Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest tak jak napisałeś. Dla sprzętu cyfry nie ma MR premium. Jest tylko zwany przez nich standard. Jeśli będą ograniczenia na 2 to będziesz musiał zrezygnować z jednego dekodera, a spliter odstawić na półkę. W MR premium nigdy nie było, tego, że dostaje się 2 deki 2 głowicowe i taki MR jest tylko na ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, jeśli ktoś ma nc+ obojętnie legalnie czy nie i odpowiada mu oferta i sport, to czy przejdzie do Polsatu???

 

Nawet jak splittery przestaną działać to od razu polecicie do salonu nc+ zamówić abonament. Więc wątpię w te masowe odejścia 300-400 tys klientów. Także jak ktoś ma zacierać ręce to zrobi to nc+.

 

Pewnie znajdą się tacy, którzy na złość zmienia operatora na CP, ale z czasem zaczną żałować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, fani sportu będą mieli niestety największy problem, bo tak łatwo z NC+ zrezygnować nie będą mogli. Poza tym przejście do Polsatu i tak nie uratuje splitterów, bo w Polsacie karty są parowane, nie do podzielenia przez splitter (chyba, że ktoś zna się na sztuczkach z rozparowywaniem i ma odpowiedni sprzęt, ale dla większości typowych Kowalskich jest to bariera nie do przeskoczenia).

 

Ja jestem w stanie ZROZUMIEĆ postępowanie NC+, bo to nie jest organizacja charytatywna, ma prawo chcieć zarobić i zmusić abonentów do swojego multiroomu. Niemniej szkoda wielka, że takie udogodnienie dla abonentów może się skończyć. Dzięki splitterom można było korzystać z własnych tunerów, a oficjalny multiroom działa na sprzęcie dedykowanym. Trzeba mieć nadzieję, że chociaż na dwa albo w najlepszym wypadku na trzy odbiorniki będzie można nadal podzielić, chyba dla wielu będzie to jeszcze wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jedynie ZACHĘCIĆ do MR, a nie zmusić. Spliter nic nie ma do tego aby korzystać ze swojego sprzętu, bo wystarczy do tego sama karta. Spliter umożliwia tylko mieć MR na własnym sprzęcie, czego niestety nie daje i nie będzie dawać iti. Technika się rozwija, coraz to więcej osób będzie miało w domu 2 tv z wbudowanym tunerem sat. Dla takich abonentów iti też powinno pomyśleć o MR. Nie wszyscy tacy abonenci będą chcieli od nich podłączać dodatkowych złomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po fuzji Cyfry+ z n-ką rzeczywiście trochę abonentów im odeszło ale oni się ostatnio chwalą że znowu im się zwiększa liczba abonentów więc chyba wrócili Ci co odeszli (synowie marnotrawi!) :-) NC+ wróciła do rozdawania Cameleon-ów nieparowanych na umowę bez dekodera oraz nie wprowadziła parowania kart czy też przymusowej wymiany na zestawy parowane z kartami Conax. Wszystko się zmieniło po tym jak Kudelski przejał Conax. W obecnej chwili oba systemy kodowania których używa NC+ należą do Kudelskiego więc będą mogli po jakimś czasie zrezygnować z Conaxu na rzecz rozwijanej Nagry. Kto wie może w przyszłości zamiast tunelowania poprzez Seca zrobią tunelowanie przez Conax który także rozpoznawalny jest przez uniwersalne dekodery :-)

Wprowadzenie licznika ECM to mniejsze zło w stosunku do abonentów z własnych sprzętem, którzy to mogą odejść jeśli by sparowali karty z dedykowanymi dekoderami i mniejsze koszty dla samego NC+ bo trzeba by było w przypadku parowania wymienić cześć dekoderów HD jeszcze z czasów Cyfry+. Po co narażać się na takie koszty. Licznik ECM przykręcony do min jest świetnym rozwiązaniem dla operatora i tanim.

Koledzy trzeba będzie iść po MR NC+ a jak myślicie czemu oni tak akurat robią teraz przed 1 listopada? Wiadomo po 1 listopada u nas zaczynają się już świąteczne promocje i wtedy po odcięciu splitterów lub ich cześciowym ograniczeniu tylko do 2 dekdoerów z jednej karty abonenci ruszą do APS-ów NC+ po ich MR w światecznych okazjach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo...coś nie doczytałeś. Chwalą się, że wzrasta im sprzedaż o 20% r/r (a wiadomo, że rok temu była bliska zera) to i taki wzrost. 06.11. TVN ogłasza kolejny raport. Stawiam na 2,2 mln abo. Stan na koniec września.

Ja wycofałem 2 wymówienia w tym czasie ale przedłużenia na Comfot z Multi poniżej 15 zł to interes dla operatora CHYBA zaden. A tak zrobiło wielu byłych z C+, którym wygasało końcem września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MR premium nigdy nie było, tego, że dostaje się 2 deki 2 głowicowe i taki MR jest tylko na ADB.

 

Wynika z wyjątkowo durnej i nieudolnej implementacji - słanie całego TS transpondera do drugiego tunera po sieci. Dla transpondera 11411 mającego przepustowośc oko 68Mbit/s jest to jeszcze do przełkniecie przez Fast Ethetrnet i dobry hub, ale na granicy dla WiFi dla niepełnego standardu 802.11n - czyli 150Mb/s czyli 75Mb/.s + 75Mbit/s. Niestety 68Mbit/s jest za blisko granicy pełnego pasma WiFi i to dla idealnych warunków (brak innych transmisji, wolne kanały... bliskość urządzeń i brak zakłóceń). Czysty [beep]izm słać 68Mbit/s tylko po to by z tego odebrać jakieś przeciętnie 7 Mbit/s.

Wystarczyło tylko napisać demultiplekser i nie byłoby problemu z tym MR. Kod dostępny chociażby ze źródeł API tuxbox'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard n150 nie oznacza 75+75, czasem ludzie błędnie podają w ten sposób prędkości, ponieważ w standardzie g, który teoretycznie powinien działać w prędkości 54M nie osiąga się prędkości wyższych niż 22-23M, co jest wartością bliską 27 a 2x27=54. W standardzie n150 prędkość 150 Mbit/s powinna być osiągalna w jedną stronę, niestety jeszcze takiej sytuacji nie widziałem, maksymalnie widziałem jak ktoś dobił do stówy :) Najczęściej jest 50-70, czyli za mało na przesłanie całego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Chcę rozdzielić sygnał z 1 karty na 2 tv. Sprzęt,który posiadam to Pace SD i Ariva 102 E. Karta jest MR.

Chodzi mi o połączenie kablowe ( skrętka ) jak najtańsze i jak najsolidniejsze. Wiem o przejściowych problemach jakie teraz występują ale liczę, że na 2 tv nie będzie problemu rozdzielić.

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> jackowski

A czego innego się spodziewałeś po ITI Neovision?

Najpierw jakość treści programowej poszła ostro w dół, teraz wolą drażnić abonentów by jak najmocniej przykręcić śrubę.

Byłkieds dobra platfromą teraz mamy [beep] enkopodobny.

Im szybciej zbankrutują tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale liczę, że na 2 tv nie będzie problemu rozdzielić.

Tyle że splitter musi spełniać odpowednie warunki pod licznik ECM'ów. Ilość i czas "ważności" liczonego ECM"a.

Ten drugi parametr może ITI zmieniać, nie ruszając pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zauważełem, że np. na HBO czy C+, karta diviso air, co równo 10 sekund wysyła zapytanie do serwera ( zapala się czernowa dioda). na innych kanałach (disney junior, polsat) juz co 15 sekund... wydaje mi się że wcześniej na wszystkich kanałach było tak samo. może to byc związane z tym co kombinują? dodam, że nie mam żadnych problemów z dekodowaniem nc+ na spliterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...