Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A te karty 0100 to które to sa ?

Posiadaczy kart 0100 nikt nie ruszy...To samo pace ;) Jedynie wifiboxy i modele adb...posiadasz 0100? bedziesz miał kastrata z licznikiem ecm jak w Francji...pozostałe boxy nowe kartki.Zmuszają do sagemcomów by mieli mniej roboty( tak tylko koperta z karta)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to Cameleony, przynajmniej tak gdzieś czytałem jakiś czas temu, operator mógłby przełączyć na "czystą" Nagrę i sparować w Sagemach. Więc po co nowe karty? Ktoś je miał już w rękach? Bo może one będą działać we wszystkich dekoderach nc+ i w ten sposób uszczelnią całą platformę? Wszak Conax, Nagra i Seca to teraz jedna firma. Jeśli te nowe karty miałyby trafić tylko do Sagemów i wifiboxów to jest to góra kilkaset tysięcy dekoderów z ponad 2 mln jakie ma nc+. Troszku dziwny ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa Cameleony (MR jeszcze z normalnej platformy tj C+). Abonent od 10 lat.

Ostatnio do mnie dzwonili i pytali (drugi raz w ciągu miesiąca) jakie mam tunery i moduły bo w ich systemie figuruje, że mam własny sprzęt.

Za pierwszym razem konsultant pytał mnie "Jak bardzo uciążliwe byłoby hipotetyczne parowanie kart z ich tunerami". Na moją odpowiedź, że to z mojej strony będzie skutkowało zerwaniem umowy (nawet za cenę kar umownych) uspokoił, że mówi "hipotetycznie".

Za drugim razem konsul był bardzie ogarnięty i zapytał czy moje tunery są jedno czy dwu głowicowe i czy często korzystam z opcji nagrywania i oglądania jednocześnie. Odpowiedziałem, że i owszem. I wtedy usłyszałem, że jeszcze w tym roku nastąpi ograniczenie "odbioru / dekodowania kilku serwisów jednocześnie". Na pytanie czy będzie opcja nagrywania i oglądania innego kanału (dodam, że na tunerach takich jak TechniSatg Digi Coder działa to tylko przy 2 modułach i co za tym idzie spliterze - temat wałkowany przed laty w odpowiednim dziale dot. tunerów TechniSat) odpowiedź: "Tak, ale do dwóch nagrań" (??).

Znaczy licznik ECM na Cameleonach będzie na 100% i z tego co zrozumiałem na "3" ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie licznik na poziomie 3 byłby do zaakceptowania (czasem nagrywam i oglądam jednocześnie).

Nie jestem zainteresowany ich tunerem, mógłbym zgodzić się na moduł CI ale pod warunkiem, że będzie wielostrumieniowy (np. 3 strumienie) - jednak patrząc na to co się dzieje w nc+ to raczej na taki moduł nie ma co liczyć...

Pożyjemy zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie wytłumaczyć o co chodzi z tym licznikiem ECM na Cameleonach? Nie będą działały w splitterach?

Wszystko ponoć zależy od softu w spliterze. Nie wiem czy byłem w grupie testowej ale jedna karta w Clone druga w Smart Wi i jak pracowały więcej niż 3 karty albo 2 (zależy od dnia) to była czkawka. Podsumowując: tak oto doczekaliśmy końca prawdziwej tv sat. Wchodzimy w epokę unifikacji i sprzętu "dla idiotów " działającego na zasadzie "włącz i s[beep]... ". Czyli jak w serialu "Alternatywy 4" - każdy ma mieć zielone firanki w oknach, bo inaczej "[beep]o w lesie" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

Odpowiedziałem, że i owszem. I wtedy usłyszałem, że jeszcze w tym roku nastąpi ograniczenie "odbioru / dekodowania kilku serwisów jednocześnie". Na pytanie czy będzie opcja nagrywania i oglądania innego kanału (dodam, że na tunerach takich jak TechniSatg Digi Coder działa to tylko przy 2 modułach i co za tym idzie spliterze - temat wałkowany przed laty w odpowiednim dziale dot. tunerów TechniSat) odpowiedź: "Tak, ale do dwóch nagrań" (??).

Znaczy licznik ECM na Cameleonach będzie na 100% i z tego co zrozumiałem na "3" ustawiony.

 

Jak dla mnie, to raczej 4... Przy dwóch programach nagrywanych i jednym oglądanym musi być zapas na zmianę kanału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu ze zmianą CAID na 1813 na kartach kameleon i sparowania z przesłanym do użytkownika dekoderem Wifibox.

Po osiągnięciu niewielkiej ilości abonentów z samymi kartami kameleon 0100, NC+ roześle informacje o konieczności wymiany karty na zestaw z dekoderem. Ktoś widocznie policzył, że po intensywnej i cichej akcji wyposażania użytkowników w "darowane" dekodery zostanie jedynie garstka sharingowców, których mogą sobie darować. Nie ma co ukrywać, takie firmy jak Hollex również dostaną po tej akcji po tyłku, spadnie sprzedaż dekoderów i akcesoriów do dzielenia uprawnień .Do czego można będzie wykorzystać dekodery niezależne, do FTA i Smarthd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Jako uczciwy użytkownik samych kart cameleon (szt. 2) protestuję przed takim szufladkowaniem (gdzie goła karta to sharing).

Rozbawiło mnie stwierdzenie "uszczelnienie platformy" skoro nc+ korzysta z conax... :lol2:

Miło by było gdyby operator wprost powiedział jakie ma plany ws. kart cameleon, w wrześniu chyba będzie kończyć mi się akurat umowa.

Ciekawe jak to się skończy dla nc+ gdy upodobni się do CP a jedyną różnicą będzie system kodowania i cena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie co będzie;) Ujednolicenie kart na Cayman i tyle pozostałe 0100 ograniczone i styka;)Ktoś tu pisał dlaczego 0100 nie przełączą na 1813 A wiecie dlaczego??

No a co sie działo z sagemcomami jak włączyli liczniki tak masowo?? dławiły się...Stąd między innymi Cayman....no i dla adb w tunelu conax...By wprowadzić łatkę na tzw RSA...:)I jednocześnie by była wszędzie Nagra....Jest jeszcze kwestia conaxów jedna poza rsa ale to juz nie temat na forum.

 

Dekodery które wam wysyłają jest pewne że dostaną nowe kartki...Wiec brać koledzy warto;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w środku masz gołą nagrę w kartach cameleon;) W sagemcomie następuje przełączenie ich na 1813.I dławienie pod licznikiem...Licznik siedzi w środku karty w Nagrze...

Nowe karty TO nagra z caid 1884.I będzie tak : Karta będzie działać w każdym sprzęcie operatora ale nie ruszy w uniwersalnych sprzętach.( jedynie nie odpali w philipsach i pace )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pażdzierniku ub roku przedłużyłem umowę na kolejne dwa lata.Mam pejsa i nbox z enigmą (oddałem philipsa żeby nie płacić dzierżawy 20 zł mc)Konsultant zapewniał mnie że na własnym sprzęcie przez całą umowę spokojnie będzie odbierać tv. Z nboxa korzystam normalnie bez żadnych spliterów itp.Teraz widzę że wypakowałem 300 w błoto.Czy rzeczywiście nic nie będzie działać na nbox ? czy wyślą wtedy do mnie drugi dekoder ,no i co wtedy z multiromem który teraz mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem w ramach akcji dodatkowego sagemcoma, bo pejs doprowadzał mnie do szału głośną pracą dysku. Kameleony MR standard pracują teraz w prywatnym opticumie i sagemkomie. Dzisiaj sprawdziłem kartę kameleona z sagemcoma w opticumie i ... nie działa :> w pace chodzi prawidłowo, czyli świntuchy sparowali :twisted: . W ICA mam odznaczony sagcemcom jako box + MR a pace jako ultra box. Jaka jest Wasza opinia, czy w przypadku zwrotu sagemcoma (gdyby przy przedłużaniu umowy pojawiła się konieczność opłaty dzierżawy) MR będzie działał prawidłowo? jakie skutki ma oznaczenie MR przy sagemcomie w ICA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...