Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie odpływ klientów gdyż: zrezygnują ci co mają własny sprzęt, ci co mają spliter i dzielą sobie w domu (3-4) oraz będzie spadek wysokości abonamentu, płacenie za full nie ma sensu jeśli się ma jeden dekoder. "Kątęt" nie jest tego wart. Filmy i seriale są w sieci minimum 6-9 miesięcy przed emisją w TV. Na te kilka ważnych meczy w roku można iść do pabu lub poszukać na innych satelitach te mecze są w państwowych TV i lecą FTA. Jest na forum wątek gdzie jaki mecz leci więc nawet nie trzeba się ruszać z domu, dla chcącego nic trudnego.

Skorzysta oczywiście Polsat do którego przejdzie większość (te same kanały bez paczki canal+ a cena o wiele niższa ) i oni dobrze o tym wiedzą, czekają tylko na taki deb.ilny ruch NC+. Moim zdaniem z ekonomicznego punktu widzenia licznik nie ma sensu to eliminacja najbardziej opłacalnej grupy klientów premium, bardzo świadomych możliwości i cen na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienią karty tylko tym co mają dekodery które nie poprawnie działaja z licznikiem ECM! Ci co mają Fergusony, Opticumy i inne własne sprzęty nie ruszą kart Cameleon a jedynie abonentom z ich sprzętem Sagemcom i ADB. Przestańcie snuć już teorie że nie będzie można używać kart na własnym sprzęcie. Licznik poprawnie działa na Fergusonach i na tych dekoderach głównie technicy NC+ od samego początku testowali licznik ECM. Ferdki poprawnie działają z licznikiem ECM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ nie zapowiadała dużych zmian w systemach kodowania i wymiany kart, oba systemy mają pracować jednocześnie przez długi czas, jedyne zmiany kosmetyczne to ograniczenie sharingu czyli możliwość oglądania tylko na jednym dekoderze (ewentualne nagrywanie czyli wychodzi na to, że teoretycznie max 2 odbiorniki na splitterach, wątpie że będzie to działać na więcej niż 2 dekoderach, wymiana kart nie jest do tego potrzebna w ogóle) i to jest tyle co było podane. Nie będzie żadnej wymiany kart dla osób które mają cameleony i sagemcomy przynajmniej w najbliższym czasie, bo jest to nieekonomiczne i nie ma takiej potrzeby. Jeżeli taka wymiana nastąpi w dalekiej przyszłości to nikogo nie będzie interesowało czy odebrał nowy dekoder HD czy go nie odebrał, bo karty wtedy zapewne przez system zostaną automatycznie wysłane wszystkim posiadaczom cameleonów, a stare zostaną automatycznie po miesiącu zdeaktywowane, naturalnie że wtedy zyska nieco konkurencja bo sporo klientów przejdzie na złość do Polsatu, ale jest jeszcze drugi koniec kija - większość zostanie i zakupi więcej oryginalnych multiroomów :) Wszystko jest delikatne i nie jest takie proste, ale splitter na więcej niż 2 dekodery nie ma kompletnie sensu w dzisiejszych czasach, ponieważ będą zacięcia i same problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no null jest do starego typu dekoderów: np Phillips sd - wgraj zwykłe

Niestety po wgraniu v8 odpaliła tylko ariva, pace nie i wróciłem do v10 i jakoś chodzi narazie. Czyli na jesieni będą mieli duuuży odpływ abonentów.

 

 

Sam mam pace i działa: pamiętaj o ponownym sparowaniu kart po aktualizacji software!, ponadto nie zaszkodzi włożyć do tunera abonencką kartę, później już kliencką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)większość zostanie i zakupi więcej oryginalnych multiroomów :) Wszystko jest delikatne i nie jest takie proste, ale splitter na więcej niż 2 dekodery nie ma kompletnie sensu w dzisiejszych czasach, ponieważ będą zacięcia i same problemy :)

I to jest sedno sprawy - jeśli oni będą nam utrudniać życie a my pobiegniemy na kolanach z pieniędzmi w zębach żeby im je oddać tak się stanie. Wyłączą splitery, potem zablokują niezależne dekodery! Bo dlaczego nie? $$$

Jedynie sprzeciw użytkowników możne ich powstrzymać!

 

Będzie odpływ klientów gdyż: zrezygnują ci co mają własny sprzęt, ci co mają spliter i dzielą sobie w domu (3-4) oraz będzie spadek wysokości abonamentu, płacenie za full nie ma sensu jeśli się ma jeden dekoder. "Kątęt" nie jest tego wart. Filmy i seriale są w sieci minimum 6-9 miesięcy przed emisją w TV.(...)

Napiszę więcej jest dvbt, filmy i seriale w sieci nie są przerywane reklamami :D ( do tego głośnymi i o hemoroidach :twisted: ) niektórzy twierdzą że są za darmo. :D

Dziwię się czasem że biznes płatnej tv jeszcze się kręci a platformy same chcą go dobić utrudniając życie płacącym klientom ze spliterami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)większość zostanie i zakupi więcej oryginalnych multiroomów :) Wszystko jest delikatne i nie jest takie proste, ale splitter na więcej niż 2 dekodery nie ma kompletnie sensu w dzisiejszych czasach, ponieważ będą zacięcia i same problemy :)

Wszystko zależy od faktycznej ceny multiroomu dla konkretnego abonenta i pewności jak długo taki spliter na 2 tunki podziała. Jakby była pewność że po wprowadzeniu ograniczeń do 2 deków sytuacja nie zmieni się przez 1-2 lata to przy obecnych cenach ci co maja 2 cameleony i mr za 0 mogą rozważać zakup drugiego niedrogiego splitera i takie rozwiązanie może się okazać bardziej korzystne niż płacić za jakąś aktywację+opłaty za co miesiąc za użytkowanie.

 

Dziwię się czasem że biznes płatnej tv jeszcze się kręci

A ja się już przestałem dziwić. Jak w wątku o przedłużaniu umów po kilkuset stronach padają pytania czy wysłanie wypowiedzenia jest konieczne żeby wynegocjować lepsze warunki to po prostu ręce opadają... Sam z resztą znam wielu takich co godzą się na to co im łaskawie konsul zaproponuje i cieszą się z "jedynej i niepowtarzalnej super oferty przygotowanej dla nich jako wieloletnich abonentów". Najwyraźniej tacy jak my walczący o swoje są w mniejszości i nc+ chyba utratę części spliterowców wkalkulowała w koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszystko: jest XXI wiek i nawet jak mieszkam sam to mogę mieć 2 tv i nie latać z kartą pomiędzy nimi, ważniejszy argument: własne dobrej klasy dekodery nie mające nic wspólnego ze złomem od operatorów i dla mnie najważniejszy: w XXI wieku mam ochotę to nagrywam i oglądam to co chcę, kiedy i gdzie chcę: a to według ich złodziejskiej mentalności jest przestępstwem: obejrzeć film na laptopie w pociągu...

 

Ciekawe kiedy im się ktoś w końcu dobierze do [beep] za wpychanie setki [beep]owatych kanałów, gdy się ogląda tylko kilka - bo za wszystko my płacimy!: gdyby was w biedronce obdarowali przymusem zakupu całego regału, bo jest tam jeden interesujący was produkt tak spokojnie by to nie przeszło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tez migruja do mpg4;) dodatkowo ogranicza splittery tak jak we Francji...tzn podobnie ale i wprowadza nowe karty o czym pisal@ cyfra.tv

( NMA caid 1884 w golej nagrze pod sagemcomy i wifiboxy...oraz adb* ma byc tunel dla adb )Chcą ujednolicyc system kodowania i ograniczyc karty 0100.

 

Splitter ma nadal dzialac ale na kilka tv nie na20...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
Myślę że dla przeciętnego domu czy mieszkania w Polsce cztery telewizory to wystarczająca ilość

No nie wiem czy przeciętnego kowalskiego pracującego np w "amazon" stać na te 4 telewizory....chyba że je wyniesie co raczej nie jest łatwe :mrgreen:

Trochu przesadziłeś z ilością :lol2:

ps.przykład "amazon(a)" tak mi się nasunął bez żadnej złośliwości żeby nie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tez migruja do mpg4;) dodatkowo ogranicza splittery tak jak we Francji...tzn podobnie ale i wprowadza nowe karty o czym pisal@ cyfra.tv

( NMA caid 1884 w golej nagrze pod sagemcomy i wifiboxy...oraz adb* ma byc tunel dla adb )Chcą ujednolicyc system kodowania i ograniczyc karty 0100.

 

Splitter ma nadal dzialac ale na kilka tv nie na20...

 

 

Widzisz tunel dla ADB czyli też potwierdzasz że to ma być Conax/Nagra a na 1884 id nie ma jeszcze na kanałach TVN i gdzieś czytałem ale nie zamierzam szukać ze w ogóle TVN SD mają być wyłaczone.

Nowe karty od jesieni mają być na razie tylko dla nowych a jaki % abonentów ma umowy na kartach Cameleon stare i nowe i na 2 lata ORAZ jaki % tych abonentów dajmy na to przedłuży za rok na kolejne 2 lata na tych samych zasadach.

Wprowadzenie tych kart może sporo potrwać jak to mówił @ Ircios

Co do nowych kart czy mają je tylko na razie właściciele kablówek ? Czy te nowe karty włożysz TYLKo do tego wifiboxa bo sagemy to troche zabytek? Bo ja wiem z tych rozmów też że cameleony też można całkowicie przełączyć na samą Nagre a 0100 wyłaczyć.

Ci co się nie interesują a będą chcieli korzystać nadal na własnych boxach to czy będą CAMy do tych kart? bo tylko Polsat Tivusat i Sky Niemcy udostępniają dla Nagry .Reszta wyłacznie dedykowane zestawy gdzie to chyba są 1 strumieniowe co oznacza żadnego oglądania drugiego kanału nagrywając inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest od liku, lecz jeśli nc+ po swoim tragicznym starcie nie nabierze rozumu i nie ucywilizuje podejścia do klientów, to stały ich odpływ dopiero się zwiększy, a klient ze spliterem najbiedniejszy nie jest: stać go nie tylko na kilka tv, ale często na wyższy abonament, jednak trzeba zacząć dbać o techniczną stronę platformy, zawartość programową, jak i elastyczniejsze oferty, a póki co złodziejska platforma /naciąganie nieświadomych, nieuczciwe praktyki, giga pakiety z masą siana, sensowne ceny jedynie dla szantażujących odejściem, a lanie na stałego klienta/ w [beep]ki sposób traktuje uczciwych klientów i jedynie odstrasza.

Jeśli chce się walczyć z sharingiem są inne metody i jestem za.

Na koniec wystarczy zobaczyć jak urósł CP i jak się zmienił, by stanowić bardzo poważną alternatywę dla tej coraz bardziej kiepskiej platformy: kolejne 100 kanałów z serialami nie utrzymają milionów abonamentów.

Reasumując: obojętnie kiedy dojdą do genialnego wniosku, że jedynie ich wspaniały sprzęt nadaje się do odbioru platformy, będzie to strzał w stopę: im dalej na Zachód, tym mniej ludzie myślą samodzielnie i wystarczy im służbowy dekoder - tu dla wielu jest to nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wcześniej opisałem swoją sytuację, że korzystam obecnie jeszcze ze starej karty która umożliwia korzystanie ze splittera.

 

Na 99% jednak zdecyduję się już na multiroom, tylko teraz pozostaje kwestia rozprowadzenia sygnału. Kablowo nie ma szans, pozostaje jedynie WiFi.

 

Czy jest szansa by do dodatkowych dekoderów podłączyć adapter wifi pod usb? W sensie normalną antenę/odbiornik wifi? Może to być coś takiego: http://allegro.pl/karta-sieciowa-wifi-w ... 83440.html ?

O ile w ogóle jest tam jakiekolwiek miejsce na usb. Czy musi to być adapter tylko i wyłącznie na kabel internetowy? Tak jak np tutaj: http://allegro.pl/tp-link-tl-wr702n-mal ... 14357.html

 

z tego co wyczytałem chyba szybko gdzies przez neta, to dekodery nie współpracują z wifi po usb ... szkoda bo mam takie nieużywane.

 

Może ktoś polecić coś rozsądnego cenowo na kabel? Czy wymieniony wyżej Tp-Link da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kafel dekoderów iti nie krytykuj są gorsze Polsat i SKY a SKy to już w ogóle . W Italii wprowadzili parowanie i co pewny % odpływu abonentów . BskyB nie komentuje ich stać ale mają kablówkę Virgin gdzie większość kanałow mają i chwalą.

Jedynie praktyki ITI mi się nie podobają że wciskanie zalegającego sprzętu pomijam to że mutliroom nc+ w wersji conax to kabaret nie znam innego bardziej idiotycznego w polsacie masz normalnie 2 dekodery a z kartami conax kombinacje z kablami.Ciekawe jak to będzie wyglądać jesinia " jeśli" wprowadzą "Caymay"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam stary splitter na picu z łamanymi kartami. Do tej pory działało wszystko bez problemu. Obecnie chodzą na nim tylko dwa dekodery fergusony 102e, na starej karcie od cyfry+. Problem od kilku dni jest taki, że po podłączeniu obydwu dekoderów splitter się zawiesza. Jeśli działa tylko jeden dekoder nie ma żadnego problemu, żadnych przycięć. Dzisiaj wymienię kable dla pewności. Nie wiem czy to problem po mojej stronie, czy może NC+ coś testuje. Miał ktoś podobne problemy?

 

89165a5ca1cf3811m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam stary splitter na picu z łamanymi kartami. Do tej pory działało wszystko bez problemu. Obecnie chodzą na nim tylko dwa dekodery fergusony 102e, na starej karcie od cyfry+. Problem od kilku dni jest taki, że po podłączeniu obydwu dekoderów splitter się zawiesza. Jeśli działa tylko jeden dekoder nie ma żadnego problemu, żadnych przycięć. Dzisiaj wymienię kable dla pewności. Nie wiem czy to problem po mojej stronie, czy może NC+ coś testuje. Miał ktoś podobne problemy?

 

89165a5ca1cf3811m.jpg

Zgłoś do nc+, że Ci co jakiś czas klatkuje przy przełączaniu kanałów, nie przyznawaj się do posiadania splittera czy drugiego dekodera. Pewnie znalazłeś się w "grupie testowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...