Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Tygrysek30

To w takim razie jak ta karta czarno(szaro)-czerwona tnie się w Pejsie i w Clone+ to może powinieneś ją wymienić na tą szarą z kolorowymi kwadracikami? Oczywiście przed tym przedzwonić do punktu czy wymienią i czy mają na stanie te szare karty z kolorowymi kwadracikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj nowy więc chciałem się przywitać WITAJCIE ALL. Lubię czytać to forum bo można się dużo rzeczy dowiedzieć ,ale tym tematem jestem szczególnie zainteresowany.Chodzi o to że ze względu na zmianę w systemie nadawania z mpeg2 na mpeg4 jestem zmuszony do wymiany części sprzętu, a posiadam aktualnie 2 philipsy 6201 i 3 pioneery 1430 plus splitter diviso 4 karty bezprzewodowe i jedna przewodowa.Wiem że nie długo może nadejść kres ery splitterów ale ten system mam od ok 2 lat i wszystko hula znakomicie.Pionki muszę wywalić i po bardzo głębokim zastanowieniu wybór padł na cryptoboxy 650 i 652. Z jednego telewizora rezygnuję bedzie tylko DVBT. I teraz moje pytanie, czy ktoś z szanownych forumowiczów używa tych dekoderów z diviso ,jeżeli tak to jak się sprawują bo na stronie producenta są nie ujęte a wiem że z clonami współpracują dobrze. Dzięki z góry za odpowiedź. PS. U mnie jak na razie wszystko działa ok na 4 telewizorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @ircios ,czytałem ten temat już wczesniej i nie ma informacji czy ktoś używa ten tuner z spliterem diviso, ale rozmawiałem dzisiaj z gościem z alfatronic (producent diviso) nawiasem mówiąc bardzo miły facio i mówił mi że jeżeli współpracuje z clonem ,a wiem że współpracuje to na 99% z diviso też będzie chodził. Tak więc tunerek zamówiłem i będę sprawdzał.Natomiast mówił mi też że NC+ prawdopodobnie ograniczy działanie tunerów do co najmniej trzech ponieważ jeżeli klient ma np tuner dwugłowicowy i drugi jednogłowicowy do multiroom to musi mieć zapewnione działanie tego wszystkiego na raz czyli nagrywanie i oglądanie w jednym i oglądanie w drugim.także ja się tego mieszania NC+ jakoś specjalnie nie boję i jestem optymistą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @ircios ,czytałem ten temat już wczesniej i nie ma informacji czy ktoś używa ten tuner z spliterem diviso, ale rozmawiałem dzisiaj z gościem z alfatronic (producent diviso) nawiasem mówiąc bardzo miły facio i mówił mi że jeżeli współpracuje z clonem ,a wiem że współpracuje to na 99% z diviso też będzie chodził. Tak więc tunerek zamówiłem i będę sprawdzał.Natomiast mówił mi też że NC+ prawdopodobnie ograniczy działanie tunerów do co najmniej trzech ponieważ jeżeli klient ma np tuner dwugłowicowy i drugi jednogłowicowy do multiroom to musi mieć zapewnione działanie tego wszystkiego na raz czyli nagrywanie i oglądanie w jednym i oglądanie w drugim.także ja się tego mieszania NC+ jakoś specjalnie nie boję i jestem optymistą. :D

 

Jak już zakupisz jeden z tych dekoderów cryptobox to napisz jak się sprawuje z spliterem diviso i czy jest dobry bo też będę musiał zakupić jak odetną sygnałna sd (zna ktoś konkretną datę?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brodokles, tunerek działa u mnie od soboty i cóż mogę powiedzieć, z diviso jak na razie chodzi znakomicie. Ani razu nie zawiesił się,obraz bardzo ładny,są gotowe listy lub fast scan dla np nc+. W menu trzeba koniecznie wyłączyć funkcję głębokiego czuwania i wtedy tuner włącza się momentalnie,jak się tego nie zrobi wtedy tuner tak jakby botuje się od nowa łącznie z inicjacją karty i wtedy karta może nie zaskoczyć,należy wtedy wyłączyć tuner odczekać kilka minut żeby karta straciła napięcie(zalecanie gościa z alfatronic) i włączyć tuner.Jak się wyłączy głębokie czuwanie ten problem przynajmniej jak na razie nie istnieje.Tunerek póki co polecam.

Drugiego na razie nie kupuję bo stary pionek jeszcze chodzi. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brodokles ja mam cryptobox 650 i używam go z kartą wifi i jak na razie jest ok

PS

@polux post do Ciebie jest w dziale inne odbiorniki cryptobox 650hd ponieważ nie mogę jeszcze wysyłać wiadomości na PW za krótko jestem na forum ,ale potwierdzam dekoder współpracuje z diviso jak na razie bardzo dobrze, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,jakieś 20 minut temu zaczął mi się lekko zawieszać,tzn mrozi się obraz lub znika i wyskakuje kanał zakodowany ale wydaje mi się że raczej nie jest to wina współpracy dekodera ze spliterem tylko kwestia pogody (mieszkam blisko gór) i wydaje mi się że pada tam deszcz bo ich nie widać . Z resztą jak miałem na tym miejscu philipsa 6201 też czasami wyskakiwało brak sygnału poza tym chodzi mi to od 5 dni i dopiero dzisiaj zaczęło lekko przycinać. Nie chciałbym żebyście z mojego powodu wtopili kasę i będę dalej sytuację obserwować ,ale uważam że jest to kwestia pogody a sprzęt jak i współpraca z diviso jest ok. A może operator coś miesza ale nie wydaje mi się :roll:

PS Po niecałej godzinie wszystko wróciło do normy i jest ok :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miesza miesza.Jeśli chcecie zachować splittery i mieć spokój to po zgłoszeniu do nich na infolinii że zacina wam na przykładowo sagemcomie 87 zostaniecie wykasowani z partii testowej;) I macie spokój.Będą maltretować innych klientów.Każde takie zgłoszenie powoduje u nich analizę problemu z licznikiem i być może oddali odpalenie ;)Jest ogromna liczba splitterów i sprzętu który tnie łącznie z ich sprzętem jak zaczynają licznik sprawdzać.Zgloszenia dużo dają. Czy na 1 dekoderze bez splittera miałeś dobrze?jeśli tak to było to z ich strony testowanie licznika.

U mnie splitter na 4tv jak coś tnie to zaraz telefon robię.I mam spokój. Po to robią testy by wiedzieć że klienci mają problemy...I tak śrubują ten licznik by działało jako tako.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie wczoraj wieczorem też miałem zwiechy. Dzisiaj zadzwoniłem i konsultant po moim pytaniu wykluczył testy licznika ECM na moich kartach. Stwierdził, że to wina konwertera i ewentualnych zakłóceń od DVB-T, LTE lub Wi-Fi. Mam sobie owinąć konwerter folią aluminiową :). Aktualnie testuję i żadnej zwiechy. Może jednak byłem w puli testowej i po interwencji zostałem z niej wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@vito007 być może masz rację bo na pozostałych philipsach 6201 jest ok ,ale kolega tomek6680t pisze że są prace nad bardziej stabilnym i lepiej współpracującym ze spliterami softem więc poczekamy i zobaczymy.Dzisiaj troszkę spokojniej ale i tak zdarzały się zwiechy.

@Be89 jak wyżej pisałem u mnie lekkie problemy z cryptoboxem pozostałe tunery współpracują z diviso bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dk67

soft mam 1.09.13836_patch jest on z maja. w sumie przez 3 tygodnie nie było żadnego problemu,tylko teraz przez sobotę i niedzielę w godzina popołudniowych zaczynał znikać obraz i pojawiał się komunikat kanały zakodowane wczoraj było troszkę lepiej tzn nie wszystkie kanały przycinało ok godz 21 uspokoiło się i nie wiem w sumie czy to wina sprzętu czy operatora.Tak jak pisałem wyżej na dwóch philipsach spokój (mówimy oczywiście o cryptoboxie 650 HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi spliterami ? Używam ich od jakiś 5lat aktualnie mam już drugi, który niestety mi padł więc poszedłem do sklepu po nowy ale sprzedawca powiedział mi, że nc+ wprowadza nowe karty które będą blokowały splitery wie ktoś coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znalazłem przyczynę moich problemów odnośnie współpracy cryptoboxa ze splitterem diviso. Najpierw włożyłem do czytnika oryginalną kartę ,zastartował bez problemu i zero komunikatów "kanał zakodowany", obraz stabilny,przełączanie bez problemu,myślałem że to może słaby sygnał lub zbyt czuła głowica albo nie stabilny soft,ale mnie oświeciło i do karty klienckiej dokręciłem antenkę i jest ok.Po prostu karta dostawała czasem zbyt słaby sygnał z "bazy" i dlatego znikał obraz.Co prawda musiałem usunąć klapkę i wysunąć tuner do krawędzi półki ponieważ czytnik jest na dole wejścia i antenka wystaje w dół ,ale teraz wszystko chodzi super i nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...