Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje spostrzeżenia z wczoraj. Przychylam się do wypowiedzi kolegi jackowski. Testy prowadzono na określonej grupie kart. Przy czterech pracujących tunerach system padł. Przy trzech, też zwiechy na okrągło. Tutaj jednak występowało zjawisko kary. Otóż w momencie zawieszenia, trzeba było odczekać jakiś czas i system znowu działał bez mojej ingerencji. Przy dwóch dekodowanie odbywało się normalnie.

Jeżeli wprowadzą to na stałe, stanę się klientem CP. Do skończenia obecnej umowy z NC+ na pół gwizdka, a potem całkowicie zrezygnuję z NC+. Po prostu nie będzie mnie stać na ich multiroom wraz z dekoderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet z cala paczka Canal+ kosztuje chyba kolo 70 zl.

przy obecnej sredniej krajowej to mysle ze nie jest to az tak wielka kwota.

 

a co do sharingu.

nc+ moze sobie przypomni czasy jak co chwile sie pokazywaly w seicu klucze na cala paczke..

odkad sharnigowcy moga swobodnie krasc i sie ich nie tyla żadne klucze w sieci sie nie pojawily.

pytanie ile kosztuje nc+ zlodziejstwo a ile wymiana kart co chwile..

 

i jeszcze jedno.

nc+ zdaje sobie sprawe ile ludzi ma w domu splitery na 3-4-5 tv..

i chyba sami [beep]le tam nie pracują..

nie wierze zeby ograniczyli to ponizej 4 dekoderow bo strzela sobie w stope..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że mamy tylko 1 tuner, bez splitera. Skaczemy sobie po kanałach, jeden za drugim. Ile to będzie ECM-ów w ciągu 10s? I czy jeśli towarzyszyć temu będzie zawieszanie się, to będzie to zgodne z zawartą z nc+ umową? ...bo może jest to sprawa dla UKE. Do tej pory dekoder działał normalnie, teraz nc+ jednostronnie zmienia warunki świadczonej usługi... :read:

 

Zastanów się ile kanałów możesz zmienić w ciągu 10s. Trzy może cztery. Jeżeli licznik ECM-ów będzie ustawiony, tak jak co niektórzy koledzy piszą, na dwa to będziesz miał problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia z wczoraj. Przychylam się do wypowiedzi kolegi jackowski. Testy prowadzono na określonej grupie kart.

Nie ma okreslonej grupy kart. Po prostu uaktywnili na próbę nowe features i wyłączyli przenalizują czy trzeba coś zmienić. Tyko tyle.

Zrozum trzeba jakoś dać info o włączeniu licznika (bo nie na każdym kanale to było!) Katta bez nowego updateu zgłosi błąd bo nie nie zna takiego nana w instrukcji. Nie tędy droga. Owszem można kombinowac że ślemy różne update'y w tym dla jednych pełny do drugich jedynie atrapę obsługi licznika ECM - OK, tylko po co? -nie widzę sensu - to rozwiązanie już działa od wystarczająco długiego czasu. .

 

Pomijam jeszcze jeden problem update firmware to spory strumień EMM"ów idzie on jako global powielanie go dla konkretnych grup kart to spore zajęcie pasma. Wysoki koszt za coś zbędnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej ograniczeń = więcej abonentów Polsatu.

Polsat daje bez problemu CAM, więc wkładamy do Fergusona czy innego i mamy swoją listę kanałów ładnie poukładaną bez łaski i bez cyrków, a jeszcze grosz zostanie w kieszeni.

NC+ sama sobie strzela w kolana, politykę mają bardzo dziwną, a sharing i tak będzie nadal działał czyli tak naprawdę wkurzają zwykłego Kowalskiego, który zobaczy zacinki i przejdzie do Polsatu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darbo, jeśli ktoś jest fanem piłki nożnej to raczej nie ma wyboru i pozostanie w nc+

 

Zgadza się. Niech jednak wiedzą, że są tacy jak ja, których abonament oscyluje w granicach 100 pln od lat. Biorąc taki pakiet, uwzględniam potrzeby całej rodziny. W tm wypadku, dla samej piłki jest to nie opłacalne. Po prostu dam sobie siana. Już patrzyłem i w CP wystarczy mi pakiet z multi za 74,9 pln. I tak wszędzie same reklamy lecą, czasami to człowieka szlak trafia. Kombinuj wtedy czy jest z tymi 10 sekundami.

Co do kosztów, że tylko 70 pln paczka Canal+. Takich kosztów w rodzinie jest pińcet, co w podsumowaniu daje spore kwoty. Mi się wydaje, że licznik powinien oscylować w granicach 4/10. Jakoś wtedy jeszcze będzię to funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet z cala paczka Canal+ kosztuje chyba kolo 70 zl.

przy obecnej sredniej krajowej to mysle ze nie jest to az tak wielka kwota.

średnia krajowa nie mówi nic o strukturze zarobków (jak każda średnia jest w sumie nic nie znacząca wartością). Przykład:

1000 osób po 2000 PLN i 1000 osób po 3000 PLN. Daje to średnią 2500 PLN.

Jedna osoba z 4000000 PLN i 1999 osób po 500,25 PLN tez da średnią 2500 PLN. :mrgreen:

 

70 PLN to bardzo drogo gdzie w moim mieście oferuje się (cytuję ogłoszenia biur "pośredników pracy") wysokie zarobki w wysokości 150 PLN netto tygodniowo. Maz rodzinkę masz dwójkę dzieci które kosztują, masz czynsz do zapłacenia, prąd, wodę, gaz, śmieci. ...

Bilet tramwajowy za 2.60 PLN staje się już potwornie drogi. Idzie się pieszo do pracy i z powrotem. Jak przed wojną - tramwaj był nieosiągalny dla robotnika i pracownika administracji niższej rangi.

 

Usługa ochrony fizycznej - płaci się 8 - 9 PLN netto za godzinę. jak myślisz ile ochroniarz dostaje na rekę? Powiedzieć ile - 2,50 - 3 PLN na rękę za godzinę pracy.

 

To tyle w kwestii Twojej średniej krajowej i Twojej dedukcji co do zarobków.

 

a co do sharingu.

nc+ moze sobie przypomni czasy jak co chwile sie pokazywaly w seicu klucze na cala paczke..

odkad sharnigowcy moga swobodnie krasc i sie ich nie tyla żadne klucze w sieci sie nie pojawily.

pytanie ile kosztuje nc+ zlodziejstwo a ile wymiana kart co chwile..

1. Od dośc dawna [beep] zdechło jak się pojawiły karty z koprocesorami. Unlooper co najwyżej wydumpuje Tobie ROM podstawowego procesora. Tego co najważniejsze do dekodowania nadal nie masz. Nikt nie da public algo zaszytego w koprocesorze.

2. PLL stosowane obecnie wnowoczesnych kartach (jak Nagra MA) dość skutecznie u[beep]iło unloopery.

3. Tamte karty a obecne to przepaśc technologiczna. Mikroskop z laserem zielonym może nie wystarczyć.

4. Atak laserem aby odblokowac fuse bits - OK, ale to producenci chipów znają i juz dawno zaoferowali środki zapobiegawcze. Ponadto raczej wiadomo ko to takie cacko kupił.

5. Kart nie trzeba wymieniać to nie Conax. Zaleta Nagra MA oddziedziczona po Nagravison. Przychodzi nowy firmware do karty i po kłopocie. Tak właśnie odbyło się to obecnie w NC+ Wymiana kart tylko gdy złamany będzie bootloader na karcie czy też jej podstawowy OS lib też gdy zasoby sprzętowe karty będą niewystarczające.

 

nc+ zdaje sobie sprawe ile ludzi ma w domu splitery na 3-4-5 tv..

i chyba sami [beep]le tam nie pracują..

nie wierze zeby ograniczyli to ponizej 4 dekoderow bo strzela sobie w stope..

Było wczoraj 2. Stawiam docelowo 3.

Poczekajmy do przyszłego tygodnia. Ponoć wszystko się wyjaśni - tfu zaciemni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 zl za cala paczke C+ to dla mnie cena w sam raz.

to sa dwie flachy wozki z zagrycha na miesiac.

ktos kto ma 150zl na tydz nie jest abonentem platnej tv a kanalow premium w szczegolnosci.

od tego jest naziemna lub pakiety po 20 zl w platformach..

 

a co do kart.

za niedlugo sie wyjasni..oby po mysli zwyklego Kowalskiego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że ktoś kto ma 150 pln/tyg dzięki spliterowi był klientem C+, a nie CP. Niestety od czasu powstania NC+ pojawiła się [beep]ość na miarę z n-ki. A wracając do tematu opisywane przez większość problemy z czarnym ekranem u mnie miały miejsce w zeszłym tygodniu. O dziwo od 2-3 dni wszystko na razie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 zl za cala paczke C+ to dla mnie cena w sam raz.

to sa dwie flachy wozki z zagrycha na miesiac.

Porównaj liczbe abonentów CP i NC+.

 

ktos kto ma 150zl na tydz nie jest abonentem platnej tv a kanalow premium w szczegolnosci.

od tego jest naziemna lub pakiety po 20 zl w platformach..

Wiesz kim jest typowy kibil polskiej piłki kopanej? Chcesz ich poznać?

Zapraszam do mojego miasta. "Limanka" - krzyknij Widzew pany. (masz dobry charakter w nogach?) :mrgreen:

A kawałek dalej na przedlużeniu "Limanki" czyli ulicy Zawiszy krzyczeć "nie wypada" ale juz ŁKS pany. ....

Jedno i drugie miejsce tez tez Bałuty. "Limanka" najbardziej "klimatyczna" z resztek Bałut.

 

Zakładając szalik też trzeba wiedzieć dokładnie jakie ma mieć kolory końców w zalezności od ulicy..

 

Teraz clue, jak myślisz stać ich na abonament C+ by ogladać polską ligę?

To głównie oni byli klientami sharingu dla meczy Ekstraklasy.

 

a co do kart.

za niedlugo sie wyjasni..oby po mysli zwyklego Kowalskiego:)

 

Przecież wiadomo co będzie za kilka dni. To co miało zejść na karty to ju z zeszło. Teraz tylko jedna niewiadoma na jaką cyferkę padnie ostateczna decyzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby, bowiem u innych nadawców uruchomiono limitery dopiero po po update do sporo wyższego revision niż I4A. Wydawane u nas karty miały niższe revision. Ostatnio wpadła mi w łapki karta Cyfra+ na kartę - leżak magazynowy chyba jeszcze z niższym niż I49....

 

Zresztą jak ktoś ma Sagemcoma to niech zapoda revision karty.

 

Generalnie to nie wiadomo na 100% przy którym revision było już to feature, wnioskowanie dopiero po faktach kiedy co uruchomiono i jaka wtedy była wersja firmware'u karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dalej jest włączone ograniczenie ilości ECM czy nie ale u mnie jest gorzej niż było jeszcze w niedzielę.

I tak: 1 karta NiC+ w spliterze Colne + i do tego: TV LG z tunerem sat i modułem Aston, Technisat DigiCoder 2 głowicowy - 2 moduły Aston, Ferguson Ariva z UCAS.

Jeśli pracuje tv + Ariva - czyli dwie karty Clone - ok.

Jeśli pracuje tv + TechniSat z obydwoma kartami Clone (łącznie 3) - występują zawiechy, nie cały czas ale jednak. Po wyjęciu jednej z kart Clone z TechniSata problem znika.

Jeśli pracują wszystkie moduły tj. w TV, TechniSacie oraz Arivie - (4karty Clone) tragedia - zawiecha na jednym lub na dwóch ze sprzętów.

 

Druga karta NiC+ w SmartWi i do tego TechniSat z dwoma modułami Aston + Ferguson Ariva - łącznie 3 karty SmartWi - na razie względnie poprawnie - zawiechy incydentalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pracuje tv + Ariva - czyli dwie karty Clone - ok.

OK' mieścimy się w limicie 2.

 

Jeśli pracuje tv + TechniSat z obydwoma kartami Clone (łącznie 3) - występują zawiechy, nie cały czas ale jednak. Po wyjęciu jednej z kart Clone z TechniSata problem znika.

Przekroczyłeś limit 2 . W sumie jest 3 aby mieć zapas. Ten przypadek pokazuje że splitter jak najszybciej śle kolejny nowy ECM do zdekodowania mimo iż jego wyniki nie jest jeszcze potrzebny deskramblerowi. Dwa różne tunery nie wiedz nic o sobie a ponieważ momenty słania nowego ECM nie są identyczne na wszytich kanałach więc zdarza się sytucja że za szybko karta otrzyma 4 odmienny ECM.

SoftCAM'y zabezpieczają się przed tym. Tunery TWIN PVR moga mieć zaprogramowane opóznienie wysyłania ECM"ów aby tez unikać takiej sytuacji.

 

Jeśli pracują wszystkie moduły tj. w TV, TechniSacie oraz Arivie - (4karty Clone) tragedia - zawiecha na jednym lub na dwóch ze sprzętów.

Na razie potwierdza to limit 2 (+1 dla pewności) . Czwarty tuner nie dostanie poprawnie zdekodowanego ECM'a. Trzeci losowo - na zasadzie co powyżej.

 

Druga karta NiC+ w SmartWi i do tego TechniSat z dwoma modułami Aston + Ferguson Ariva - łącznie 3 karty SmartWi - na razie względnie poprawnie - zawiechy incydentalne.

Wytłumaczenie jest jedno - Limit jest ciut wyższy ale nie każdy splitter ma dodane ew. opóźnienie w wysyłaniu zapytań dla różnych ECM'ów. Jeśli wypycha do karty od razu to na skute tego iz nowy ECM nie pojawia sie w tym samy momencie na każdym z kanałów (oraz tunerów - one tez maja różne własne czasu opóźniena) dochodzi do tego że za często trafiają do karty różne ECM'y. To wymusiło aby w kodzie softcamów wprowadzić obsługę kolejek ECM pod liczniki ECM'ów a by zapewnić stabilne dekodowanie kanałów. Oczywiście limit pozostaje. Albo producenci zrobią upgrade firmware'ów (koszt bez zysków) albo oleją i zwiną firmy. Współczuję handlarzom którzy ostatnio sprzedali splittery. Nie liczyłbym na upgrade do splitterów.

 

Na ten moent góra tunery z linuksem albo z wbudowanym klientem softcamu. Pozostaje remapowanie CAID dla ECM. Teoretycznie jest to też ratunek dla splitterów tylko wątpie by ktoś rozumny chciał sie w coś takiego oficjlanie angażować.

Można było zrobić atak na sharing bez parowania kart. Sharing komercyjny ma ból zaś ja mogę nadal korzystać z własnego sprzętu a nie dedykowanego przestarzałego szrota. :mrgreen: A już niektórzy krzyżyk stawiali na karty Nagra MA :mrgreen:

 

Mogą przykręcić mocniej śrubę jak ktoś w ITI Neovision zauważy żę można w ten sposób wymusić tylko Conax i ADB dla Multiroom. przy czym sprzęt już tylko kupowany od NC+ a nie dzierżawiony. Jak przesadzą to spadnie im na tyle liczba abonentów że poleci czyjaś głowa.

 

Za to rączki z radości zacierają osoby komercyjnie wyliczające RSA kart conax z parowaniem chip-pairing. "Promocyjna obniżka cen" może być nawet na rękę ITI Neovision. Jak to pójdzie public to będzie znak że wymiana kart Conax na nową wersje kart Nagra MA już blisko.

 

Podobno tak na stałe ma już licznik zagościć w przyszłym tygodniu. Na razie jest tylko okresowe nękanie.

 

Mam pytanie czy Ci cali technicy z NC+ mogą tak ustawić żeby rzeczywiście ograniczyć do 3-4 dekoderów żeby przysłowiowemu Kowalskiemu działało na 100-100 Kablówkom żeby nie działało ?

 

Tak, po to jest inne CAID, niedawno dodane.

Kablówki dostały limit 1 a abonenci na razie 2.

Raczej wycofają karty conax kablówkom - bowiem po wyliczeniu RSA (można "zainwestować" w wyliczenie dla chip-pairing) mogą sobie zacząć "dorabiać na boku".

 

 

Pisać zgłaszać do NC+ ze sa zawieszenia na orginalnych dekoderach jeśli ktoś tylko coś zauważy bo z tego co piszecie chyba prowadzą testy na wybranej grupie abonentów , to nie wina dekoderów bo sporo osób o tym pisze w necie.

 

Kolejne urban legend z ta wybraną grupą abonentów. To że dedykowany tuner (raczej z systemem Mediaguard a nie Nagravision no nie ze splitterem!) zwiśnie to tylko może być efekt że panowie testują jak monco możńa ustawić limit - otóż jak piałem powyżej, dla 2 nie może byc 2 ale musi być jeszcze jakiś zapas, co najwyżej wysonduja jedynie jaki ten zapas może byc minimalny). Na razie nie jest to załączone na stałe - sondują w takich porach by jam mniej zbędnych awantur wywołać . W przyszłym tygodniu już tak będzie.

 

Pisanie skarg nic nie da. Wypowiedzenie umów tak. Dla oficnlanego zbierania danych mogą mieć wybraną grupę testerów (stąd ew ten idiotyczny urban legend....) - niewielką - wszystkie uzyktowane typy dedykowanych tunerów oraz tunery z wolnego zakupu jakie trafiała do abonentów). Takie pisemka nie zrobia na nich wrażenia. Palcem nie są robieni. To nie jest nowość to już od sporego kawałka czasu działa w innych krajach.

 

 

Nic nie weszło na karty limiter juz od 2lat wisi;) tylko ecm szły inaczej bez limitera..

Uzupęłnię swoja odpowiedź.

W innych krajach zanim wprowadzono licznik, parowanie na kartach Nagra MA wykonali upgrade firmware'ów kart. W Polsce zatrzymali sie w tym procederze.

Cały czas leci ogromna liczba EMM"ów typu global do wszystkich kart Nagra MA. Nie jest to ew klucz do rollowania (Nagravision przecież jest na tych kartach a Mediuaguard to nakładka dla zapewnienia kompatybilności ze starymi dedykowanymi tunerami) bo za dużo tego. Czyli jest to słany upgrade firmware'u kart - przyrostowo - tak aby wygrzebana z zapasów najstarsza karta dostała wsio co potrzeba.

 

 

P.S. jeszcze jedno - w zasadzie nie ma jednakowego taktowania karty w czytnikach tunerów, splitterach itd... Karta dostaje jakiś takt zegarowy, który będzie w sumie substytutem zegara czasu rzeczywistego (bo odebrany ECM ma po pewnym czasie "wygasnąć" w szacowaniu ile jednoczesnie dekodujemy). Karty Nagra MA maja PLL który dostsrcza taktowanie dla rdzeni procesora i koprocesora. (Wyższego taktowania niż taktowanie karty). Różne częstotliwości taktowania w czytnikach to dodatkowy problem w precyzyjnym ustalaniu licznika ECM"ów.

Do tego jest jeszcze szybkość transmisji danych karta tuner (nie musi być stała!)

 

Standardowo dla kart jest 3.579MHz, Dla Irdeto było 6.000 MHz, Naravision używało 3.68 MHz. Tunery linuksowe mają różne takty zazwyczaj od 2.7 do 5.5 MHz. Typowo szybkość transmisji danych to 9600 b/s, w Cryptoworks po ATR i kilku instrukcjach przełączano się na niższą nieco szybkość około 8800 b/s ( starych kartach Mediaguard [4.0, 4.1] tez to było możliwe zmienianie szybkości transmisji danych ale nie użyto tego nigdy). Nagravision wtedy używało chyba 115200 b/s. Do szybkości tęz jest potrzebny jakiś takt - też zadanie dla PLL'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie odebrałem nowy dekoder od cyfry Pace HD PVR 500GB.

Niestety mam od tego czasu problem ze scinaniem obrazu na spliterze. Czasem pół dnia chodzi dobrze, czasem cały czas ścina. Nie ma reguły.

Zestaw Nbox enigma 2 + 2x Philips dsx 6010 chodził bez zarzutu. Teraz zamiast jednego Philipsa mam podpięty PVR.

Poradźcie prosze czy to wina splitera czy czegoś innego. Spliter mam taki: http://i62.tinypic.com/221grk.jpg , a karte taką: http://i58.tinypic.com/2elt3qs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...