Skocz do zawartości

nc+ telewizja na kartę


Rekomendowane odpowiedzi

@empy: Myślę, że się mylisz. Gdyby mieli zamiar wycofać w najbliższym czasie (powiedzmy za kilka miesięcy) Conaxa, nie wprowadzaliby teraz tej nowej oferty. Dla mnie logicznym jest, że wprowadzają ją po to, żeby ludzie z niej korzystali, a nie po to, żeby za chwilę wyłączyć Conaxa i zostawić użytkowników na lodzie, albo musieć wymieniać wszystkim użytkownikom karty (dodatkowe koszty dla operatora).

Ależ jest jak najbardziej logiczne. Wyczyszczenie magazynów ze sprzętu a na tłum nowych abonentów nie ma co liczyć.

Nowy sprzęt nie będzie już zgodny z conax a z nagravision. Stary będzie dogorywać z kartą nagravision z tunelem conax jak to było w Cyfrze+.

Abonent z opcja bezterminowa to potem koszt wymiany na nowa kartę, zaś "pre-paid ze zobowiązaniem temrinowym" będzie musiał kupić nowy zestaw by kontynuować usługę - proste? Lepiej jest znaleźć [beep]a na pseudo-prepaid i mieć dwa problemy z głowy - nie dawac mu prezentju w postaci nowej karty i pozbyć się szrota z magazynu (którego utylizacja kosztuje).

 

Mimo przejęcia przez Kudelskiego, Conax raczej nie pójdzie w odstawkę tak szybko, jak swego czasu poszedł Mediaguard (mylnie nazywany Seca).

Pójdzie szybciej niz to się Tobie wydaje. Kudelski nie będzie rozwijał kupionego systemu. Kupił klientów conaxu, bo technologicznie to conax niema co Kudelskiemu zaoferować jak to miała wtedy do zaoferowania firma SECA (właściciel systemu mediaguard -> pll i koprocesor - gotowce - minął wymagany okres i mamy w ngravision karty v4xx). Po co dodatkowy koszt w postaci rozwijania konkurujących ze sobą w sumie identycznych produktów?

Co stało się z procesorami alpha po wrogim przejęciu przez Intela? A przecież alphy miały wydajniejsze rdzenie procesorów, nowocześniejsze itd...

Kupiono by nie mieć konkurencji a kupiony produkt uśmiercono by nie konkurował z własnym.

 

Conax jest jednym z najbadziej popularnych systemów dostępu warunkowego i w przeciwieństwie do Mediaguardu, z Conaxu korzysta wielu operatorów satelitarnych i kablowych na całym świecie.

To jest wymierna ( i jedyna) wartość conax'u. Lepiej dołożyć nawet do tego niż pozwolić by to przejęła konkurencja.

 

Tego systemu nie da się tak łatwo i tak szybko uśmiercić i jestem gotów uwierzyć w zapewnienia Kudelskiego (był wywiad na stronie Satkuriera), że Conax będzie nadal utrzymany.

Ależ dotychczasowy właściciel sam go uśmiercił i to dość dawno temu - woja biernością i brakiem rozwoju. Wersja CAS7 bez zmian od 11 lat. Równia pochyła w dół do bankructwa.

 

W Bułgarii właśnie jest uruchamiana nowa platforma satelitarna Mtel Sat, no i... będzie szyfrowana w Conax! Chyba wiedzą co robią i nie pchaliby się w Conaxa, gdyby Conax miał za chwilę skonać!

Do ostatniej chwili sprzedaje się, pozyskuje nowych klientów pozwala to podnieść cenę w końcowym rozliczeniu. Każdy bankrut udawała z jest OK i sprzedawał woje produkty/usługi do samego końca. Poza tym taki nowy klient to świetne miejsce dla upychania zapasów - czy pada pytanie czy taka platforma nie jest tylko po to by właśnie magazyny opróżnić - bo jak inaczej ten sprzęt sprzedać?. A chyba lepiej sprzedać i coś tam zarobić niż ponieść jeszcze koszty utylizacji.

 

Jestem przekonany, że w nc+ system Conax spokojnie będzie funkcjonował jeszcze przez ładnych kilka lat, obok Nagry. W przyszłości może Conax zniknie i zostanie sama Nagra, ale to nie jest najbliższa przyszłość.

Już jest wyłączany system abonencki conaxu w NC+ - a rok temu głoszono ze to on ma być tym podstawowym dla NC+. :mrgreen:

Nowy model dekodera wprowadzony przez NC+ to jaki ma system conax czy nagravision? :mrgreen:

Jako CAID może istnieć długo, tak jak CAID 0100 nieistniejącego już mediaguard bowiem karta zwana slangowo "cameleon" jest kartą systemu nagravision z dodatkowa kompatybilnoscią ze sprzętem z systemem mediaguard. Wszystko z obecnym 0100 w NC+ nie przypomina już dawnego mediaguard a nagravision (np "rolowanie kluczy" co 3 dni....). Owszem jeszcze gdzieś tam dogorywa oryginalny mediaguard jeszcze ale nie były to karty 7.x.

 

Platformy mające tylko conax dostana nowe karty nagravision z tunelem conax. Zaś nowy sprzęt będzie już zdecydowanie z nagravision.

w przypadku NC+ tylko konieczność wymiany kart conax zmusi do zakupu kart nagra z tunelem conax. Raczej będzie trend na wyzbycie się sprzętu z conax na rzecz tego z nagravision niż inwestowanie w kolejne karty dwusystemowe i tworzenie sobie problemu logistycznego. To można zrobić ewolucyjnie i tak będzie. Preferowane będą opcje krótkoterminowe przy "wyprzedażach" - właśnie od dziś mamy nową odsłonę "starych trupów" które nie odniosły sukcesu.... a zostały znokautowane opcjami zwykłego abo... Dziwi tylko że strona NC+ o tym cudzie milczy. :mrgreen:

 

Wroćmy do czasów fuzji WizjiTV i Cyfry+ , ile lat się Cyfra+ bujała ze szrotem Philipsa oddziedziczonym po WizjiTV? Było łatwiej, bowiem nie trzeba było płacić (zewnętrznej firmie a jedynie w ramach korporacji co pozwalało obniżyć podatki) opłat licencyjnych za system mediaguard instalowany w każdym Philipsie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conax niedługo będzie uśmiercony na pewno. Co wiąże się z wymianą sprzętu. Pre-paidowcy będą niestety musieli znowu zapłacić by kontynuować ofertę, a znając życie pre-paidowcy będą namawiani na ofertę abonamentową (bo klientowi pre-paidowemu, nie będzie uśmiechało sie znów kupić zestawu startowego z dekoderem za 200zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Eurosportem i Eurosportem 2 chcą pewnie przyciągnąć użytkowników. Zdecydowanie na minus brak nsport+, ten pojawia się w pakiecie Comfort+ za 29,90 zł, ale wybierając ten pakiet znika nam Eurosport 2, który jest w niższym pakiecie bez umowy lub wyższym za 49 zł. Trochę to nieprzemyślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

 

pewnie się będę powtarzał ale możecie mi podpowiedziec jak to wygląda przy zakupie nc+ tnk? byłbym zainteresowany takim pakietem ale w wersji z modułem dostepu a taka opcja nie jest dostepna przynajmniej na stronie nc+. Wciskaja jedynie swój dekoder którego ja nie chcę bo mam telewizor z dekoderem wbudowanym.

W takim wypdaku jak to załatwić? czy w kazdym punkcie mi taki moduł sprzedadza czy muszę kupować gdzieś na allegro czy w jakimś sklepie moduł z innym pakietem ? np nc+ MIX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItam, czy jak kupie dekoder w tym zestawie to lista jest tylko kanałów telewizji na kartę czyli trochę czy jest lista wszystkich kanałów tak jak nc+ tyle że zablokowany dostęp? no i czy w tym dekoderze jest taka sama oprawa graficzna jak w aktualnych dekoderach nc+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa kart do "telewizji na kartę HD" ?

Gdzieś tam doczytałem, że "za darmo" są: tvp1 hd, tvp2 hd, tvn7 hd, tvn hd, poldat hd, religia, ttv, viva, pols, tv4, tvp reg, 6.

Czy jest opcja zakupu samej karty, aby móc korzystać z w/w kanałów bez opłat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, TNK HD była sprzedawana w zestawie z dekoderem lub modułem z którym karta była sparowana. Kanały z pakietu darmowego są nieparowane (jak i z pakietu domowego poza Eurosportem i Disney XD) i karta będzie je dekodowac w dowolnym odbiorniku z czytnikiem Conax.

 

Jak poszukasz, zdarzają się jeszcze leżaki magazynowe na necie i na znanym portalu aukcyjnym, ale UPEWNIJ się, że to co jest oferowane to TNK HD z rocznym pakietem darmowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z góry zapewniam, iż użyłem "szukajki" i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Czy w ofercie NC+ telewizja na kartę z dekoderem HD5800SX działa funkcja TIME SHIFT? Informacja na stronie NC+ mówi, że nie (chyba, że dostawca usługi postanowi inaczej), ale nie wiem jak postanowił dostawca usługi. Czy ktoś z mniej lub bardziej zadowolonych użytkowników może mi odpowiedzieć na to pytanie? Rozumiem, że można normalnie co innego oglądać a co innego nagrywać. Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...