Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie cieszcie się bo to co zrobił producent Clone+ jest wg mnie nielegalne! NC+ wprowadziła zabezpieczenia dodatkowe na swoje karty kodowania a ta firma wypuszcza update dla swoich produktów łamiących te zabezpieczenia. Mogą ich pozwać za to i będą musieli to wycofać. To tak jakby złamać system kodowania i opublikować do niego klucze w sieci żeby inni sobie je wpisali i oglądali na lewo. Wg mnie ŹLE się to skończy dla Clone+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@72adam nie udało Ci się na forum nc+ może byś zasiał dezinformacje tu nie :) : http://przeklej.org/file/2VsiZ6/DOC221014.pdf

 

Rozdz. II punkt 1, podpunkt 2. sie zamętu ......... teraz narobi co ja podpisałem i nie doczytałem i nie odesłałem bo wyczytałem że sie zamętu :D

 

ja też wczoraj otrzymałem dekoder i aneks do umowy 2 stronicowy i takiego ppkt. nie mam o takim zapisie nie ma w ogóle mowy w całym aneksie o zwrot karty poleconym itd....

ktoś kogoś wprowadza w błąd :D:shock:

 

a na żadnym innym forum typu nc+ nie piszę !!!!

 

stary,

za dużo mam lat i nie mam zamiaru i nie widzę sensu kogoś wprowadzać w błąd,

mam 2 camele i wisi mi czy te karty uwalą czy nie :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnego spadku cen. Wymiana cyfrowiczom całego sprzętu, bo parowanie niby mieliby zrobić? Zapomnij, za droga zabawa i duże ryzyko odejścia abonentów.

Za wyjątkiem Philipsów i pierwszych Pace dedykowane tunery HD d. Cyfry+ oferują chip-pairing.

 

Tunery SD nie odbierają transpodnerów DVB-S2. sprawa prosta. Gdyby chcieli już było parowanie.

 

Parowanie jest nieskuteczne. Na dodatek łamie prawo konsumenta do wolnego wyboru.Tak naprawdę bardziej służyło tym producentom sprzętu sat którzy licza na kokosy przy zapewnienieu monopolu u nadawcy płatnego pakietu.

Telewizja SAT jest w odwrocie. To nie tłuste lata 90-te.

 

Licznik ECM pozwala na swobodny wybór sprzętu i ograniczenie komercyjnego sharingu. Nie ma potrzeby używania niepewnych modułów CAM CI+ (oferta tunerów słaba, jak są to funckojonalność kiepska itd.. telewizory z gniazdem CAM niestety nie oferują oczekiwanych możliwości zaawansowanych tunerów, niepewne działanie CAM CI+ bo zleceniodawcy tych modułów CAM przesadzają z "przykręcaniem śruby", nie udostępniają pełnej specyfikacji producentom odbiorników),

 

Co do HDMI, - właśnie dlatego śmieszą mnie argumenty "znafcuff" że parowanie jest o to by chronić kontent. A płyty BR? Co? nie ma kopii cyfrowych z tych płyt? Jeśli tak to czemu nadal używa sie DVB z CSA (wiedząc że trzeba mocno zapobiegać obejściu słabego szyfrowania CSA) a nie 3DES jak w np. w PowerVU? Uważacie że CSA nie jest złamane? Naiwni? Złamane jest i to już pewnie dość dawno temu, jedynie pilnuje się aby nie poszło to public. Wizja utraty miliardów USD w całej branży oznacza ze nikt nie będzie się bawił w oficjalne prawne środki zaradcze. Nieprzypadkowo kilkanaście lat temu znikły wszelkie publikacje nt szczegółow DVB, kodowania, deskramblerów. Były wtedy jeszcze dostępne i łatwo "znajdowalne" w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodano opcję dla systemu kodowania MediaGurad (nc+, cyfra+) wyłączjącą limit ECM (wersja BETA v1.0) - opcję należy włączyć jeżeli wystąpią częste problemy z utratą obrazu lub jego mrożeniem,

 

Nie cieszcie się bo to co zrobił producent Clone+ jest wg mnie nielegalne! NC+ wprowadziła zabezpieczenia dodatkowe na swoje karty kodowania a ta firma wypuszcza update dla swoich produktów łamiących te zabezpieczenia. Mogą ich pozwać za to i będą musieli to wycofać. To tak jakby złamać system kodowania i opublikować do niego klucze w sieci żeby inni sobie je wpisali i oglądali na lewo. Wg mnie ŹLE się to skończy dla Clone+

 

To nie wyłącza limitu ale zapewni JEDYNIE jego wykorzystanie bez zakłóceń.

Piszą jak widać brednie ale to ich problem.

 

Tak trudno poczytać opis plików konfiguracyjnych oscama? Są takie ta DWA parametry dotyczące licznika ECM: ilość max serwisów i czas trwania licznika. Trudno zapytać np. o konfigurację pod limit ECM'ów do 4 dla CAID 0x0100 używany w Holandii? Zacznijcie myśleć a nie przepisujecie brednie.

 

Jak będzie limit na 2 to będzie stabilni działać dla dwóćh tunerów (kanałów). Jak na 3 to dla trzech tunerów (kanałów) . Nic poza limit bez utraty stablinej pracy.

 

Firmie produkującej Clone_+ nic nie zrobi NC+. Nie muszą. "Jaja im urwą" nabywcy ich produktów. :mrgreen:

Maja jak widać pełno w gaciach jeśli posuwają się do okłamywnaia swoich klientów tym stwirdzeniem o wyłączaniu licznika ECM.

 

Idą w zaparte w semie w oszukiwaniu swoich klientów. Gdyby byli UCZCIWI wobce woch klientów to treść opisu do patcha była "NIECO" inna zas na swojej stornie byłby stosowny komunikat (równiż wysyłane do handlujących inchnim produktem). Wolą jednak gasić pożar benzyną. Ich cyrk, ich małpy. Głupichj nie sieja sami sie rodzą. Holandia, Francja nie wprowadziły tego licznika wczoraj ale już dość dawno temu więc producent Clone+ doskonale wiedział czego spodziewać się w Polsce.

 

 

Nie wiem czy cos w nocy nie probowali bo obraz na kazdym kanale sie zacinal tak o 1 w nocy na arivie .

 

Pomyśl. Kablówka dostanie po jednej karcie na każdy kanał który będzie miał limit i na który będzie popyt. Zgodzisz sie zapewne?

Czyż nie jest to piękny komplet dla komercyjnego sharingu? Nie kusi? Pomyśl, wystarczy jeden obesrwator na każdy z obszarów działania stacji czołowej kablówki - "teścik" o dziwnej porze. Wiedzą kto kombinuje na boku? to jeden ze scenariuszy tzw. "testów".

Na razie mogą zrobić tak że na CAID aktualnie 1884 idzie bez limitu i co niektórzy cwaniacy dla rozsyłania programów do swoich abo wsadzą karty 1813 lub 0100 zamiast 1884, która idzie do cardserwera dla dorobienia sobie co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wyjątkiem Philipsów i pierwszych Pace dedykowane tunery HD d. Cyfry+ oferują chip-pairing.

Kolego trochę się mylisz,

Hardware Pairing mogą zastosować do tunerów po aktualizacji oprogramowania:

Pace HDS 7241, Philips DSR 7201, Sagemcom DSI-87, Sagemcom DSI-83, Technisat DiGYBOXX

Software Pairing mogą zastosować, tylko dla:

Philips DSR 6201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby używania niepewnych modułów CAM CI+ (oferta tunerów słaba, jak są to funckojonalność kiepska itd.. telewizory z gniazdem CAM niestety nie oferują oczekiwanych możliwości zaawansowanych tunerów, niepewne działanie CAM CI+ bo zleceniodawcy tych modułów CAM przesadzają z "przykręcaniem śruby", nie udostępniają pełnej specyfikacji producentom odbiorników),

 

Oczywiście zgadzam się, że telewizory z wbudowanym tunerem DVB-S2 i gniazdem CAM nie oferują możliwości tunerów zewnętrznych, sam nie jestem zwolennikiem takich telewizorów. Ale pamiętaj, że typowemu Kowalskiemu taka podstawowa funkcjonalność jednak w zupełności może wystarczać... A jeśli jeszcze w oprogramowaniu telewizora jest przewidziana automatyczna aktualizacja listy kanałów NC+ i użytkownik nie musi przeszukiwać transponderów i sortować kanałów, to dla typowego Kowalskiego już w ogóle raj. :mrgreen: Do tego możliwość sterowania wszystkim za pomocą jednego pilota i nieposiadanie dodatkowej pudła - dla wielu to jest bardzo zachęcające. Wydaje mi się, że moduły CAM w Nagrze wcześniej czy później będą musiały zostać przez NC+ wprowadzone do oferty, bo takich telewizorów jest coraz więcej na rynku i abonenci będą się upominali o możliwość odbioru NC+ na takich telewizorach. Telewizory w przeciwieństwie do zewnętrznych tunerów nie mają uniwersalnych czytników kart, a jedynie gniazda CAM. W tej chwili, żeby oglądać NC+ na takim telewizorze, trzeba dla kart Nagra MA kupować drogi moduł AstonCrypt 2.26, który kosztuje aż 299 zł. Gdyby NC+ wprowadziła do oferty dedykowany moduł w dużo niższej cenie, na pewno cieszyłby się on zainteresowaniem wśród użytkowników telewizorów z wbudowanym tunerem TV SAT.

 

W kwestii parowania powiem tyle: platformy zrobią to, co uważają dla siebie za najlepsze z jakichś tam powodów. Nasze pisanie, że parowanie nie ma sensu itd., niestety nie zmieni nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego trochę się mylisz,

Hardware Pairing mogą zastosować do tunerów po aktualizacji oprogramowania:

Pace HDS 7241, Philips DSR 7201, Sagemcom DSI-87, Sagemcom DSI-83, Technisat DiGYBOXX

Software Pairing mogą zastosować, tylko dla:

Philips DSR 6201

 

To gdzie jakie moga to decyduje zastosowany chipset jedynie. Software pairing to mogą sobie wsadzić do życi...... Jeśli będą chcieli parowania na kartach Naga MA to te tunery wymienią nawet na sprzęt ADB którego będą chcieli się pozbyć sprzedając abonentowi za złotówke.

Nie ma / nie było pewności czy całość wyprodukowanej partii Pace ma procesor zapewniający chip-pairing. Bo były już zaprojektowane na tyle wcześnie że nie było pewności że każda z wyprodukowanej partii ma ten sam chipset albo chipset wspierający chip-pairing. Philipsy są jeszcze starsze. W sumie to upadek działu sat Philipsa zadecydował o tym że zostało to sprzedane firmie Pace.

 

Update do tunerów to być może nawet nie jest konieczne w Sagemcomach.

 

 

a przewodowe splitery ?

Zastanów się nad swoim pytaniem. Co ma przewodowość do bezprzewodowości (kablowości) splitterów jeśli problem licnzika ECM'ów dotyczy tego co jest w karcie? To ona zadecyduje czy można dać prawidłową odpowiedź na ECM. Karta zadecyduje a nie splitter - czasy [beep] się skończyły.

 

 

Oczywiście zgadzam się, że telewizory z wbudowanym tunerem DVB-S2 i gniazdem CAM nie oferują możliwości tunerów zewnętrznych, sam nie jestem zwolennikiem takich telewizorów. Ale pamiętaj, że typowemu Kowalskiemu taka podstawowa funkcjonalność jednak w zupełności może wystarczać...

Dal takich naciskaczy klawiszy w pilocie są dedykowane szroty.

 

A jeśli jeszcze w oprogramowaniu telewizora jest przewidziana automatyczna aktualizacja listy kanałów NC+ i użytkownik nie musi przeszukiwać transponderów i sortować kanałów, to dla typowego Kowalskiego już w ogóle raj. :mrgreen:

Rajem zazywasz ten ogólny [beep] i narzucanie siła kolejności i zawartości listy? :mrgreen:

Na E2 w sumie mam taką aktalizację poniekąd też z automatu. Jeśli nowy kanał sie pojawi na na transponderze na którym coś odbieram to już mam te zmiany na ogólnej liście. Bez blokowania w czasie tej aktualizacji oglądania kanałów jak w dedykowanych złomach. Tę ogólną najwygodniej potraktować jako śmietnik - z niego wybieram do ulubionych (wielu ulubionych.....) i po sprawie. Umieszczam to co chce i tam gdzie chcę. Poświęcam temu ile - minutę, dwie to już przesada? Szybciej niż czekanie aż zgaśnie komunikat czekaj trwa pobieranie listy kanałów na dedykowanym tunerze.

Telewizory nie będą miały takich udogodnień jeśli producent nie napisze firmware';u pod konkretnych nadawców.

 

Do tego możliwość sterowania wszystkim za pomocą jednego pilota i nieposiadanie dodatkowej pudła - dla wielu to jest bardzo zachęcające.

Dzieki CEC mam dokałdnie to samo przy swoim tunerku z linuksem. Nie mam pilot do TV. Jedynie pilot od tunera. TV sam się usypia.

 

Wydaje mi się, że moduły CAM w Nagrze wcześniej czy później będą musiały zostać przez NC+ wprowadzone do oferty, bo takich telewizorów jest coraz więcej na rynku i abonenci będą się upominali o możliwość odbioru NC+ na takich telewizorach.

Parcia jednak na moduły CAM nie ma. Przecież nie tylko NC+ jest.

 

Telewizory w przeciwieństwie do zewnętrznych tunerów nie mają uniwersalnych czytników kart, a jedynie gniazda CAM. W tej chwili, żeby oglądać NC+ na takim telewizorze, trzeba dla kart Nagra MA kupować drogi moduł AstonCrypt 2.26, który kosztuje aż 299 zł. Gdyby NC+ wprowadziła do oferty dedykowany moduł w dużo niższej cenie, na pewno cieszyłby się on zainteresowaniem wśród użytkowników telewizorów z wbudowanym tunerem TV SAT.

Gdyby..... Widzisz BSKA kosztuje 99PLN, jakieś 70PLN dasz za przeróbkę na Linuksa....... Nadal sporo poniżej ceny modułu.

 

W kwestii parowania powiem tyle: platformy zrobią to, co uważają dla siebie za najlepsze z jakichś tam powodów. Nasze pisanie, że parowanie nie ma sensu itd., niestety nie zmieni nic.

Zrozum gdyby wybrali parowanie to zamiast tego licznika ECM byłoby już odpalone parowanie kart Nagra MA. Dlaczego Kudelski zaoferował inne rozwiązanie problemu sharingu niż tow sumie nieskuteczne parowanie? Zważ teraz te parowane karty conax będą dawcami nielegalnego komercyjnego dostepu do kanałów premium NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mogę potwierdzić, że od godziny umarł mi splitter dzielący sygnał na 5 dekoderów. Do tej pory nie było żadnych problemów, włącznie z dniem 20.10. Kartę przełożyłem do Pace PVR i : dekoder dziwnie się z nią zachowuje tzn jedne kanały od razu się uruchamiają a inne uruchamiają się po nawet powiedzmy 8 sekundach, ALE najbardziej denerwujące to to, że podczas oglądania potrafi zniknąć kanał na kilka sekund.

 

Przepraszam bardzo jeśli nc+ ma mi nawet nie działać prawidło nawet z jednym dekoderem to to jest podstawa do wypowiedzenia umowy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie było żadnych problemów, włącznie z dniem 20.10. Kartę przełożyłem do Pace PVR i : dekoder dziwnie się z nią zachowuje tzn jedne kanały od razu się uruchamiają a inne uruchamiają się po nawet powiedzmy 8 sekundach, ALE najbardziej denerwujące to to, że podczas oglądania potrafi zniknąć kanał na kilka sekund.

Tak będzie przez kilka dni.

Licznik ECM spowoduje tez m.in. w niektórych sytuacjach dłuższą przerwę po przełączeniu się na kolejny kanał. Jeśli tuner nie będzie przyjaznym temu licznikowi mogą się pojawić takie czkawki jak za mocno przykręca śrubę.

 

W przyszłym tygodniu ma być ponoć wsio w normie ale już z limitem dekodowanych jednocześnie kanałów przez kartę. Obecne ich zabawy sugerują najbardziej restrykcyjny limit - 2 (Francja 3, Holandia 4).

 

Obecne problemy to efekt w sunie nie tyle testów ale np. takich obserwacji która z małych kablówek "dorabia sobie na boku", jak również wypracowanie procedur dla BOK. Ponadto na razie chcą tez maksymalnie zasiać niepokój dla tych co szarują za monetę alb korzystają ze splitterów zamiast kupować opcję multiroom. Wróbelki ćwierkają że dla podpuchy nie limitują na kartach dla kablówek - czyli CAID 1884.... (niepotwierdzone). Jeśli tak jest na CAID 1884 sprawa wygląda następująco: komplet kart dla kompletu pożądanych kanałów u operatora małej kablówki aż korci by zapracowały na dodatkowy dochód.... ponadto taki drobny problem, wiesz wzięli kasiorkę od klientów to będą chcieli zagasić problemik.... :mrgreen:

 

Przepraszam bardzo jeśli nc+ ma mi nawet nie działać prawidło nawet z jednym dekoderem to to jest podstawa do wypowiedzenia umowy !!!

Raz -= Zabawa, nękanie takie aby zdechło dekodowanie na dedykowanym sprzęcie przy tunerze nie PVR to raczej robili w porach gdy najwięcej abonentów jest poza domem.

Dwa - mają wybieg o nazwie chwilowe awarie niezależne od nich. Jeśli masz jeszcze zobowiązania terminowe co do umowy to sorry ale zareagują zgodnie z prawem tj przyjmą reklamację na awarię. Mogą nawet dla picu wymienić Tobie terminal na ADB i w sumie będzie OK.

 

Celowo nie robią zabaw na "żywym organiźmie" tak aby kogoś kto nie kombinuje na lewo zmusić do takiego ruchu ja wypowiedzenie umowy. Ale mogą popełnić błąd w dobieraniu parametrów licznika lub błąd w upgradzie terminala jeśli trzeba zmodyfikować kolejkowanie ECM"ów w tunerze.

Pamiętaj że Twój tuner mógł nie pobrać z sukcesem aktualizacji firmware''u. To da im czas i tak do oficjalnego złączenia stałe pewnego "hebla" u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze cos przegieli z testami.

kumplowi tez dzis padl spliter a wlasciwie padly kanaly nadawane od NC+..wszystkie kanaly nadawane od polsatu chodzily dobrze bez zacinek...AXN np.

a na TVN czy Canal+ byla ciemnosc..żadnych zacięć-po prostu ciemno..

moze cos testowali i tak testowali z wszystko padlo..

zaznaczam ze kolega mial tylko 1 tv wlaczony...tez ciemno bylo.

no chyba ze awaria..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nekac ich panowie telefonami jak tylko ktos widzi problemy z dekoderami , jak juz sa problemy z orginalnymi dekoderami to co bedzie jak wlacza wszystkim ograniczenia dzieje sie to samo co kiedys cyfra chciala zrobic i problem ich przerosl bo zgloszen mieli mnustwo ze obraz szfankuje na dekoderach orginalnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nekac ich panowie telefonami jak tylko ktos widzi problemy z dekoderami , jak juz sa problemy z orginalnymi dekoderami to co bedzie jak wlacza wszystkim ograniczenia dzieje sie to samo co kiedys cyfra chciala zrobic i problem ich przerosl bo zgloszen mieli mnustwo ze obraz szfankuje na dekoderach orginalnych .

 

Przecież CELOWO chcą wywołać problemy by ujawnić różne szwindle - np. małych kablówek. Tylko ta metoda się przekonać czy ktoś nie robi ich w konia.

Do testów to mają swoich ludzi, i tylko ich uwagi są rejestrowane.

Ponadto taka psychodza szczególnie jeszcze celowo podsycana na formach przez ludzi kontrolowanych przez NC+ (ITI Neovision) ma zasiać awersję do skorzystania z komercyjnego sharingu jako czegoś co nie będzie pewnie działać.

 

Cyfra+ kiedy stosowała to beż żadnego ale, z niczego się wycofywali. Były wtedy ataki via MHW - update aplikacji tunera, który weryfikował na ile karta jest zgodna z oryginalną. I co odstąpili? Kiedy przestali się definitywnie bawić w atakowanie przez MHW? Jak powstały inne firmware'y z [beep] oraz pojawiły się na rynku wzgłednie tanie tunery cyfrowe SAT. Jedyny skutek jaki wywołali to wyłączenie całkowicie procedur update'u od operatora w zmodyfikowanych firmware'ach. Jednak trzeba było coś dokładać do kart [beep] bowiem nie każdy z użytkowników "zielonek" wgrywał inny firmware do dekoderów - było wtedy sporo jeszcze BCT-1330

Później Cyfra+ musiała się bujać z magazynem pełnym Philipsów. Wtedy zabawy via MHW straciły sens.

 

 

Zdawali sobie sprawę ze będzie patch do kart [beep]. Robiono atak na kilka dni (dłużej nie miało sensu) , potem był spokój następnie znowu kolejny atak, wracano czasem do poprzednich. bo z musu usuwano kod leczący stary atak bo brakowało pamięci w mikrokontrolerze. A wtedy CYfra+ wracała do starego ataku. Wiedzieli kiedy bowiem uploady, fora, oraz bazary były skrupulatnie monitorowane przez nich. W ten sposób kod programu karty-[beep] nagle przestawał się mieścić w poczciwym PIC18F84, trze było używać Atmela AVR albo PIC18F876. [beep] w tunerze dopiero uczyniło te ataki bezcelowymi. Efekt jednak jakiś osiągnęli - cześć ludzi straciła przekonanie do kart [beep] i kupionego lewego tunera - szczególnie na wisach i małych miejscowościach, Za to pojawił się popyt na karty i MOSC'owanie - karty zostawała po wyłudzonych terminalach, których gro pojechało za Bug. Był taki proceder bo tuner cyfrowy nawet FTA był wtedy drogi zaś kradziony Mediasat był ponad trzykrotnie tańszy od najtanszego tunera cyfrowego FTA. . Nie było szybkiego internetu a DiVx to dopiero stawiał pierwsze kroki.

 

Momenty atakowania były sprytnie wybierane wieczór sobotni - po giełdach gdzie "zielonki" były masowo sprzedawane (kupując PIC'a 16F84 słyszało się pytanie: w zestawie czy sam) a update kluczy co miesiąc odbywało się przez wymianę kości EEPROM plus zapłata.

 

Jak ktoś chce straty czasu to nie się bawi w ten szczytny spam. Jak małe dzieci. Tam już mają przygotowane autorespondery na waszą proponowaną akcję. :mrgreen:

Chcecie zaprotestowac to wypowiedźcie umowy to tylko jest skuteczne. Ciekaw jestem czy będzie taki wielki odzew że ITI Neovison się przestraszy. Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to najbardziej "śmieszy", że producenci telewizorów wybiegają już daleko w przyszłość jak np. 4k, która jest dla platform satelitarnych nieosiągalna. A platformy satelitarne tak zabezpieczają materiały w HD jakby to jakiś szczyt możliwości naszej cywilizacji był. Ani tego nagrać na stałe, ani obejrzeć na swoim sprzęcie, ani w jakikolwiek inny sposób przetworzyć w ramach ustawowego, należącego się nam jak psu buda dozwolonego użytku, a także prawa do cytatu czyli korzystania z fragmentów utworów już rozpowszechnionych. I przez to te wszystkie poronione pomysły z parowaniem, modułami CI+ i jedynymi słusznymi dekoderami z odzysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...