na 1 TV (SONY 46Z5500, swojego czasu najwyższa półka), na tym samym kanale testowym, na tych samych ustawieniach obrazu wTV, w jednym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie podlega dyskusji że niektóre firmy robią lepsze dekodery dlatego jeszcze coś mogą sprzedać tym które się nie udaje robienie dobrego sprzętu podpisują kontrakty z platformami cyfrowymi i klepią tanio na zamówienie tych platform niskiej jakości sprzęt gdzie później jest przedstawiony w reklamach jako ach i och później ludzie uważają że od tej platformy jest lepszy sprzęt niż od innej co też nie jest prawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co też zauważyłem w trybie oszczędnym przy włączeniu dekodera nie potrzebne są te sprawdzenia aktualizacji poziom sygnału i lista ulubiona która przeskakuje na wszystkie kanały. :(

 

Ale o jakim trybie teraz piszesz. Do wyboru są trzy:

1. Normalne (czyli brak)

2. Zwiększone

3. Maksymalne

Jeżeli tuner "wstaje" w kilka sekund, nie pokazuje w tym czasie poziomów sygnału itp tzn. że wcześniej nie był wyłączony. Tak, tak. Ty go wyłączasz z pilota a tuner jedynie wyłącza sygnał dla TV, zmienia tryb wyświetlacza na zegar i .... tyle. Cały czas dalej działa i nawet nie pobiera 1 W mniej.

 

2. Zwiększone / włącza się szybko nawet gdy brak zegara.

3. Maksymalne / Tylko wtedy gdy brak już zegara, długo się włącza i te sprawdzanie aktualizacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 3. No to jest przecież oczywiste. Skoro widzimy wskazanie zegarka na wyświetlaczu tunera to znaczy, że ma on uruchomiony cały system czyli, że jest on właściwie uruchomiony. Po włączeniu z pilota jest więc praktycznie od razu gotowy do pracy (jedynie inicjacja HDMI zajmuje mu jakieś 2-3 sekundy).

Ad. 2 - to samo co Ad.3 ale tuner nigdy nie schodzi do stanu głębokiego wyłączenia (w przeciwieństwie do Ad.2 gdzie czasem mu się to jednak zdarza). Wyłącza ewentualnie wyświetlacz i dalej cały czas pobiera ok. 95% energii w stanie "stand by". Non-stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Testy robione na 1 TV (SONY 46Z5500, swojego czasu najwyższa półka), na tym samym kanale testowym, na tych samych ustawieniach obrazu wTV, w jednym czasie.

 

Testując w ten sposób dojdziesz do wniosku że na takich samych ustawieniach telewizora odbiornik A ma ładniejszy obraz od odbiornika B.Tyle że zmieniając ustawienia telewizora możesz jednocześnie dojść do kolejnego wniosku że po zmianie ustawień telewizora to odbiornik B ma ładniejszy obraz od odbiornika A ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Testy robione na 1 TV (SONY 46Z5500, swojego czasu najwyższa półka), na tym samym kanale testowym, na tych samych ustawieniach obrazu wTV, w jednym czasie.

 

Testując w ten sposób dojdziesz do wniosku że na takich samych ustawieniach telewizora odbiornik A ma ładniejszy obraz od odbiornika B.Tyle że zmieniając ustawienia telewizora możesz jednocześnie dojść do kolejnego wniosku że po zmianie ustawień telewizora to odbiornik B ma ładniejszy obraz od odbiornika A ;)

 

Tak o ile mamy do czynienia z obrazem o porównywalnej jakości a różnice to tylko jakieś subtelne smaczki. Ja bardziej miałem na myśli wyraźne różnice gdzie raz mamy do czynienia z obrazem szczegółowym o naturalnych kolorach z minimalnymi śladami kompresji a przy innym tunerze mam obraz rozmazany o zgniłych i nienaturalnych kolorach, zbyt dużym kontraście, którego nijak nie da się "wyprostować" nawet korygując ustawienia telewizora.

Najbardziej lubię porównywać obraz patrząc np na twarz prezentera w studio (np "Tomasz Lis na żywo"). Na dobrym tunerze kolor skóry jest naturalny i widać każdą zmarszczkę i włosek a na słabych tunerach skóra twarzy ma jeden i ten sam odcień na całej powierzchni (bez gradacji kolorów) a zmarszczki są ledwo zauważalne. Wszystko jest nienaturalnie uśrednione, wygładzone - jakby wyprane ze szczegółów. Automatycznie znika głębia obrazu i dochodzimy wtedy do wniosku że to niby HD wygląda po prostu jak zwykłe SD. Tak właśnie wygląda obraz z Premiumboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel to co piszesz jest logiczne tylko ograniczeniem logiki jest rzeczywistość żaden telewizor nie ma tak szerokich nastawień koloru ostrości itd żeby było możliwe do wykonania to co piszesz

 

Częściowo odpowiedział @kola01.Nie miałem okazji testować premiumboxa ale porównywałem obraz Philipsa PVR,turbodekodera serii CLRA, DGCB i mediaboxa i uważam że te odbiorniki generują porównywalny obraz a ewentualne różnice można zniwelować ustawieniami telewizora.I taką rzeczywistość miałem na myśli.Pewnie że jak obraz jest słaby a w telewizorze kończy się zakres regulacji to nic nie zrobimy.

 

P.S. Nie wiedziałem że aż tak źle jest z nowym Premiumboxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nowy" nie znaczy lepszy ;). Dla zwykłego zjadacza chleba obraz z tego dekodera wystarczy. Dużo ludzi nie rozróżnia HD od SD. Często też bywa, że dekodery HD mają abonenci podłączene do tv lcd lub plazmy za pomocą euro i nawet nie wiedzą co to przewód HDMI. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janeka ,ja miałem ten sam problem tylko z innym dyskiem a mianowicie podpiołem pod wifiboxa swój własny dysk toshiba ,deck go sformatował a kiedy ponownie chciałem go uzyć w laptopie to okazało sie że jest niewidoczny. Pomyslałem że jakieś zabezpieczenie NC+ pousuwałem wszystkie nagrania ale dalej nic. Odpaliłem Disc Managment w Windows'e i tam mi sie wyświetlił .Na wyczucie( bo nie jestem specem od kompów) coś tak poklikałem na"Healthy active partition" a potem format do NTFS czy jakoś tak i dysk "powrócił" ;) Spróbuj w ten sposób wkońcu to tylko dysk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nagramy coś na dysk z zestawu na jednym dekoderze premiumbox i podepniemy ten dysk do drugiego premiumboxa to co prawda jest lista nagrań ale nie odtworzy się tego na drugim dekoderze (czarny obraz, brak dźwięku, przeskakiwanie nagrania o kilka sekund). W drugą stronę to samo. Odtwarzać można tylko na tym dekoderze z którego zlecało się nagranie. Infolinia stwierdziła, że nagrania są przypisane do dekodera.

bezsens

 

heh parę postów wyżej napisane to samo, więc powtórzyłem się, sorki.

 

Tak czy inaczej mówiło się, że zaletą dysku zewnętrznego tego dekodera jest możliwość odtworzenia na innym dekoderze nc+, a to jest bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zasmuciliście mnie tą wiadomością o kiepskiej jakości obrazu. W pierwszych komentarzach zachwyty a tu teraz zonk. Mam zwykłego wifiboxa i jakość może nie powala ale hd to hd a nie rozmyte mydło. Tylko, że że względu na pvr załatwiłem sobie wymianę na tego premiumboxa i teraz jak czytam te Wasze komentarze odnośnie słabej jakości obrazu to zastanawiam się czy jest sens odbierać tego premiumboxa :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zasmuciliście mnie tą wiadomością o kiepskiej jakości obrazu. W pierwszych komentarzach zachwyty a tu teraz zonk. Mam zwykłego wifiboxa i jakość może nie powala ale hd to hd a nie rozmyte mydło. Tylko, że że względu na pvr załatwiłem sobie wymianę na tego premiumboxa i teraz jak czytam te Wasze komentarze odnośnie słabej jakości obrazu to zastanawiam się czy jest sens odbierać tego premiumboxa :-(.

Ten dekoder jest dość nowy więc nim go dopracują pewnie trochę potrwa.Obraz podobno się popsuł po ostatniej aktualizacji.Więc raczej pewne że jak będą skargi abonentów to dość szybko to poprawią kolejna aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro coś zepsuli to maja to szybko naprawić dla mnie jest to proste i logiczne.Sam operator będzie na to naciskał bo dlaczego ma płacić za fuszerkę?A jest to chyba jedyny dekoder z dyskiem oferowany dla nowych.Więc wyboru wielkiego nie ma a jak pójdzie opinia że ten dekoder ma słabą jakość obrazu to mało kto się na niego zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto; czyli kto? Rozumiem, że masz na myśli tą małą garstkę ludzi poinformowanych z forum i ewentualnie ich kilku znajomych co dostaną takie info. Raczej przyszły abonent napalony ofertą w dobrej cenie :D , nie będzie miał wyboru jak tylko wziąć P.box, bo innego z dyskiem nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...