Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pawcio29 Radzę Ci oddać jednak Sagemcoma bo one pierwsze dostaną nowe karty jak i wifiboxy, a mając dekoder Pace PVR na kontrakcie będziesz bardziej bezpieczniejszy.

Spytaj też na FB na czacie e-obsługa nc+ też co i jak jeśli punkt nie posiada na stanie dekodera Pace PVR na wymianę na sprawniejszy egzemplarz? Ja mam Pace i chodzi ok nie głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sagema 83 oraz swojego Ferdka SD. Oglądając Tv na Ferdku na jednym z kanałów mam info, że mam dekoder SD i nie wkrótce stracę możliwość odbierania kanałów.

Chcą mi dać za darmo dekoder HD. Teoretycznie dobrze to dla mnie wygląda, ale jak wezmę od nich dekoder to pewnie Cameleony zakończą swój żywot. Mogę nie brać dekodera i oddać Sagema jak niektórzy radzą i cieszyć się wolnością Cameleonów, ale wtedy na drugim telewizorze też będę miał tylko SD.

Jak żyć?;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po ich zmianach nie będzie można na jednym tunerze pooglądać nc+ i CP to będzie średniowiecze.

2 dekodery, zmiana z HDMI 1 na HDMI 2, dwa piloty, włączasz jeden dekoder, wyłączasz ten drugi i tak na zmianę... nieciekawa perspektywa

 

Jeśli rzeczywiście zabiorą Cameleony to muszą pomyśleć o modułach CI

Wtedy tuner z dwoma slotami na moduł CI i oglądamy nc+ i CP z jednego tunerka.

Oczywiście musiałaby być dostepna opcja Multiroom z 1 dekoderem i 1 modułem, ale to chyba nie problem.

 

Swoją drogą to platformom powinno zależeć na tym aby była możliwość odbioru nc+ i CP z jednego tunera.

Myślę że jeśli w jakimś modelu tunera nc+ był slot na moduł CI i informacją "że np. możesz włożyć tam moduł CP i wygodnie oglądać kanały obydwu platform" to tysiące osób wykupiłoby podstawowy pakiet CP z Polsatem Sport i Polsatem Sport Extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś odwiedzilem centrum NC+ i zdałem bez problemy sagemcoma:) bez problemów ,w systemie mam tylko pace prv ;) miły Pan poinformował mnie że zgodnie z tym co mówiłem w przypadku awari wymieniją na Premiumbox wifi który działa na karcie cyfry cameleon, sprawa MR i 2 karty narazie jest nie rozwiązana i nie widomo jak to dalej będzie tzn czy 2 kartę zostawią tym abonentom co juz maja , czy będzie wymiana kart, jeśli tak to nie wiadomo kiedy ponieważ spora cześć osób ma swój dekoder hd, według niego zmiany są skierowane na osoby które dzialą MR poprzez clone+ albo sheringują .

Dodatkowo bez problemu złożyłem wypowiedzenie umowy która mam do 30.06 , nic nie musiałem pisać ,formularz się drukuje z systemu ;)

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy raczej nic nie wiedzą co będzie i snują takie same teorie jak na forach. Wiedzą tylko bieżące informacje co na szkoleniach zostaną im przekazane. Trzeba było zapytać, czy w razie awarii Pejsa wymiana będzie darmowa i dzierżawa za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy raczej nic nie wiedzą co będzie i snują takie same teorie jak na forach. Wiedzą tylko bieżące informacje co na szkoleniach zostaną im przekazane. Trzeba było zapytać, czy w razie awarii Pejsa wymiana będzie darmowa i dzierżawa za free.

 

 

Podobno bezpłatnie, jak sie zepsuje PACE to wymieniaja na niego bo Pace nawet juz zamówić nie mogą , ale jakoś strach zamienic tego mojego pace na to nowe coś boję się że za chwile podmienia mi karty na inne niz cameleon i szlag trafi MR z cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi wyjaśni, podpowie jak w razie wymiany kart ma się obecnie moja sytuacja? Posiadam MR (2x camele) PACE 500 w dzierzawie za 0 zł oraz nie wiem czemu widniejący w systemie Box+/HD SAGEMCOM DSI87 który to kupiony został przeze mnie na własność za 1 zł w 2011 r.przy podpisywaniu umowy. Obecna umowa wygasa w grudniu br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie masz ten Sagemcom na własność to nie powinien widnieć w systemie, a na dowód powinieneś mieć umowę kupna, rachunek lub fakturę VAT jego zakupu (nie pamiętam dokładnie jaki dokument sprzedaży dawali w Cyfrze+, a nie mam teraz jak sprawdzić w dokumentach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kochani moi, kazdy dek kupiony na wlasnosc widnieje w systemie, przy czym jesli dekoder kupowany byl przy podpisywaniu umowy to przypisywany byl do nr abo glownej umowy, natomiast gdy kupowaliscie dekoder pozniej to do sprzedazy dekodera tworzona byla umowa sprzedazy na sam dekoder z innym nr abo i tych dek nie widac w ICA ale sa normalnie widoczne w systemie nc+/aps :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś odwiedzilem centrum NC+ i zdałem bez problemy sagemcoma:) bez problemów ,w systemie mam tylko pace prv ;) miły Pan poinformował mnie że zgodnie z tym co mówiłem w przypadku awari wymieniją na Premiumbox wifi który działa na karcie cyfry cameleon.

 

A wie ktoś na jaki dekoder jest wymieniany Philips w razie awari, który jest do MR jako drugi na Cameleonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani moi, kazdy dek kupiony na wlasnosc widnieje w systemie, przy czym jesli dekoder kupowany byl przy podpisywaniu umowy to przypisywany byl do nr abo glownej umowy, natomiast gdy kupowaliscie dekoder pozniej to do sprzedazy dekodera tworzona byla umowa sprzedazy na sam dekoder z innym nr abo i tych dek nie widac w ICA ale sa normalnie widoczne w systemie nc+/aps :-)

Dzięki za doprecyzowanie sprawy.

To że mają zarejestrowane u siebie dekodery i moduły sprzedane abonentom to jest jasne przynajmniej z punktu widzenia przepisów podatkowych.

Dla przykładu dodam że po kilku latach posiadania modułu CAM z wer. opr. 11 gdy był problem z odbiorem niektórych programów wymieniono go na moduł CAM CI z wer. opr. 4 mimo że nie widniał w systemie dostępnym dla abonenta C+/nc+.

Wniosek prosty: gdyby nie mieli zarejestrowanego we własnym systemie nie wymienili by.

 

1. Ciekawi mnie tylko dla czego mając obecnie w najmie Pace PVR HD, oraz kupione jeszcze w Cyfrze+ moduł CAM CI HD i później Sagemcom HD dzwoniono do mnie w celu dobrania dekodera do MR?

2. Drugie pytanie to czy np. sprzedając własnościowy dekoder należy dodatkowo zgłosić to w nc+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani moi, kazdy dek kupiony na wlasnosc widnieje w systemie, przy czym jesli dekoder kupowany byl przy podpisywaniu umowy to przypisywany byl do nr abo glownej umowy, natomiast gdy kupowaliscie dekoder pozniej to do sprzedazy dekodera tworzona byla umowa sprzedazy na sam dekoder z innym nr abo i tych dek nie widac w ICA ale sa normalnie widoczne w systemie nc+/aps :-)

 

Nie każdy. Ja umowę zawierałam tylko na kartę. Potem umożliwili mi zakup philipsa HD i nie mają go w systemie.

Wcześniej jak się psuł i dzwoniłam na pomoc techniczną, to za każdym razem informowali mnie, że nie mam żadnego dekodera przypisanego do umowy.

Teraz jak dzwonili, aby wcisnąć ten wifibox, również tak twierdzili.

 

Czy w Fergusonie HD poza kartą c+ działa karta jakiejś innej telewizji sat.? lub tnk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...