Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać z problemów z dekoderami Pace że usilnie testują ECM 2/10 i zawsze będzie problem nawet z orginalnymi dekoderami jeśli ktoś nagrywa i jednocześnie szybko skacze po kanałach bendą zacięcia nie da sie tego obejść , trzeba zgłaszać pisać i nie dac sobie powiedzieć ze to wina dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj w ramach testów zablokowałem sobie kartę od sagemcoma z multiroomu. Co prawda w phoeniksie, ale wygodniej mi tam było zmieniać kanały przez 15 minut:) A pstrykałem między TVP1 HD, TVP HD i C+FilmHD, czyli na tych, na których wyczytałem, że licznik działa. U mnie było tak, że jak się zbliżało "przepełnienie" na karcie to musiałem "odświeżać" przełączenie kanału, czyli mówiąc wprost zamiast przełączyć po jednym kliknięciu to musiałem klikać po dwa razy, aż w końcu stanęło na jakieś półtorej minuty całkowicie i nic nie było dekodowane. Po tym czasie dekodowanie kanałów zostało przywrócone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zarzucaj nam kłamstwa. To że u ciebie działa, to nie znaczy, że tak jest u wszystkich.

Miałem też spokój do dzisiaj, a koło południa zaczął mi się zacinać oryginalny PACE PVR z włączonym nagrywaniem.

 

Nie zarzucam kłamstwa. Napisałem, że nie jest to prawda a to może oznaczać także, że może być jakiś bug w sofcie Pace,

lub nC+ ma jakiś problem. lub ktoś może błędnie interpretować obserwowaną sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nc zostanie przy ECM 2 zawsze bedzie problem z orginalnymi dekoderami pace pvr bo ludzie benda nagrywac skakc po kanalach i zawiechy gotowe musza zrobic zeby bylo bezpiecznie ECM 3 lub 4 zeby nie miec problemu ze zgloszeniami ,bo teraz z tego co sie czyta bardzo nadwyrezaja cierpliwosc klientow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- potwierdzam problemy z odbiorem programów -"zakodowane"- na dwóch arivach połączonych ze sobą w domowym sharingu. Zresztą problem występował również, gdy drugą arivę odłączyłem. "Zakodowane" pojawiało się na cameleonku co kilka, kilkanaście minut. Pomagało wyłączenie/włączenie odbiornika. Najczęściej wyrzucało mi odbiornik na kanałach Canal'u. Eh.... szkoda... [beep]a blada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nc zostanie przy ECM 2 zawsze bedzie problem z orginalnymi dekoderami pace pvr bo ludzie benda nagrywac skakc po kanalach i zawiechy gotowe musza zrobic zeby bylo bezpiecznie

 

Kochany, ECM 2 czy 3 czy 4 nie ważne bowiem ma zawsze dodatkowy zapas. Ponadto PVR ma zadbać o równomierne wysyłanie kolejnych ECM'ów do karty. Nagrywanie powinno się zacząć ciut wcześniej - wtedy to przy przeskoku kanału na ten nagrywany ma być czekanie do pierwszego w naturalnym tempie ECM'a. Odpowiednie softCAM'y mają wbudowana obsługe licznika ECM i koniecznym jest konfiguracja ilości i limitu czasu ważności ECM'a użytego do liczenia serwisów. Wtedy możesz sobie skakać po kanałach i nie będzie problemu. Należy zaktualizować firmware tunera to raczej nie zaszkodzi.

 

Reklamacje może NC+ wam załatwić tak że wymienią i Pace i karte na ADB i kartę conax (na rękę im a tym bardziej jak Pace się nie śpieszy z odpowiednim patchem) :mrgreen: . ITI jest cwane doskonale wiedzą kto kombinuje to będzie siedział cicho (na forum ponarzeka jedynie) .... Nie zaryzykuje wymiany na sprzęt poenkowy. Kto nie kombinuje to mu obojętne jaki dostanie terminal i jaką kartę. Proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio jest wprowadzany ECM 2???

Czyli jak oglądam program, nagrywam w tle i mam włączony PIP (inny tp) to przekroczę limit?!

Ciekawe ja często mam tak, że oglądam nagrywam z dwóch różnych kanałów w tle i czasem mam włączony PIP (to wychodzi nawet więcej niż 3) - jak wrócę do domu to sprawdzę.

W razie czego zaprzęgnę do pracy drugą kartę - ale dwie karty w jednym tunerze to jakaś kpina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kanał ma swóje własne ECM'y.

EMM sa wspólne dla wszystkich kanałów nadawcy na transponderze.

 

Nie wiem czy obecnie jest limit 2 czy wyżej. Nie używam karty Nagra MA

 

Co do PIP - masz PIP z dedykowanych tunerach? Nie masz, więc sorry ale nadawcę to nie obchodzi że chcesz korzystać z PIP. Wszak ITI chwaliło się nową generacją telewizji...

Wg nadawców, koncernów medialnych niedozwolonym jest abyś miał możliwość nagrywania więcej niż jednego serwisu jednocześnie (z pominięciem VOD). Ba będzie parcie na to by nie można było nagrywać w ogóle. M.in. po to powstał CI+ oraz parcie na chipsety z dedykowanym deskramblerem tylko dla nagrywanie i drugim tylko dla odbioru, deskramblerem w którym nie byłoby oficjalnie dostępu do wpisania DW.

 

Do czasu wymiany kart Conax (już niedługo), to te poenkowe nie mają limitów na jednoczesne dekodowanie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam i widze że wiecej ludzi narzeka na dedykach i porównuje to z obecną sytuacja w Sky italia tam to dopiero jest jazda że nie działają kanaly SD na pewnej serii dekoderów i na razie SKY zapodało komunikat że nad tym pracują pomijam że są nadal w użyciu 3 generacje kart a 4 to dopiero od tego roku.

 

Wzieli się za ta walke z "fabrykami" a nie winni abonenci cierpią na tym.

 

Swoja drogą skoro mówisz o wymiane kart conax na jakie inne kartki ta wymiana ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> asiafan, pablo21

 

Conax został kupiony przez Kudelskiego. Tak jak kiedyś Kudelski kupił Mediaguard od SECA.

Będzie nowa seria kaart Nagra MA z kolejną wersją ROM, czyli karta systemu Nagravision z opcja pracy w odbiornikach z systemem Conax. Tak jak w przypadku Mediaguard - czyli obecne karty Nagra MA w NC+ to karta systemu Nagravision z opcją współpracy z odbiornikami z systemem Mediaguard.

 

Przecież to oczywiste.

 

Jedyne niwiadomo czy Kudelski pokusi sie karty NagtaMA zgodne z i Mediaguardi Conax.

 

Killanaście miesięcy i będzie nowy ROM w Nagra MA z opcją Conax compatibility.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie miałem czasu na większe testy ale dziś spróbuję przerestartować urządzenia (splitter, tunery itp.) Nie mniej jednak do tej pory chodziło wszystko bezinwazyjnie.

 

Dziś zrobiłem restart splittera i wszystko ruszyło.Tunery podłączone do splittera - Philips PVR po kablu, Ariva bezprzewodowo. Przy okazji wykonałem aktualizację Arivy102 do najnowszej wersji oprogramowania z października 2014.

Narazie działa OK.

Pierwszy raz mi się takie coś przydażyło, do tej pory chodziło bez problemu i zapomniałem o splitterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a może tak tego wszystkim nie wprowadzili jeszcze i nadal prowadzą testy a Wy już ustaliliście że mimo to wszystko wam hula i jest GIT. Poczekajcie jeszcze do połowy listopada z wnioskami. Wg. info z innego forum nadal testują liczbę ECM i włączają na kilka godzin po czym ponownie wyłączają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...