Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – pytania początkującego


remekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie dzisiaj podejmę decyzję czy zamawiać sprzęt i podpisać umowę. Interesuje mnie Comfort+ 1 multiroom za 44,90 miesięcznie + antena za 1 zł.

 

Mieszkam w Gdyni. Jakie mam wątpliwości i tu proszę o pomoc doświadczonych kolegów abym mógł lepiej być przygotowanym do rozmowy i podjąć decyzję:

 

1. Sprzęt ma przyjść w 2 dni ale czy będzie też już aktywny tzn. od razu działał po zamontowaniu? czytałem, że na aktywacje czeka się po 2 tyg.

2. Jak z odbiorem w Gdyni? Mieszkam na poddaszu więc antena wysoko i nie będzie problemu z jej właściwym ukierunkowaniem. Mogę występować jakieś zakłócenia?

3. No i multiroom. Mam mieszkanie dwu poziomowe. Jeden tv dół drugi góra. Wiem już że żeby działało oba dekodery muszą być podłączone do anteny i razem ze sobą kablem int. lub wi-fi. Wi-fi czytałem, że mega szfankuje, a jak wygląda kablem? dość sporo będę musiał tego pociągnąć ze 20 metrów. Czy to nie spowoduje, że ten cały multiroom do niczego nie będzie potrzebny?

 

Za wszystkie podpowiedzi z góry bardzo dziękuję i będę mega wdzięczny.

 

Nie ukrywam, że bardzo mi to pomoże w podjęciu dzisiaj decyzji. Dotąd jakoś nie jestem przekonany?

Edytuj/Usuń Wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie dzisiaj podejmę decyzję czy zamawiać sprzęt i podpisać umowę. Interesuje mnie Comfort+ 1 multiroom za 44,90 miesięcznie + antena za 1 zł...

1. Sprzęt ma przyjść w 2 dni ale czy będzie też już aktywny tzn. od razu działał po zamontowaniu? czytałem, że na aktywacje czeka się po 2 tyg...

 

Jakieś dwa tygodnie temu zamówiłem Comfort+ za 39,90 na 24 miesiące bez multiroomu i z anteną za 1zł. Zestaw przyszedł faktycznie bardzo szybko i składał się z anteny, konwertera i dekodera. Przy odbiorze przesyłki kurierowi podpisuje się umowę. Anteny na razie nie ruszałem a dekoder po kilku dniach podpiąłem pod inną istniejącą już instalację. Dekoder po uruchomieniu wyszukał szybko kanały i zrobił aktualizację a potem wyświetlił się komunikat o braku uprawnień. Zadzwoniłem na infolinię i podałem numer klienta. Konsultant powiedział, że widzi w systemie, że uprawnienia są nadane ale zaznaczył je jeszcze raz i kazał zostawić włączony dekoder twierdząc, że w max 24 godziny będzie działało. A jakby nie działało to żeby oddzwonić. W praktyce od podpięcia dekodera do pobrania uprawnień musiałem czekać około 4 godzin. potem już wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Harry1985 Gdynia jest w zasięgu HB to tym się nawet nie martw. Sprzęt ma przyjść w 2 dni żartujesz to ich ściema reklamowa w rzeczewistosci mają na to 2 tygodnie jak zadzwonisz do nich z pretensjami to to ci odpowiedzą. Na aktywację możesz czekać 5 min jaki i 2 tygodnie zależy czy komuś się chciało numer karty w systemie aktywować. Co do multiromu najpewniejszy jest kabel tylko jak przeciagniesz go z jednego poziomu na drugi? Będziesz wiercił dziurę w stropie. Co do jakości dekoderów mam swoje zdanie nie będę go przedstawiał bo znowu wybuchnie dyskusja nie na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szybkie pytanko :P

 

Do wczoraj odbierałem nc+ na sprzęcie od nich(mediabox i mydelnica) Tak się składa, że wyprowadzam się z obecnego mieszkania i mam zamiar iść do punktu nc+ po nową umowę(już na siebie).

Pytanie brzmi: Nowy dekoder z odpinanym dyskiem, mediabox czy VU solo SE. Jak to jest z nc+ i własnymi dekoderami? Babka w sklepie proponowała mi kartę z modułem. Zaznaczyła, że nie wie jak długo taki zestaw będzie działał. Ponoć mogą mnie w trakcie trwania umowy zmusić do wzięcia dekodera od nich.

 

Ktoś coś na temat zabierania modułów(w trakcie trwania umowy) i przymuszania do dekoderów nc+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oferuje? Przecież wyraźnie mi oferowała za cenę 200 zł(coś koło tego) i mówiła, że mogę sobie kupić na allegro też. Proponowała mi najtańszą opcję ze wszystkimi canal+(69 zł). Nawet nie próbowała wciskać dekoderów dedykowanych, bo sama ma swoje :D

 

Bardziej mi chodzi o to, że mogą zacząć parować karty na jesień i wtedy będę zmuszony do wzięcia dekodera od nich, a moje Vu(jeszcze nie wiem, który model) będzie ładną podstawką do kwiatów i ewentualnym sprzętem do internetu(pluginy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare zapasy po n karta z modułem później to było oferowane jako nc mix pewnie zostało u niej w magazynie nikt tego nie bierze bo ludzie są przekonani że tego nie ma

I wszystko się zgadza można po miesiącu przejść na abo albo jak nieche się korzystać z miesiąca darmowego od razu

Tak samo jak nc+ nie oferuje samych kart a w sklepach internetowych dalej można podpisać umowę z samą kartą

http://cardsplitter.pl/karta-cyfranc-do ... -2772.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów media box come back i co w tym dziwnego? Liczba abo się zmniejsza dekodery zalegają w magazynach to czemu nie wprowadzić ich z powrotem do obiegu aż tak bardzo wychodzone nie są żeby zacząć je sprzedawać a upgrade softu do nagry łykaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder w ofercie pojawił się bardziej z konieczności, niż wyboru, gdyż jest to jedyny (poza Turboboxem) dekoder, który umożliwia dobranie usługi multiroom premium - więc aby móc nadal sprzedawać tą ofertę musieli odwiesić możliwość wydawania tego dekodera - co nie zmiana faktu, że nadal "będzie to dekoder spod lady" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...