Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj też do mnie zadzwonili z tą promocja, powiedzieli żebym się zgłosił do punktu po odbiór dekodera HD.

Tylko, że ja mam dekoder HD sagem od nich w użytkowaniu za darmo, więc o co chodzi?

Mam tą samą sytuację, od jakiegoś czasu wydzwaniają po kilka razy i chcą bym wymienił tuner HD na HD :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają ludziom dekodery, żeby mieć pewność, że każdy abonent nc+ w momencie wyłączenia kanałów w DVB-S będzie miał dostęp do gwarantowanych kanałów w pakiecie i uchronić się przed falą wypowiedzeń. To się kroi na pewno a czy coś jeszcze? Nie wiadomo i nikt na to pytanie nie odpowie, mogą się pojawić jedynie przypuszczenia a przypuszczenia, że nc+/Cyfra+ sparuje dekodery słyszę odkąd podpisałem pierwszą umowę w 2008 roku, wcześniej nie słyszałem, bo się tym nie interesowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawia. Teoretycznie nie ma po co ich zostawiać, bo jak ktoś ma dekoder DVB-S2 to dubel mu niepotrzebny, bo może odbierać kanały HD. Tyle teoria, w praktyce kanały SD są i tak gwarantowane w umowie i ich wyłączenie powinno umożliwiać rozwiązanie umowy nawet jeśli mamy dostęp do odpowiednika HD (tu operatorzy są sami sobie winni, często podają, że mają w ofercie 150 kanałów w tym 50 HD a jakby odliczyć duble wychodzi ze 110 kanałów, no ale skoro operatorzy traktują te kanały jako dwa różne to dlaczego klienci nie mogą?). Z drugiej strony kanały będą wyłączane najpierw przez Polsat a ten nie za bardzo się przejmuje możliwością rezygnacji, z tego co się orientuję to minimum raz do roku coś gwarantowanego tam znika i można rozwiązywać umowy. Na to zresztą liczę, do końca roku płacę nc+ 10 złotych miesięcznie, od stycznia zaczyna się 18 miesięcy normalnych rachunków i brak HBO. Fajnie byłoby móc w marcu znowu wysłać wypowiedzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jeden aspekt tego przejścia na HD, czy jak mpeg2 na mpeg4 przelacza to czy wszystkie kanaly duble odpowiednikow w HD tez przelacza, czy po prostu wywala.

 

Polsat duble SD wywali raczej od razu w marcu, ponieważ już w ofercie na ich stronie są oznaczone jako niegwarantowane, a NC+ ciężko powiedzieć czy będzie je nadawać długo na swoich transponderach, pewnie też je wywali, szczególnie że dużo jest na wspólnych transponderach..

Duble SD nie mają racji bytu jeżeli każdy będzie miał dekoder HD, im szybciej to wywalą tym lepiej, pytanie tylko czy zrobią redukcję transponderów wtedy czy może zwiększą ilość o kolejne kanały HD, a może dodadzą nowe, miejsca będzie sporo, a co z nim zrobią to już inna bajka (ja obstawiam, że będą redukować koszta czyli wyłączą pewnie z jeden transponder - sprzedadzą komuś)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zapoczątkowałem ten wątek, czuję się w obowiązku podzielić informacją o dalszym ciągu historii.

 

Stanowczo nie zgadzam się na przysłanie mi dekodera nc+, za co jestem nękany telefonami 2 razy dziennie. W końcu jakaś bystrzejsza konsultantka zdradziła mi, że ich program nie przewiduje możliwości odmówienia dekodera. Sprawa niezałatwiona wraca do puli i za jakiś czas podejmie ją inny telemarketer.

 

Sprawa jest absurdalna, bo niby jestem dla nc+ klientem, a czuje się jak więzień.

Zastanawiam się czy nie zmienić w swoich danych numeru telefonu np. na kartę, którą używam w modemie.

 

Jest jakiś sposób, żeby dali mi spokój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stanowczo nie zgadzam się na przysłanie mi dekodera nc+, za co jestem nękany telefonami 2 razy dziennie. W końcu jakaś bystrzejsza konsultantka zdradziła mi, że ich program nie przewiduje możliwości odmówienia dekodera. Sprawa niezałatwiona wraca do puli i za jakiś czas podejmie ją inny telemarketer.

 

 

Jest jakiś sposób, żeby dali mi spokój ?

Jeśli dobrze kojarzę to sposobem na pozbycie się nękania telefonami z ofertami była rezygnacja z przetwarzania danych osobowych czy czegoś w tym stylu. Może ktoś bardziej zorientowany się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio do mojego znajomego przyszedł dekoder HD, czy stary SD trzeba oddać? On twierdzi, że nie ale nie jest pewien, bo nie zbyt rozmowę pamięta...

Przeczytajcie ze znajomym dokładnie otrzymane dokumenty wraz z dekoderem.

Wcześniej na 8 - 9 stronie tego wątku ktoś przesłał skan warunków " Box+ 0 zł dla Abonentów - przejście na HD - kurier ".

i tutaj było dokładnie tak napisane w Rozdziale II art.6. "W przypadku Abonentów korzystających, przed skorzystaniem z niniejszej promocji, ze Sprzętu typu SD udostępnionego przez Dostawcę usług, nabywają własność tego sprzętu z chwila Skorzystania z niniejszej promocji."

Dla mnie sprawa jest dość jasno napisana, nie wiem jakie warunki przesłali?

W razie czego załącz skan tych warunków wymiany (oczywiście bez prywatnych danych znajomego) to przeanalizujemy na forum.

 

@myk6414

Najlepiej zadzwoń do nc+ i wyjaśnij sprawę.

Powiedź że masz zamiar zakupić Telewizor z tunerem satelitarnym DVB-S2, wraz z modułem HD Ci CAM i bezwzględnie chcesz dalej używać niezależnej karty w TV, a inna opcja Cię nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna być ciekawie. Odmówiłem przyjęcia dekodera bo miałem w aneksie ze mam odesłać stara karte, a w ica widzę ze zmienili mi wpis ze mam ichni wifi box zamiast thompsona.... I co teraz?

A u mnie sytuacja wręcz odwrotna, sprzet wifibox już około miesiąca w domu, a w ica widnieje tylko sama karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@myk6414

Najlepiej zadzwoń do nc+ i wyjaśnij sprawę.

Powiedź że masz zamiar zakupić Telewizor z tunerem satelitarnym DVB-S2, wraz z modułem HD Ci CAM i bezwzględnie chcesz dalej używać niezależnej karty w TV, a inna opcja Cię nie interesuje.

 

Zadzwoniłem. Co ciekawe, babka na infolinii powiedziała ze maja odnotowane w systemie ze odmówiłem odebrania. Spytała dlaczego to powiedzialem prawdę - mam własny sprzęt :) reklamacja spisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...