Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No moj splitter kupiony w nc+ miał czkawki na 1 karcie druga karta działała ok;) z tego co analizowałem to było 2/10sek limit bardzo rygorystycznie podeszli do tematu..4/10 tez słaby ale znośny najlepiej 8/10 bo czesto nagrywa się i 5kanałów naraz.@guest a co mnie obchodzi?? nikt ci nie udowodni tnie/nie tnie...Przed 2 laty to samo usiłowali...nie przeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaspian0007 jestem z wykształcenia elektronikiem i jakby to rzec z grubsza rozumiem jak to działa i po co to jest robione.

Jak się trochę poczyta to już w kilku krajach takie rozwiązania są wprowadzone.

Ja osobiście mam dwa Cameleony w dwóch dwugłowicowych tunerach i jestem zainteresowany utrzymaniem dotychczasowej "elastyczności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaspian0007: albo mi się wydaje, albo masz ludzi za idiotów. Nie u każdego apetyt rośnie w miarę jedzenia jak u Ciebie. To, że Ty lecisz na 12 tv i nagle coś Ci siada to nie znaczy, że my mamy dzwonić, pisać, błagać nc+ o litość. I wierz mi, nie często cyt.: "nagrywa się i 5kanałów naraz". Bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl sobie, ile zaoszczędziłeś na multiroomie przez te lata mając bezpłatnie tv na 8 odbiornikach i nie płacz. Udawało Ci się ogrywać system w bezczelny sposób, ale się skończyło. Podejrzewam, że ostatecznie ustawią ECM-y w ten sposób, że będzie się dało korzystać ze splittera na dwóch odbiornikach (bo na 2 ECM-ach może wystąpić problem nawet na jednym dekoderze) a osoby, które są na tyle zachłanne, że korzystają z 8 odbiorników na jednej karcie (i z tego, co widzę masz jeszcze drugą kartę, pewnie u sąsiada) i tak znajdą sobie jakieś inne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam splitter smartwi na kartę dvb i tv + aston i nie uważam, że jestem bezczelny: płacę za 95% [beep]u, żeby móc korzystać z 5% i to jest bezczelność platform!, poza tym splittery do dziś są dostępne w punktach nc+ i kolega pincet cokolwiek "mija się z prawdą".

 

póki co działa bez zarzutu, jednak konfiguracja na karcie dvb to osobny temat...

 

p.s. tego [beep]a pod nazwą "dekoder od nc+" nie wziąłbym w życiu nie tylko ze względu na [beep]ny układ kanałów, kodowanie nagrywania /tak oglądam kiedy i gdzie chcę/ ale przede wszystkim na "niezawodność" i "stabilność", a multiroom z kablami i ruterem to już totalna kpina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja proponuje żebyśmy sie jednak wspierali i trzymali razem w takim momencie a nie przekomarzali i kłócili musimy być czujni i obserwować co robią , bo już raz nas chcieli zrobić jak była fuzja i pociągnąć za portfele a teraz znowu robią kombinacje żeby tylko nam dowalić , po prostu niech ECM ustawią w realny sposób , cyfra też próbowała zrobić to w taki sam sposób rygorystyczny i poległa , ja nie mówie że nie mają nic robić , ale niech zrobią to w sposób realny akceptowalny , pozdrawiam wszystkich w jedności siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackowski:

 

To nie kłótnia, tylko publiczne obrażanie posiadaczy legalnych dekoderów, czy splitterów /o cokolwiek wyższych wymaganiach niż tandeta od nadawcy/, w które trzeba było zainwestować i ciut skonfigurować, a nie liczyć na darmowy wynajem.

 

zazdrość to bolesna choroba

 

co do nc+: oni już tak spuścili z tonu, że raczej nie stać ich na olanie bogatszych i wybrednych klientów ze swoimi dekoderami i wyższymi pakietami, problem będą mieli właściciele budżetowych splitterów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafel, nie uważam, żeby to było bezczelne, trochę bezczelne moim zdaniem jest rozdzielanie jednej karty na 8 telewizorów i trzymanie drugiej u kogoś innego ;) I nie ma co mieć pretensji do nc+, że w takim układzie przestaje to działać. Fajnie było, jak działało, ale każdy przyzna, że jest to robienie operatora w jajo. Co innego jeśli ktoś sobie dzieli kartę na 2-3 odbiorniki, dopiero od niedawna jest możliwość zrobienia sobie oficjalnego MR na więcej niż 2 telewizory i właściwie to działa to na tej samej zasadzie co splitter, czyli łączymy odbiorniki kablem albo wydajemy większe pieniądze na adapter wifi :) Co do sprzętu to mam podobne zdanie co Ty, wprawdzie z nagrywania prawie nie korzystam, ale szybkość działania sprzętu, własna lista i możliwość ominięcia głupich komunikatów od operatora.

 

Jackowski, jeżeli siła ma być w jedności to myślę, że nie ma co publikować tutaj treści reklamacji, tak jak to napisał kolega wyżej, poza tym jak nagle robi się problem z czterogłowicowymi tunerami u tylu osób to nc+ szybko się zorientuje, że coś jest nie tak. Lepiej zgłaszać nieprawidłowe działanie dedykowanych dekoderów.

 

Vito007, po co zaczynać dyskusję o sharingu i o innych tego typu rzeczach na tym forum, skoro wiadomo, że taka dyskusja szybko poleci, bo moderatorzy są cięci na sharing :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleko się rozlało i nie da rady tego cofnąć. NC+ bardzo dobrze orientuje się w forach i informacjach jakie się przewijają. Chcieli zatrzymać proceder publicznych serwerów (grube ryby) i najprawdopodobniej im się uda na 2-4 dni :) niestety akcja uderzy też w domowych ciułaczy. Problem polega na tym że domowy ciułacz zaczyna się organizować społecznie (np. FB - fora) Co to oznacza chyba wszyscy pamiętają akcje AntyNC+. Efekt tego jest taki ... że sąsiad z którym miałem kose mówi mi dzień dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pincet:

 

powtarzam: nikogo nie "robię w jajo" mam legalny sprzęt w tym splitter z punktu operatora!, a ich "usługi", które aprobuje /za pewne nie jedyny/ to wykup pakietów i opcji dodatkowych, natomiast sprzęt niech sobie wsadzą... punkt widzenia "zysk uber alles" mnie nie interesuje, jak chcą walczyć ze złodziejami jest inna prosta metoda, ale to wiedzą sami najlepiej, jednak prościej walić w klienta, który i tak ma już nc+ od strony technicznej powyżej dziurek, a na chciwości i głupocie ta platforma już sporo straciła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam, że powinni przymknąć oko na dzielenie karty na powiedzmy 2-3 odbiorniki, bo technicznie nie różni się to od ich sprzętu. Irytuje mnie po prostu to, że ktoś tu jest oburzony, że będzie miał problem ze swoimi ośmioma dekoderami. Przecież można się było tego spodziewać, fakt, co nie jest zabronione to jest dozwolone, ale przy ośmiu dekoderach na jednej umowie operator może poczuć, że jest robiony w jajo :)

 

Tak w ogóle to moją intencją nie jest nikogo obrażać, więc jeśli ktoś czuje się oburzony to najmocniej przepraszam. Po prostu staram się patrzeć na sprawę chłodniej :) Lepiej działać po cichu niż chwalić się tym na forum, gdzie "wróg" czyha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zgryzotę mam z głowy. Spliter sam się "zużył". Po prostu operator nadaje takie trociny, ze zabrakło chętnych na tv w domu i wystarcza 1 tuner z nc+ (kiedyś 3) i DVBT.

Może o takich robionych w "jajo" upomni się @pincet. A swoją drogą, kazdy ma prawo walczyć o swój interes...nc+ też. Ich prawo.

Przy okazji zobaczymy jaki to inwentarz wniosła Cyfra i ilu abonentów z wysokimi pakietami zabierze swoje "zabawki". Po alarmie jaki tu powstał problem raczej niewąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tylko o splittery bo dekodery dwugłowicowe też bendą miały ogromne problemy podczas nagrywania i szybkim przełączaniu kanałów bendą sie zacinały , a sami pozwolili żeby przysłowiowy Kowalski miał swoj dekoder i teraz chcą go załatwić na cacy . Musimy być teraz cały czas czujni i nie pozwolić dopuścić do takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...