Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. szukałem odpowiedzi na moje pytanie , ale nie znalazłem konkretnej.

JA mam tak:

dekoder Pace PVR 500 gb

(w kuchni) Pace DSR 2221 SD

połaczenie spliterem

Wszystko działa ok

 

dodatkowo mam kartę multirooma z ktore korzysta teść na dekoderze Sagem SD. Dostałem oczywisci nowy drugi dekoder HD sagecom DSI83 który lezy u teścia w szafie.

 

Pytanie co się stanie z dniem 1 październik bo widziałem komunikat ze wyłaczają kanały SD?

Czy mając dekoder SD podłączony pod spliter będę mógł oglądnąc jeszcze jakies kanaly?

czy teściu będzie mógl oglądać jeszcze kanały na dekoderze SD czy już będzie musiał wyciągnąc z szafy HD?

 

A tak z drugiej strony to wolałem miec sd poniewaz podczas złej pogody na HD nie da sie nie raz oglądac a na sd śmigalo.

Sorry za takie "buracze"pytania ale jak inaczej je zadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie ma splitera ale dla posiadaczy dekoderów sagemcom mają być wydawane nowe karty a chyba nie chcesz się pozbyć cameleonów :wink:

 

@losiumen. Pozbądź się jak najszybciej tego Sagema HD.

 

na stronie nc+ widnieje ten dekoder jak pierwszy od gory. Pytanie - oddac bedę musiał tylko 1 kartę? Jak oddam tą kartę to rozumiem że dostanę nową i wtedy bedzie ona sparowana z tym właśnie dekoderem?

 

A co z dekoderem Pace? jeżeli zakupię sobie jakiś dekoder działający ze spliterem to będzie wszystko śmigać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli jest przypisany do MR to go oddasz.

Jaki główny sagemcom? przecież ma pace'a.....

I co z tego. .. Jest też tak, że Sagem jest jako główny, a Pejs dodatkowy. Bo inaczej byś nie pytał "ekspercie".

Karty nie oddajesz, tylko dekoder sagemcom HD. A jeszcze tak spytam kiedy go otrzymałeś/odebrałeś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, czy coś już wiadomo konkretniej o tym o czym była mowa od dawna a mianowicie zaprzestaniu nadawania przez nc+ niektórych gwarantowanych kanałów SD mających swoje odpowiedniki w gwarantowanych HD, co wiązałoby się z możliwością wypowiedzenia umowy?

Jeśli tak, które to mają być kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, czy coś już wiadomo konkretniej o tym o czym była mowa od dawna a mianowicie zaprzestaniu nadawania przez nc+ niektórych gwarantowanych kanałów SD mających swoje odpowiedniki w gwarantowanych HD,

To nie będzie powód do zerwanie umowy. Operator zapewni sprzęt.

Opcje NC+ MIX, NC+ na kartę to sprzęt odbierający DVB-S2. Żaden problem.

Dekodery SD to na stanie Mediasaty i powizyjne Philipsy - i tak w znacznym odsetku nieużywane bo to tylko przykrywka pod własny tuner. Kto ma własny - większość sobie już kupiła tunery HD - a jak nie to kupią. Tez nie problem.

 

Jedyny myk - jednak niezbyt łatwy do przeprowadzenia to wykorzystanie faktu iż DVB-S2 wymaga większych anten. Strefy wielkomiejskie miast - można podeprzeć się zakazami posiadania anten. Konieczność wymiany anteny na większą i brak dostępu. Ponadto warto wczytać się w nową ustawę rewitalizacyjna bowiem daje przyzwolenie na wręcz pełny zamordyzm urzędników co do tego co wolno we własnym mieszkaniu /budynku. Zgrać z zapisami w MPZP oraz ustawą "krajobrazową" i tą drogą można skuteczniej się pożegnać z NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem poruszyc temat anten. obecnie tesciu ma antenę 60 która starcza do odbioru kanałów na dekoderze SD (takie kiedyś dawał C+). Jak podłączony był kiedyś dekoder HD to z odbiorem bywało różnie, a jak już zaczęło padać to kaszana dlatego ciągle jest na SD. Kto zapłaci za wymianę anteny na wiekszą tak by był komfort oglądania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...