Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie dziwi to że mineły juz 2 miesiące od debiutu tego deka i żadnych opini, testów od renomowanych stron ,czasopism a i w samej sieci ciężko coś znaleść na temat jakości tego dekodera a jedynie suche parametry z instrukcji obsługi. Może Nc+ "dała w łapę" aby o nim nie pisać zle bo jest taki "dobry" ;)

Poza tym watkeim i małą pyskówka kilku forumowiczów dalej żadnych konkretów.Czasem ktoś napisze "dzisiaj będe go miał"....i przepada .

Może jest lekko zawiedziony jak kolega powyzej i nie chce pisać ;) Dziwne tabu z tym Premiumboxem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi to że mineły juz 2 miesiące od debiutu tego deka i żadnych opini, testów od renomowanych stron ,czasopism a i w samej sieci ciężko coś znaleść na temat jakości tego dekodera a jedynie suche parametry z instrukcji obsługi. Może Nc+ "dała w łapę" aby o nim nie pisać zle bo jest taki "dobry" ;)

Poza tym watkeim i małą pyskówka kilku forumowiczów dalej żadnych konkretów.Czasem ktoś napisze "dzisiaj będe go miał"....i przepada .

Może jest lekko zawiedziony jak kolega powyzej i nie chce pisać ;) Dziwne tabu z tym Premiumboxem

 

 

Na moje oko to test tego dekodera pojawi się w najnowszym numerze SatKuriera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapewne Sat Kurier jako zaprzyjaźniony z nc+ będzie wychwalał go pod niebiosa. Miałem kiedyś Turbo. Po przeczytaniu opinii z Sat Kuriera o cudownej jakości obrazu dekodera Mediabox napaliłem się na niego tak bardzo że oddałem Turbo a okazało się że obraz na Media jest gorszy. Dlatego czekam na jakąś inną opinię z innego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem dzisiaj dla porównania fergusona arive tt i powiem ze obraz na fergusonie bije na głowę premiumboxa , na fergusonie kolory żywe , wygładzenie obrazu natomiast na premium obraz mało ostry , oraz brak wygładzenia. Napisze mi może ktoś z użytkowników premium czy jego egzemplarz ma tak samo czy może ja trafiłem na wadliwy :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co skorygujesz w TV ??? Utraconych szczegółów i rozmycia obrazu w wyniku zbyt słabej obróbki obrazu przez tuner już nie odzyskasz w TV. Z pustego to i Salomon nie naleje. Co najwyżej można lekko kolory nasycić ale to też może się zemścić gorszą gradacją odcieni i dalszą utratą szczegółów obrazu. Testując dwa różne tunery trzeba natomiast zawsze pamiętać o tym, że TV LCD lub plazma zapamiętuje osobne ustawienia obrazu dla każdego z wejść HDMI/Componnt/SCART/TV itd. i najlepiej podłączać naprzemiennie testowane tunery do tego samego wejścia w TV (np HDMI1) a jeśli do dwóch to sprawdzić czy WSZYSTKIE ustawienia obrazu są identyczne dla użytych wejść (czy np. HDMI1 = HDM2) i oczywiście skorygować ustawienia jeśli są różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że jeżeli zmienie rozdzielczość na premiumbox na 720P to litery w menu , oraz opis bieżącego kanału jest ostrzejszy choć i tak rozmycie występuje. Natomiast usługa nc+ go płynniej działa niż na mediabox, litery w menu , jak i opisy filmów są wygładzone , ostrość ok natomiast jeżeli przejdę do oglądania tv to pogarsza się jakość wyświetlanego obrazu dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie może i wy tak macie że czasami po zaprogramowaniu nagrywania na wifi Premiumbox+ owszem program zostanie nagrany ale całe nagranie jest bez dżwięku i obrazu co może być tego przyczyną od czego to zależy dekoder mam już od 2 miesięcy i na powiedzmy 50 nagrań w 4 nagraniach nie było obrazu.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...