Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej jest to wina twojego konkretnego egzemplarza w moim wifiboxie nie można wyłączyć timeshiftu oraz oglądać innych kanałów z tego samego transpondera podczas nagrywania największym problemem jest pilot który wybiera funkcje zupełnie inne niż się wybrało technicy o tych błędach wiedzą doskonale i niestety śpią....

Jak chcesz oglądać inny kanał podczas nagrywania (nawet z tego samego transpondera) skoro ten dekoder ma tylko jeden tuner/deskrambler?

O co chodzi z "wybieraniem innych funkcji"? Nie spotkałem się z tym w moim wifiboxie.

Pozdr

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest to wina twojego konkretnego egzemplarza w moim wifiboxie nie można wyłączyć timeshiftu oraz oglądać innych kanałów z tego samego transpondera podczas nagrywania największym problemem jest pilot który wybiera funkcje zupełnie inne niż się wybrało technicy o tych błędach wiedzą doskonale i niestety śpią....

Jak chcesz oglądać inny kanał podczas nagrywania (nawet z tego samego transpondera) skoro ten dekoder ma tylko jeden tuner/deskrambler?

O co chodzi z "wybieraniem innych funkcji"? Nie spotkałem się z tym w moim wifiboxie.

Pozdr

Adrian

 

Oglądasz np TVP 2 HD z transpondera HB 12,265 i nagrywasz Polsat HD także z tego samego transpondera z tego samego multipleksu operatora więc druga głowica technicznie zbędna na dekoderze ADB 2850ST to była najzwyklejsza możliwość odbiornika.

Jeśli chodzi o pilota problemem jest to że on w jakiś sposób pamięta wcześniej wybraną opcje np naciskając "OK" i potem np chce przełączyć na inny kanał wybierając np "1" to pilot reaguje tak jakbym nacisnął "OK" wciskając "1" tak samo dzieje się wybierając inne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest to wina twojego konkretnego egzemplarza w moim wifiboxie nie można wyłączyć timeshiftu oraz oglądać innych kanałów z tego samego transpondera podczas nagrywania największym problemem jest pilot który wybiera funkcje zupełnie inne niż się wybrało technicy o tych błędach wiedzą doskonale i niestety śpią....

Jak chcesz oglądać inny kanał podczas nagrywania (nawet z tego samego transpondera) skoro ten dekoder ma tylko jeden tuner/deskrambler?

O co chodzi z "wybieraniem innych funkcji"? Nie spotkałem się z tym w moim wifiboxie.

Pozdr

Adrian

 

Oglądasz np TVP 2 HD z transpondera HB 12,265 i nagrywasz Polsat HD także z tego samego transpondera z tego samego multipleksu operatora więc druga głowica technicznie zbędna na dekoderze ADB 2850ST to była najzwyklejsza możliwość odbiornika.

Jeśli chodzi o pilota problemem jest to że on w jakiś sposób pamięta wcześniej wybraną opcje np naciskając "OK" i potem np chce przełączyć na inny kanał wybierając np "1" to pilot reaguje tak jakbym nacisnął "OK" wciskając "1" tak samo dzieje się wybierając inne opcje.

 

OK może ADB miał dwie głowice ale wifibox nie ma więc na pewno nie jest to "wina konkretnego egzemplarza". Nigdy nie spotkałem się tez z takim zachowaniem pilota (a mam wifiboxa już kawał czasu) także akurat to może być związane z tym egzemplarzem.

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADB 2850 ST ma pojedynczą głowicę tak samo jak WifiBOX+ technicy na infolini NC+ doskonale wiedzą o tym że istnieje taka możliwość techniczna gdyż nie raz o tym z nimi rozmawiałem kiedyś pewnie wprowadzą taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADB 2850 ST ma pojedynczą głowicę tak samo jak WifiBOX+ technicy na infolini NC+ doskonale wiedzą o tym że istnieje taka możliwość techniczna gdyż nie raz o tym z nimi rozmawiałem kiedyś pewnie wprowadzą taką możliwość.

 

Nie wiem co wiedzą technicy nc+. ja wiem że procesor zainstalowany w wifiboxie ma tylko jeden dekoder H.264/MPEG2 więc żeby nie wiem co robili to nie uruchomią możliwości dekodowania dwóch programów na raz. nawet z tego samego transpondera.

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, czy dekoder Wifibox+ ma opcje funkcje nagrywanie bo został mi zaoferowany i w czym różni się od wifipremium+? :-)

ma funkcję nagrywania ale w odróżnieniu od premium ma tylko jeden tuner/dekoder więc możesz nagrywać tylko to co oglądasz. Jest o tym mowa w tym watku.

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, czy dekoder Wifibox+ ma opcje funkcje nagrywanie bo został mi zaoferowany i w czym różni się od wifipremium+? :-)

ma funkcję nagrywania ale w odróżnieniu od premium ma tylko jeden tuner/dekoder więc możesz nagrywać tylko to co oglądasz. Jest o tym mowa w tym watku.

Pozdrawiam

Adrian

 

A nagrywanie poprzez pendrive, czy dysk jest już wbudowany.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że procesor zainstalowany w wifiboxie ma tylko jeden dekoder H.264/MPEG2 więc żeby nie wiem co robili to nie uruchomią możliwości dekodowania dwóch programów na raz. nawet z tego samego transpondera.

Dekoder H.264/MPEG2 jest potrzebny do przygotowania obrazu dla telewizora. Nie jest potrzebny przy nagrywaniu ani dla Time-Shift. Nagrywa się skompresowany strumień (rozszyfrowując i ponownie szyfrując strumienie A/V).

Nagrywanie innego kanału niż oglądany (w tym przypadku z tego samego transpondera) przy działającej funkcji Time-Shift oznacza podwyższenie wymagań szybkości zapisu - trzeba nagrać dwa stronienie A/V. Cześć USB stick nie jest na to przygotowana.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem podłączyć mój monitor PC do tego dekodera. Połączyłem poprzez kabel DVI z przejściówką na HDMI. Niestety mój monitor nie ma wbudowanych głośników, co więcej oprócz wspomnianego DVI ma tylko wejście na kabel VGA. Moje pytanie brzmi jak podłączyć głośniki, wiedząc, że dekoder ma wejście audio tylko typu s/pdiv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO D03 ma cyfrowe wejścia więc tylko stosowny kabel i będzie dżwięk analogowy na wyjściu a takowy podepniesz do zwykłego wzmacniacza czy innego urządzenia 8)

dekoder ma cyfrowe wyjście audio więc do niego podpinasz FiiO D03, urządzenie proste więc laik to podłączy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje pytanie brzmi jak podłączyć głośniki, wiedząc, że dekoder ma wejście audio tylko typu s/pdiv?

Nie bierzesz pod uwagę złącza SCART. Można stąd poprzez przejściówkę wyprowadzić fonię i podłączyć np. "głośniki komputerowe".

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj wifiboxa na drugiego i też nie mogę wyłączyć opcji szybki start. W menu jest ustawione na "szybki start-nieaktywny" a on dalej włącza się po kilku sekundach. Może zepsuli to w najnowszym oprogramowaniu. Czy mógłby Ktoś sprawdzić czy da się to u Was wyłączyć. Chodzi mi o to,żeby dekoder nie ciągnął za dużo prądu w trybie standby(poniżej 1 W tak jak jest napisane w instrukcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli WiFibox+ jes użytkowany jako slave do usługi multiroom to nie ma możliwości wyłączenia szybkiego startu, to nie jest błąd softu, tak ma być :idea:

 

Raczej jest to wina twojego konkretnego egzemplarza w moim wifiboxie nie można wyłączyć timeshiftu oraz oglądać innych kanałów z tego samego transpondera podczas nagrywania największym problemem jest pilot który wybiera funkcje zupełnie inne niż się wybrało technicy o tych błędach wiedzą doskonale i niestety śpią....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...