Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – umowa, płatności (problemy i pytania)


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy @ircios i @pincet.

Przepisy ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny jednoznacznie regulują tę kwestię.

 

Art. 7 ust. 1 stanowi: "Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1 (gdy umowa dotyczy świadczenia usługi termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia jej zawarcia).

 

Z kolei art. 10 ust. 3 pkt 1 ustawy stanowi: "Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadku świadczenia usług rozpoczętego, za zgodą konsumenta, przed upływem terminu, o którym mowa w art. 7 ust. 1."

 

Innymi słowy - nawet jeśli zawierasz na odległość nową umowę to w przypadku rozpoczęcia świadczenia usług od razu nie będziesz miał prawa odstąpienia od niej w terminie 10 dni.

 

Analogicznie wygląda sprawa z aneksami - wbrew powszechnemu przekonaniu na tym forum, aneks nie jest niczym innym jak umową i tutaj też będą mieć zastosowanie ww. regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowy jest fragment "jeśli strony nie umówiły się inaczej". Skoro ircios tak pisze, to myślałem, że może nc+ traktuje inaczej nowe umowy a inaczej aneksy i pozwala na odstąpienie w ciągu 10 dni. Niektóre firmy tak robią. Szczerze mówiąc nie wiem jak się zachowuje nc+ przy nowych umowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Wyjątkowy prezent” od platformy nc+

Jakoś nikt na Forum tego nie komentuje. Kolejna promocja nc+ - która przejdzie niezauważona?

Czyż nie jest to nieudane zgapianie Cyfrowego Polsatu via Paszport?

Ciekawe! Dlaczego w nc+ panuje taki chaos promocyjny.

 

Co tu komentować, sprzedaż siada, to każdy sposób jest dobry, żeby wyhaczyć kolejny "cyrograf". Jak dla mnie, oferta by była atrakcyjniejsza, gdyby dawali ten drugi Comfort+ za 19,90 na cały okres, niż ten łamaniec, który dają teraz. Zresztą nie jest on wiele więcej warty.

 

Jak inaczej nazwać zagranie "NC+ na kartę" niż żałosną próbą wyciągnięcia kasy? Wypchnęli masę dekoderów i pewnie się okazało, że umów podpisanych w MIXie jest tyle, co kot napłakał, to łaskawie dają na wszystkich dekoderach bez cyrografu prepaid. Inna sprawa, że jego atrakcyjność o ile rzeczywiście będzie tylko jeden pakiet, jest co najmniej wątpliwa.

 

A chaos panuje, bo od półtora roku są cały czas w trybie gaszenia pożaru szumnie swego czasu nazwanego "połączenie". Wyraźnie efekt "synergii" nie dał wystarczającej redukcji kosztów, która by nadrobiła ubytek przychodów wynikający z odpływu abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezły bałagan mają w tym nc+. Wczoraj udało mi się przedłużyć umowę na 15 miesięcy Pakiet Extra+ z paczką Canal+ za 69,90. Kanały miały świecić w ciągu godziny. Po kilku godzinach brak dostępu do kanałów , dzwonię do nich i się dowiaduje ,że kanały wskoczą w ciągu 48 godzin , czekam dalej. Dziś rano nadal brak dostępu , dzwonię i okazuje się , że osoba , która wczoraj przedstawiła mi wyżej wymienioną ofertę anulowała ją i nie wprowadziła do systemu. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Moglibyście mi napisać jak to jest z tym zamówieniem np. Hustler, dokładnie to chodzi mi o to, czy mogę zrezygnować np. po jednym miesiącu i czy te 4.99zł to jedyny koszt za ten kanał, czy doliczona jest też dodatkowo ta "Opłata Uzupełniająca" która podana jest w regulaminie opcji dodatkowej Hustler hd ???

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz 4.99 i możesz zrezygnować po miesiącu z tego co się dowiedziałem od konsultanta do zamawiając teraz zapłacę za niego za Listopad a pażdziernik za free.Nie wiem ile w tym prawdy bo konsultant twierdził że można zamówić tylko w punkcie lub przez infolinię ą wczoraj zamówiłem przez ICok.Do tej pory brak uprawnień.Jakiś czas temu miałem opcję Redlight HD i zapłaciłem standardową cenę za prawie 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ICOK można zamówić Pakiet Noc i Redlight.Samego Hustlera u mnie nie ma takiej opcji.Ja zamówiłem przez infolinie.Dzwoniłem co prawda w sprawie rachunku a raczej jego braku a widniejącej kwocie do zapłaty (też ciekawostka.Najpierw pojawia się kwota a po kilku dniach faktura do tej kwoty :) ).Zaoferowano mi niejako przy okazji Adventure,History i potem Hustlera.Październik bez opłat,listopad za 4,99 i zrozumiałem że jeśli nie zrezygnuję to kolejne miesiące również po 4,99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...