Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Pace i u mnie też były wieczorem problemy,dzwoniłem do nc+, i (o dziwo od razu połączenie),na moje pytanie dlaczego robią testy na kartach w takich godzinach gdy człowiek po pracy chce po oglądać tv, gościu mi mówi że oni nic nie robią, i stara śpiewka żeby sprawdzić ustawienia. Lekko wkurzony po 20 minutach dzwonię kolejny raz i( kolejne zdziwienie po pół minuty połączenie) inny konsultant od razu przyznaje mi rację, że prowadza testy na kartach.Na moje ironiczne pytanie, czy to jest dla mnie prezent od Canal+ na 20 urodziny,że nie mogę oglądać tv, konsul odpowiada mi, że nie rozumie o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, u mnie tnie od kilku dni wieczorami.

Używam clone+ , Pace PVR i dwie Arivy Link200 [ jedna nie działa hdmi padło ]

Żeby było ciekawiej to przycina mi na Pace, a na Ariva nie, choć to właśnie ten dekoder ma od zawsze problemy z przełączaniem kanałów. Być może dlatego nie tnie na ferdku bo splitter stoi obok, a Pace jest na dole [ choć czy to ma znaczenie ? raczej nie ]

W każdym razie jak tnie przy tylko 2 dekoderach to strach się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem szybka zmiana nie ma też wpływu na to? Co niektórzy to chcieliby zmieniać kanały tak jak w kablówkach a najlepiej jakby kanały zmieniały sie tak jak w FTA lub na tunerach z silnymi prockami SOLO2 DUo2 MBU tam 0.5 sekundy i masz obraz.

 

U mnie to wygląda tak jakbym chciał korzystać z kanałów fta z 7 west czyli na granicy sygnału zaliczyłem to na Universal HD i Canal+ SPort HD calość trwa sekunde i sie pojawia kilka razy i tyle.

 

Ja widze że wiecej narzekają właściciele dedykowanych boxów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Od mniej więcej 3 dni - w godzinach wieczornych 20...22 - gdy system nagrywa czasem i 10..12 programów - pojawiły się probemy z jakością nagrań (dropy, pikseloza).

 

Po inwestygacji okazało się że mplex 12264.00 (tpx78 z PolsatHD itp) najprawdopodobniej został wprowadzony limit ECM.

U mnie objawia się on ograniczeniem (do max 3 strumieni) jednocześnie dekodowanych na mojej karcie Cameleon.

Odpalenie 4 strumienia na tym mplxie powoduje start komunikatów typu:

(0100&000068/0000/0C23/64:3F2C): not found (229 ms) by phoenix-usb  (phoenix-usb unsubscribed)

Zdjęcie 4 strumienia przywraca stabilność.

Inne mpleksy póki co chodzą bez ograniczeń.

 

Czy może ktoś zweryfikować limit EMC na tym mplexie?

 

Inna hipoteza to "cudowne" rozwizowanie anteny dla tego mplexu - on i OSCAM dostaje przekłamane ECM'y których biedny nie może rozkodować....

 

Generalnie słabo to wygląda :-(

Chyba trzeba się będzie pożegnać z NC+....

 

Update:

Interesujące że np. ostanie 5 min to błądy OSCAM'a dokładnie co 15sec czasem co 5sec. Regularność jest wyraźna.

Nie sądzę zatem że problem jest wizowaniu anteny itp.

 

Update: limit jest też na tpx z TVP HD (przynajmniej u mnie)

No to mamy koniec NC+ jako operatora który oferował telewizję na własnym sprzęcie. Teraz mamy operatora który uszczelnia system aby maksymalizować zyski.

Strategia "zrozumiała na wczesno wschodzącym rynku"

Przypomina mi to rozpaczliwe ruchy przemysłu audio CD wobec fakty MP3 u P2P.

Analogia to OTT vs. aggregators PayTV.

 

Życzę NC+ szybkiego upadku - bo bez alternatywnej (do obecnej) metody utrzymania premium customers (takich jak ja) - upadek będzie jeszcze szybszy...

 

Ciekaw jestem jak się ma limit ECM to umowy jaką podpisałem...

 

Sprawdzimy...

 

Update 28/03 11:25

Aktualnie wygląda iż tylko mplex'y 11258.00 (TVP HD) i (12264.00) Polsat HD mają limit ECM.

Testowałem 4 z 11411.00 (Canal+ Film) + 4 z 10834.00 (BBC HD) + 4 z 11508.00 (TVN HD) + 4 z 11449.00 (MGM HD) - w sumie 16 różnych streamów HD jednocześnie - jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fak, czyżby faktycznie możliwość oglądani ana drugim TV poprzez spliter odchodziła do lamusa?

Toż, niedawno na stoisku z nc+ można dostać było splitery różnej maści - teraz ukrócą temat?

Jak ktoś ma 3-4 TV w domu (kuchnia, dzieciak, komp czy TV salonowe) to skazany jest na 4 abonamenty czy jest opcja ich mulitomu w cenie miesięcznej znośnej?

Nie wiem jak to jest teraz bo od dawien dawna ten temat nie zgłębiałem, ale zaczynam się zastanawiać czy przedłużać z nimi umowę.

 

Najgorsze jest to, na co zmienić nc+? na polszit i ich multiroom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem rozmowę z konsultantem technicznym NC+.

Zarzekał się iż żadnego ograniczenia na mojej karcie nie wprowadzono.

Na moje stwierdzenie iż ograniczenie ECM może być podstawą rozwiązania umowy - stwierdził iż "NC+ gwarantuje poprawny odbiór jedynie na sprzęcie NC+".

Logika do przewidzenia....

Przed wypowiedzeniem umowy z NC+ chciałbym jedynie mieć pewność iż mój problem to problem licznika ECM and nie np. specyficznej usterki karty.

Czy ktoś z forumowiczów może zrobić mały teścik i potwierdzić obecność licznika ECM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ircios.

Cryptbox czyta oryginalną kartę, nie czyta karty GreenEightSystem. Ta wiadomość aby poinformować innych.

 

Chciałem kupić ten tuner do tego splitera i teraz nie wiem.Udało ci się jakoś rozwiązać ten problem?

Wie ktoś czy karta GreenEightSystem zadziała z Ferguson ARIVA S300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... stwierdził iż "NC+ gwarantuje poprawny odbiór jedynie na sprzęcie NC+".

 

Mam 2 moduly CI oklejone logiem Cyfra+ z kartami Cameleon zamontowane w dekoderach 4-glowicowych VU+ DUO2 - czy ten przypadek kwalifikuje sie pod ich sprzet?

Bardzo rzadko, ale zdarza mi sie wykorzystac 4 glowice, wiec dla mnie to ograniczenie bede zdecydowanie podstawa do rozwiazania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej.

Czy DUO2 może nagrywać kilka programów na jednej głowicy?

Generalnie - spróbuj pls ustawić jednoczesnych nagrywań ile fabryka dała wyłącznie z następującej puli kanałów:

-AXN HD

-FoxComedy HD

-HBO HD

-Fox HD

-TVP 2 HD

-History HD

-Polsat HD

-Cinemax 2 HD

Po teście trwającym conajmniej 20min-0.5h sprawdź pls logi/statystyki z serwera karty abonenckiej dt. nieodkodowanych ECM.

Jeśli DUO2 nie udostępnia takich statystyk - pozostaje sprawdzenie czy w nagraniach nie występują zakłócenia typu: dropy, pikselozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak od paru dni. Głównie oglądam TV wieczorami. Karta w splitterze - działa normalnie, włączam drugiego TV pochodzi parę minut i obraz wygasa na jednym jak i na drugim TV, wkładam kartę do dekodera też czarno (jakby brak uprawnień) pochodzi 5 minut na karcie od nc+ i uprawnienia wracają i na tej oto karcie nie przycina. Wkładam ponownie do dekodera odczekam parę minut i znów to samo i tak w koło....

Czyżby to tylko testy czy pora rozstać się ze splitterami? Dodam że korzystam z 2 pejsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ircios.

Cryptbox czyta oryginalną kartę, nie czyta karty GreenEightSystem. Ta wiadomość aby poinformować innych.

 

Chciałem kupić ten tuner do tego splitera i teraz nie wiem.Udało ci się jakoś rozwiązać ten problem?

Wie ktoś czy karta GreenEightSystem zadziała z Ferguson ARIVA S300?

Bedzie chodziła sprawdzałem pół roku temu,też mam green.... ,niedługo też go kupię bo nic nie ma lepszego za 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Zrobiłem prosty test z szarym Cameleonem kumpla (full pakiet):

-pause cardreader

-włożenie karty kolegi

-unpause cardreader

-test 7 kanałów z PolsatHD tpx + 5 z TVPHD tpx.

Wszystko idealnie (100% ECM OK na 1900 wysłanych do karty)

 

Zatem ewidentnie NC+ założyło mi licznik ECM.

 

Czy ktoś sprawdzał jak są podstawy do zakończenia umowy z NC+ na podstawie:

 

wprowadzenia ograniczenia dostępu do zakupionej usługi bez:

(1)informowania o tym klienta podczas podpisywania umowy,

(2)bez uprzedzenia o wprowadzeniu podczas oferowania usługi oraz

(3)bez stosownej klauzuli o ograniczeniu w umowie abonenta.

 

Nie jestem pewien co do (3).

Sprawdzał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@warped transponder 12265 należy do CP i uplink prowadzi CP. Czy naprawdę sądzisz, że CP wprowadził licznik ECMów dla nC+.

Sama nC+ testuje dla siebie rozwiązanie, a CP już to dla swojej konkurencji szybciutko przygotował :lol2: .

 

Mam dwa Cameleony nie używam splitera i też miałem problem z tym transponderem. Podczas ostatniego meczu Irlandia-Polska.

Karta w module C+ włożona do TV marki LG dokładnie takie objawy jak opisujesz.

Ta sama karta z modułem przełożona do tunera Technisat DigiCorder ISIO odbiór bezproblemowy.

 

Prawdopodobnie CP dokonuje jakiś zmian w strumieniu i niektóre głowice tunerów lub dekodery nie radzą sobie z takim formatem.

 

 

Od mniej więcej 3 dni - w godzinach wieczornych 20...22 - gdy system nagrywa czasem i 10..12 programów - pojawiły się probemy z jakością nagrań (dropy, pikseloza).

 

Czy naprawdę nagrywasz 10..12 programów jednocześnie ? Kiedy Ty masz czas to oglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma kaine licznik tyle kart ile w rodzinie było tyle sprawdziłem na sagemcomie.Jesli tylko licznik jest to sagemcom sie dławi i nie da się oglądać.(wada karty i 1813 który nie działa z licznikiem prawidłowo)Stąd nowe karty mają być....I nic nie zacinało na splitteru na 8tv jakie mam też nie tnie nic .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem dość sporym laikiem, więc liczę na Waszą pomoc. Od jakiś 2 lat korzystam ze splittera u siebie w mieszkaniu (niestety nie mogę teraz znaleźć jego nazwy). Wszystko ładnie pięknie działa(ło) aż do soboty z przed tygodnia. Od tego momentu nie mogę oglądać TV na 2 z 4 dekoderów. Otóż sprawa wygląda następująco:

 

PACE - wszystko działa,

 

Ferguson @link - dekoder dramatyczny a mimo to działa

 

Ferguson Ariva 102e - przestał dekodować

 

Ferguson Ariva 120 Combo - jak wyżej.

 

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest w to, że w obu Ferdkach nie czyta nawet oryginalnej karty, tzn po jej włożeniu nic się nie dzieje, cały czas wyskakuje "zakodowane". Czy to możliwe żeby w obu padł na raz czytnik kart pamięci. Czy może NC+ zmieniła w jakiś sposób metodę kodowania, przez co powyższe 2 odbiorniki nie czytają karty? Czy macie może na to jakieś inne bardziej profesjonalne wytłumaczenie?

 

Dodam jeszcze, że w miejsce jednego z ferdków podłączyłem starego Pionnera (ten stary dekoder SD pamiętający początki Cyfry +) i na nim oczywiście wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...