Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy lepszy?Na jakiej podstawie to oceniłeś?Na podstawie wyglądu?Ja nie oceniam czegoś czego nie miałem.Ja wolę patrzeć się na ekran tv a nie na dekoder dla mnie dekoder ma poprawnie działąć a nie wyglądać tym bardzie że stoi w dość mało widocznym miejscu i mało się rzuca w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile par oczu bedzie ogladac obraz ktory emituje dekoder czy jak tam chcecie tyle opinii na jego temat bedzie, i choc bedzie on mial wyczesana jakosc obrazu to i tak ktos inny powie ze jest do XXXy ... Obraz obrazem ale muła nie chcemy by np na przelaczenie kanalu czekac kilka-naście sekund ... o innych aspektach nie wspomne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że na telewizorze CRT jeszcze oglądasz skoro tak mówisz albo nie miałeś okazji porównać różnych tunerów. Kup sobie duży i dobry LCD lub plazmę to będziesz wiedział więcej oo jakości obrazu, że na jednym tunerze obraz jest piękny a na drugim jakiś niewyraźny, kolory jakby zgniłe itp. Sam byłem zaskoczony jak różny obraz potrafią generować tunery... obraz niby cyfrowy i jeszcze HD. Ale oczywiście zawsze się znajdzie taki co powie, że on różnicy nie widzi.

Co do szybkości to oczywiście się zgadzam.

 

Czy lepszy?Na jakiej podstawie to oceniłeś?Na podstawie wyglądu?

A choćby takiej, że premiumbox nie ma najlepszej rzeczy jaką miał mediabox - alfanumerycznego wyświetlacza. Jak już ktoś wcześniej napisał - nie mam w głowie książki telefonicznej i nic mi nie mówią wyświetlane numery kanałów. Wyświetlanie nazwy w mediaboxie to było coś. Wyświetlacz był bardzo praktyczny i w dodatku pięknie się prezentował. Premiumbox został jeszcze okrojony z tunera DVB-T i ma tandetnego pilota, który w mediaboxie był ładny, praktyczny i efektowny. A do tego wszystkiego premiumbox wygląda jak "idź stąd" (pilot też). Chyba mogę więc uważać, że jest gorszy od mediaboxa. Dołożenie WiFi nie rekompensuje nawet w połowie tych strat (do mediaboxa można było sobie dokupić za grosze moduł WiFi).

Można mieć tylko nadzieję, że premiumbox ma jakiś "urok wewnętrzny" i może ma ładny obraz lub jest szybszy. Obawiam się, że nie zapowiada się jednak na to bo już ktoś napisał, że premiumbox jest przeróbką innego - starszego modelu tunera i ma gorsze bebechy od mediaboxa choć osobiście nie weryfikowaem tego i nie mogę potwierdzić.

I jeszcze jedno, premiumbox ma dysk na samym wierzchu (w tym wystającym garbie, wyglądającym jak lądowisko dla helikoptera), przysłoniętym tylko cienką warstwą plastiku. Jest więc prawdopodobne, że będzie głośniejszy od mediaboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę Cię zmartwić bo ten dekoder posiada wyświetlacz.Żeby to wiedzieć wystarczy przeczytać tylko pierwszą stronę tego wątku.Ale zawsze można ponarzekać że jest po prawej stronie a nie na środku dekodera.Ja posiadam drugi dekoder bez wyświetlacza i nie uważam to za wadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerstwy jeżeli nazywasz wyświetlaczem siedmiosegmentowe czterocyfrowe coś to sobie żartujesz jedyny plus media boxa to był wyświetlacz gdzie można było przeczytać nazwę kanału tutaj proponuje Ci mały quiz co to jest 95,92,68,67,62,13 bez zaglądania w epg

No to mnie zaskoczyłeś cały czas jedziesz po Mediabox a teraz nagle chwalisz.I to za co za wyświetlacz na którym można przeczytać nazwę kanału.Ale mało ludziom do szczęścia brakuje.13 nie wiem pierwszy kanał za TVP2 po kanale 60 to Foxy,Discovery itp rzadko oglądam więc też nie ogarniam tych kanałów po 90 to bajkowe nie zaglądam tam.Ja oglądam od czasu do czasu 1,11,4,50 i często 30-40 oraz przeglądam sportowe od 110...Resztę kanałów przeglądam raczej sporadycznie i nie przykładam uwagi gdzie co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przywiązuje wagi do numeracji kanałów dlatego tak mi się podoba to że wyświetla nazwę kanału bo nie pamiętam numeracji .

Jak dobrze zauważyłeś jadę po media boxie zauważ też że piszę jedynym plusem nic w życiu nie jest czarno białe śmieci też posiadają pozytywy

A wracając do wyświetlacza naprawdę będzie mi go brakowało jak oddam media boxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przywiązuje wagi do numeracji kanałów dlatego tak mi się podoba to że wyświetla nazwę kanału bo nie pamiętam numeracji .

Jak dobrze zauważyłeś jadę po media boxie zauważ też że piszę jedynym plusem nic w życiu nie jest czarno białe śmieci też posiadają pozytywy

A wracając do wyświetlacza naprawdę będzie mi go brakowało jak oddam media boxa

To w takim razie nie oddawaj go.Ja kilka lat miałem bez wyświetlacza w CP Samsunga HD370 obecnie Newboxa+.W międzyczasie dwa Nboxy w Mixxie i wcale ich aż tak miło nie wspominam pomimo że posiadały taki rarytas jak wyświetlacz.A bym zapomniał jeszcze mam HD 3000 i pomimo że też posiada wyświetlacz to według mojego skromnego zdania Newbox jest minimum o klasę lepszy.A jak ten Wifi Premiumbox będzie miał dobre opinie to bez wahania go wezmę na razie ocen brak więc celuje w Mediaboxa przy przedłużeniu umowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@empy

Cały czas nawijasz na temat wyświetlacza, może oglądasz bez obrazu?

A może jak zmieniasz kanał klikasz "P+" i czekasz aż na wyświetlaczu dekodera pojawia się np. Canal+ Film. Ja tam wolę wpisać od razu konkretny kanał, przecież już je na pamięć pamiętam, a nawet się ich nie uczyłem :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerstwy oddam go za bardzo mnie denerwuje

mateuszj14 jak wchodzę do pokoju to widzę co oglądają i czy warto zostać czy iść na fajkę

Electrix jest piękny jak poprawi CI to humor a na sat kurierze napiszą że szybko działa ale nie pokuszą się o porównanie obrazu do dekoderów niezależnych ani wbudowanych w telewizory bo trzeba byłoby napisać że jest różnica 10 lat w technologi z wolnego rynku a szajsem z nc+ gdzie jedynym wyznacznikiem jest cięcie kosztów bo jak podpiszesz umowę to cię mamy a jak nie podpiszesz to nie dostaniesz więc nie trzeba się przejmować niczym ani jakością podzespołów ani błędami w sofcie żeby tylko szybko zmieniał kanały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich tu oceniających to nowe cudo techniki ze stajni Nc+ macie dostęp do niego czy tak opowiadacie o tym dekoderze , bo słyszeliście o nim u wujka na imieninach..??

Tak już każdy go posiada bo on jest w ofercie całe wieki.Ale Ciebie opinie innych nie przekonają tak jak dowody na dobrą ofertę przedłużeniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na to że dekoder będzie mniejszy. A jest większy i mniej zgrabny niż mediabox. W środku sporo wolnego miejsca, mógłby być przynajmniej o 1/3 rozmiaru mniejszy. Kolejna wada to pilot podobny do tych w Sagemcom. Pilot mediaboxa jest świetny i poręczny, mogli taki sam dać do wifi premiumboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...