Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pewnie zaraz dostanę, że temat był wałkowany wiele razy.

Powiem szczerze, że śledziłem wątek spliterów i ich współpracy z NC+ ale od jakiegoś czasu już się pogubiłem albo coś mi umknęło...

Czy sygnał z NC+ będzie można dzielić spliterem i używać niededykowanych tunerów ?

Mój baaaaardzo stary spliter bardzo kapryśnie współpracuje z nowo zakupionym dekoderem Opticum HD TS 9600 Prima (zrywanie połączenia, start tunera po kilku próbach, komunikaty - "kanał zakodowany"). Ponieważ na pozostałych dwóch (starszych) dekoderach SD jest wszystko ok, chciałbym zakupić jakiś nowszy model splitera - tylko pytanie czy ma to sens ?

 

Bo jak nie to chyba mnie coś trafi jak pomyślę, że wywaliłem 400zł na tuner który nie będzie współpracował z NC+ i spliterem.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz starą kartę Cyfry to Ci będzie działać. Pytaniem bez odpowiedzi jest jak długo ? Tutaj nie ma jasnego stanowiska wielce możliwe, że zmigrują wszystkich.

Tak, mam starą kartę Cyfry+.

Czyli co, jak skończy mi się umowa i jakbym chciał ją przedłużyć to dostanę nową kartę którą już spliter nie podzieli ?

A Opticum stanie się bezużyteczny ?

Nie łapię.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko, że odbiór nc+ na starej karcie CYFRY+ będzie możliwy tak długo, jak długo na kanałach nowej platformy dołączone będzie kodowanie CYFRY+ (system Seca/Nagra). Na razie jest, ale nie wiadomo, na jak długo. Różne ploty krążą na ten temat. Co ciekawe, kilka kanałów z nc+ nie ma dołączonego kodowania CYFRY+ i nie są one dostępne na dekoderach CYFRY+, ani też na kartach CYFRY+, więc ich odbiór na własnym sprzęcie również nie jest obecnie możliwy. Za to na dekoderach dedykowanych nc+ już tak. Wśród tych kanałów jest m.in. Polsat HD.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko, że odbiór nc+ na starej karcie CYFRY+ będzie możliwy tak długo, jak długo na kanałach nowej platformy dołączone będzie kodowanie CYFRY+ (system Seca/Nagra). Na razie jest, ale nie wiadomo, na jak długo. Różne ploty krążą na ten temat. Co ciekawe, kilka kanałów z nc+ nie ma dołączonego kodowania CYFRY+ i nie są one dostępne na dekoderach CYFRY+, ani też na kartach CYFRY+, więc ich odbiór na własnym sprzęcie również nie jest obecnie możliwy. Za to na dekoderach dedykowanych nc+ już tak. Wśród tych kanałów jest m.in. Polsat HD.

 

Bardzo dziękuję Barti za te konkretne informacje :smile:

O to mi chodziło.

Czyli tak czy inaczej w obecnej sytuacji zakup nowego splitera czy też niededykowanego tunera do NC+ jest nadal wielką niewiadomą....

Szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego n padła , bo było mało abonentów, a dla czego mało bo dawali tylko swój sprzęt .. co nie wszystkim podobało się, i zrobili błąd że nie było modułów cam tak to by zwiększyli by tylko też liczbę abonentów.... i niech nie zrobi tego błędu nc + moduł cam to jedyne rozwiązanie na splitery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego n padła , bo było mało abonentów, a dla czego mało bo dawali tylko swój sprzęt .. co nie wszystkim podobało się, i zrobili błąd że nie było modułów cam tak to by zwiększyli by tylko też liczbę abonentów.... i niech nie zrobi tego błędu nc + moduł cam to jedyne rozwiązanie na splitery

 

No cóż, pozostaje mi na razie uzbroić się w cierpliwość i czekać aż za piątym, szóstym razem mój stary spliter zaskoczy i odpali Opticuma....

Bo w nowy chyba na razie nie zainwestuję... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Barti za te konkretne informacje :smile:

O to mi chodziło.

Czyli tak czy inaczej w obecnej sytuacji zakup nowego splitera czy też niededykowanego tunera do NC+ jest nadal wielką niewiadomą....

Szkoda...

 

Spoko, nie ma sprawy. :)

W chwili obecnej faktycznie zakup splittera, czy własnego tunera z myślą o odbiorze na nim platformy nc+ jest bardzo ryzykowny. Jak już wspomniałem, w każdej chwili kodowanie CYFRY+ może zostać wyłączone.

Platforma nc+ z pewnością wiele by zyskała, gdyby wprowadziła dodatkowo moduły CAM CI+ w trybie legacy, podobnie, jak uczynił Cyfrowy Polsat. Ale patrząc na to, co ta platforma nc+ wyprawia, w dodatku praktycznie w całości opiera się na dawnej n'ce to mam duże wątpliwości, że moduły CAM w nc+ w ogóle będą. Jeśli już to podejrzewam, że tylko w ofercie pre-paid, podobnie, jak było w ofercie "n na kartę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak naprawdę planuje nc+, trudno powiedzieć. Jednak pozwalają klientom Cyfry pozostawać na starym sprzęcie. Wątpię, aby robili to tylko z uprzejmości. Skoro umowy są na 18 miesięcy, więc podejrzewam, że przynajmniej tyle czasu będą potrzebować na przygotowanie sprzętu. Poza tym każdy dekoder to koszt. Myślę, że jeszcze przez jakiś czas będą chcieli wykorzystać dotychczasowy sprzęt Cyfry. Dlatego raczej dłużej, niż krócej. Obym miał rację.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być właśnie tak, jak mówisz, @ArtS007.

Docelowo jednak w nc+ pozostanie system Conax, stosowany wcześniej przez n'kę. Sprzęt to tylko dekodery ADB też znane wcześniej z n'ki no i te nieszczęsne parowanie kart. I, co najgorsze, brak modułów CAM. :/ Przynajmniej na chwilę obecną.

Platforma nc+ to po prostu "nowa n'ka" z dołożonymi tylko kanałami własnymi dawnej CYFRY+ i wywalonymi innymi. Taka jest niestety prawda. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
@bogi66, będę doradzał ITI wprowadzenie do oferty sprzętowej modułów w trybie legacy, co odrobinę może poprawić ich nadwątlony wizerunek. :D
jak już tak bardzo chcesz doradzać nc+,to w pierwszej kolejnóści doradź,aby to seca zostało. :),a moduły to już z automatu dadzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios, żebym nie wiem jak się starał, a nawet dwoił się i troił, to nie wystarczy to do osiągnięcia celu, dlatego liczę w tym wypadku również na Ciebie i na innych Kolegów i Koleżanki, bo razem można więcej. ;)

 

ps. Hasełko takie troszkę stare i wyprane, ale prawdziwe do bólu, że tylko w jedności siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanys w końcu ładnie piszesz :)

a swoją droga to dziwne,że opertor nie współpracuje z jakimś producentem spliterów.wtedy MR nc by był jak należy i wszyscy by byli zadowoleni.opertor by kasował za MR,producent dostawałby by kasę za urządzenia i 0 problemów by mieli abonenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to byłoby najlepsze rozwiązanie.

Podpisać umowę z PYCH na autoryzację spliterów przez NiC+ i wszyscy zadowoleni. Nie ma kombinowania pt. jedna karta u mie druga u cioci w Przemyślu albo dzielenia nkowego multiroomu przez VPN. Zasięg Clone to tylko 50 m.

No ale NiC+ to [beep]y twór powstały według najgorszych wzorców wdrażanych przez ITI.

Szkoda Cyfry, taka fajna platforma roz[beep]ona w kilka tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już pierwsze "ofiary" na forum. Wczoraj wieczorem jeden z nowych forumowiczów napisał (nie podając szczegółów), że po migracji do nc+ przestał mu działać spliter Pycha , na którym miał kilka tunków. Dla wielu i to nawet nie maniaków sportu główną zaletą C+ była możliwość dzielenia sygnału w swoim domu. Tym sposobem C+ zdobyła w Polsce dziesiątki tysięcy abonentów mieszkających w domkach jednorodzinnych. Prawie wszyscy moi znajomi mieszkający we własnych domach wybrali C+ tylko z tego powodu. Jeśli spliterowcy zostaną "na lodzie", byłby to kolejny strzał w kolano nc+, bo nie wyobrażam sobie, że wszyscy właściciele 4-6 telewizorów będą chcieli podpisywać kilka umów na ogladanie telewizji w każdym pokoju. Raczej wściekli, być może w myśl zasady "na złość babci odmrożę sobie uszy", zrezygnują z umów i poszukają alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...