Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do kiedy masz umowę ?

Za tydzień lub dwa mozna spróbować pójść do jednego z Centrów nc+ i tam wtedy wybrać promocje tą przejścia na HD z wymieniają dekoder SD, gdzie w warunkach nie ma zwrotu karty.

Nie wiem czy mają takie możliwości ale można wcześniej zadzwonić i dowiedzieć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moqu'ai (nie wiem czy można cytować siebie ale do wyjśnienia uważam za logiczne)

W razie czego na odesłanie i tak masz min. tydzień czasu i to listem nie poleconym.

W warunkach tej promocji wymiany dek. nie ma nic o terminie odesłania, ja napisałem minimum aby się za bardzo nie spieszyć, i odsyłać jak niektórzy to robią na drugi dzień.

Z reguły jak coś podaje na podstawie jakiegoś regulaminu czy tez warunków to opieram się na podstawie konkretnych artykułach podając je.

Dzięki za zwrócenie uwagi, dzięki temu doprecyzowaliśmy temat, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam multiroom dekoder Pace i 2 karty Cameleon. Dzisiaj miałem telefon, że mogę odebrać Box+HD bezpłatnie w ramach akcji wymiany dekoderów SD na HD. Odbieram tylko sam dekoder i wkładam do niego starą kartę którą posiadam a była dekoderze SD.

Czy w tej akcji jest jakaś pułapka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odebrałem dzisiaj dekoder DSIW74, firmy Sagecom. W przesyłce nie ma żadnej innej karty. Dzwoniłem na infolinię i konsultant stwierdził, że w warunkach promocji ("Box+ 0 zł dla Abonentów - przejście na HD - kurier") jest błąd. Zapis rozdziału II ust. 1 pkt 2) nie obowiązuje. Nie ma obowiązku zwrotu dotychczas używanej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mają jakiś błąd w systemie, trzeba było ich o tym poinformować...

Witam,

odebrałem dzisiaj dekoder DSIW74, firmy Sagecom. W przesyłce nie ma żadnej innej karty. Dzwoniłem na infolinię i konsultant stwierdził, że w warunkach promocji ("Box+ 0 zł dla Abonentów - przejście na HD - kurier") jest błąd. Zapis rozdziału II ust. 1 pkt 2) nie obowiązuje. Nie ma obowiązku zwrotu dotychczas używanej karty.

Tak jest i błędy są nie tylko w tym regulaminie.

 

Obecnie przedłużając umowę dostajemy jako aneksy i regulaminy stos papierków do ogólnych promocji, a nasze warunki i cena i tak jest inna niż w tych regulaminach i cennikach bo liczba promocji i upustów jest tak duża, że oni tylko wysyłają ogólne regulaminy, a nie piszą konkretów, dlatego też dobrze ze przedłużając umowę rozmowa jest nagrywana oraz możemy poprosić o wysłanie warunków i ustaleń na email. NC+ dostała kary i teraz wszędzie upychają ogólne regulaminy, a szkoda że tak robią, bo wystarczyło by odpowiednio je zmodyfikować i napisać wprost cenę bez rabatu, cenę z rabatem, wartość rabatu i zasady na jednej kartce żeby było to wszystko przejrzyste, a nie wysyłać stos ogólnych regulaminów.

Czy w tej akcji jest jakaś pułapka?

Nikt (a zwłaszcza nc+) nic za darmo nie daje.

Pewnie to jakieś przygotowania do sparowania kart z dekoderami...

Na tą chwilę wymieniają za darmo bo muszą , taka procedura dla tych co mają jeszcze SD, aby jak najszybciej każdy miał sprzęt HD, ponieważ w 2015 roku wszystkie kanały przejdą na MPEG4 więc wymiana jest wymagana. Parowanie jest możliwe w przyszłości cameleonów, ale nie wiadomo czy nastąpi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz coś takiego widzę. Dzwonią i tekst: "Mamy dla pana dekoder hd. Odbierze pan w punkcie czy wysłać kurierem?" Ot, cały przekaz. Niczego nie zamawiałem, żadnej informacji o co chodzi, czy ja chcę, czy mi jest potrzebny. Jedno zdanie, większość raczej się nie zastanowi po co i wysyłają. Dziwne. Brzmiało to trochę jakby ktoś podszywał się pod firmę i próbował wcisnąć jakieś cudowne, niepotrzebne garnki

:shock: ... @pietrek1 - tobie starczy jedno zdanie bo się tym interesujesz, zaglądasz na to forum, interesujesz się tematem sat. itd. Myślisz, ze podanie jednego zdania to jest jakaś informacja dla przeciętnego klienta? Większość osób przeraza wejście w menu tunera a co dopiero odbiór czegoś czego się nie zamawiało, nie wiadomo czym może się skończyć wyrażenie zgody na odbiór (np. przedłużeniem umowy, opłatą aktywacyjną, miesięczna itp). Z jednozdaniowej informacji nic nie wynika.

Na marginesie to ciekawe jak ten niepotrzebny, leżący w szafie sprzęt zostanie uszkodzony. Będzie kara za coś czego się nawet nie użytkowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a co mają mówić :) Procedura prosta jak budowa cepa, jeżeli ktoś ma w systemie dekoder SD to wymieniają mu z miejsca na HD, bo każdy musi mieć HD, a jak ktos ma swój to przecież system o tym nie wie to po pierwsze, a po drugie to i tak muszą dać opatrzony logiem NC+, ponieważ tylko ich sprzęt ma 100% gwarancji działania według regulaminu.. Ja mam w szafie ich sagemcoma HD i używam swojego ferdka HD, nie ma czym się podniecać, musicie ich zrozumieć, że muszą to robić i nie ma tutaj kruczka (ewentualne parowanie starych cameleonów raczej szybko nie wejdzie), więc nie ma co tworzyć teorii spiskowych. Załatwił to wszystko Polsat, który od marca 2015 przechodzi całkowicie na MPEG4, więc większość kanałów NC+ jest przecież emitowana z tych samych transponderów czyli zostali przyciśnięci do muru i nie mają wyjścia (z uśmiechem przypomina mi się reklama i tekst Nki - Nowa Generacja, a tutaj Polsat ich miażdży na każdym kroku). Za naszymi granicami robią dokładnie to samo, tak samo robi także polski Orange (także dostałem dekoder HD kurierem i nie musiałem karty zmieniać). Wymiana karty w NC+ następuje tylko w przypadku jeżeli przechodzimy na sprzęt conax..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to przekonanie że to CP wymusił na nc+ wymianę dekoderów na HD? CP ogłosił kiedy zmienią parametry.nc+ też może to zrobić tylko o tym nie informowała bo po co. W nc+ praktycznie wszystkie dekodery główne były dekoderami HD. W n wszystkie, w Cyfrze+, jeśli dobrze pamiętam, gdzieś od połowy 2012 roku wydawano tylko dekodery HD. Przy każdym przedłużaniu umowy proponowano, czy nawet wymuszano, wymianę na HD. Przypuszczam że nc+ już jest praktycznie gotowa na DVB-S2. To CP może mieć problem. Na koniec zeszłego roku 95% dekoderów to był sprzęt HD czyli do wymiany zostało im jakieś 200 tys. SD. Sporo. I to oni muszą się sprężać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi dekoderami ?Jest tam jakis haczyk ze trzeba karte odeslac ?Jutro gosc ma do mnie dzownic bo powiedzialem ze musze sie zastanowic czy jest mi to potrzebne bo tez bardzo zalezalo mu zeby to wcisnac nawet przekonywal mnie zebym wzial i schowal sobie do szafy jak nie potrzebny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...