Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ircios

 

Co Ty kolego z przeproszeniem ... opowiadasz ?

 

Sądzisz, że produkt nc+ jest na tyle dobry, że klienci postawią tłumnie szpetne boxy Neovision pod telewizorami ?

 

Umowę mam na świadczenie usług na dwóch kartach typu cameleon, a jak nie, to rezygnacja z winy operatora i tyle mnie będzie nc+ widziała.

 

Od lat jestem ich ekskluzywnym klientem, ale nie czuję się z nimi związany łańcuchem.

Nienniej zamierzam ostatnie etapy tej przygody, opisać w stosownym felietonie, by nie było im zbyt sympatycznie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę mam na świadczenie usług na dwóch kartach typu cameleon, a jak nie, to rezygnacja z winy operatora i tyle mnie będzie nc+ widziała.

Rezygnacje nie będzie z winy operatora tylko z woli użytkownika. Operator w regulaminie świadczenia usług zawarł klauzulę, że może wymienić sprzęt w tym karty kodowe w dowolnym momencie o ile uzna że jest to konieczne.

Karta nie jest własnością użytkownika więc użyczający zawsze może dokonać zmiany jej modelu.

Oczywiście można dyskutować nad tym, że zwierając umowę były jakieś konkretne warunki techniczne a teraz są zmieniane jednostronnie przez operatora. Ilość osób, które nie wezmą dedykowanego sprzętu jest tak mała, że operator się tym nie martwi.W skali całości to nawet nie są promile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszemy o kartach, tylko owyłaczeniu SD

 

@ircios

 

Co Ty kolego z przeproszeniem ... opowiadasz ?

 

Sądzisz, że produkt nc+ jest na tyle dobry, że klienci postawią tłumnie szpetne boxy Neovision pod telewizorami ?

 

Umowę mam na świadczenie usług na dwóch kartach typu cameleon, a jak nie, to rezygnacja z winy operatora i tyle mnie będzie nc+ widziała.

 

Od lat jestem ich ekskluzywnym klientem, ale nie czuję się z nimi związany łańcuchem.

Nienniej zamierzam ostatnie etapy tej przygody, opisać w stosownym felietonie, by nie było im zbyt sympatycznie. ;)

 

Nic nie opowiadam i nic nie sądze. tym bardziej nic nie pisałem o Cameleonach tylko o tych co tylko czekają na możliwość przedwczesnego rozwiązania umowy z winy operatora, aby tylko wyrwać cos lepszego.... co wiadomo po ofertach....... nie dostaną nic lepszego, a na pewno nie tańszego...... i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też zauważyłem, że w Wifibox+ DSIW74, który dostałem do Multiroomu, można ustawić listę z własną numeracją. Dlaczego więc w TurboBoxach albo Mediaboxach nie ma takiej opcji? Było tyle aktualizacji i nie dodano tego. Mimo że oprogramowanie do Turbo i Wifibox robi ta sama firma ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem od NC+ jednoznaczne pismo, że w wyniku odmowy przyjęcia dekodera HD, od 1 października mogę stracić dostęp do części lub całej oferty (mam samą kartę i dek HD). Nie zdziwię sie, jak od października znikną mi uprawnienia, takie triki są znane nie od dziś u wielu operatorów, oczywiście oficjalnie nic nie jest robione.

 

mi pare dni temu zniknely uprawnienia, musialem dzwonic do nich bo reaktywacja przez ica nie pomogla9 konsul powiedzial ze mi sie dekoder zawiesil i nie dostala karta uprawnien :|, mam swój dekoder hd i karte cameleon, pismo o koniecznej wymiany dekodera dostalem juz 2 razy ale olałem sprawe, umowe mam do konca listopada i nie wiem co robic, w systemie widnieje ze mam dekoder SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cameleony są wymieniane tylko z powodu bug'a w tunerach Sagemcom i WifiBox. Zamieniono karty z samym Nagravision. Oddzielne CAID jest konieczne by rozdzielić wersje tego samego systemu kodowania Nagravision (w Mediaguard, Viaccess można byłoby użyć innego PROVID ale już na poziomie systemu kodsowania a nie DVB). Do Sagemcomów i Wifiboxów nie mogą ECM'y z żądaniem weryfikacji liczby jednocześnie dekodowanych kanałów. Aby nie było pokusy to karty będą sparowane z dedykowanym sprzętem operatora. Tylko tyle. Cameleony mają dobrze, bardzo dobrze. Caymany i to w wersji zubożonej to tylko obejście problemu technicznego z partia dekoderów. Błąd ujawnia się przy wykorzystywaniu licznika ECM'ów.

 

Dlaczego do wyczerpania wydawanie Cameleonów - bo kolejne zamówione karty będą już tymi co będą mieć tunel dla Conax. Nic poza tym. Po co zamawiać dwa różne typy kart jak wystarczy jeden pasujący do trzech rodzajów odbiorników - tych z Conax, tych z Mediaguard i tych z Nagravision. Wielkiego masowego przypływu abonentów nie będzie (raczej odpływ z racji niskiej jakości oferty) więc obecne zapasy magazynowe kart i tak na długo wystarczą.

CAID 0100 (Mediaguard) w zasadzie zostaje tylko dla tunerów własnych u abonentów (fehlerne Philipsy z logo Philips jak i już z logo Pace szybko zostaną zamienione na nowy sprzęt) . Pytanie jedno czy zamierzają zlikwidować korzystanie z własnego sprzętu. Karty Conax to obecnie największa dziura w zabezpieczeniach kodowania - kwestia co zaważy w NC+ - czyszczenie magazynów z poenkowego szrotu czy konieczność zamknięcia masowego wręcz liczenia za friko RSA.

 

Tunerów nie będą przeprogramowywać na inne systemy kodowania. Za drogie, za wiele problemów (taki kłopot jak teraz z Sagemcomami - tyle że zwielokrotniony....). Karta z tunelem dla kolejnego systemu kodowania jest tańsza i prostsza w implementacji czy w testach. Obecne sytuacja z Caymanami pokazuje że nie będzie próby poprawy firmware'u tunerów - bo jest to mało pewne (jeszcze się okaże to hardware jest przyczyną problemu z licznikiem ECM'ów), nowa karta jest pewniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...