SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Oszukani przez Konsultantów ! ! !

Pytania i problemy związane z ofertą platformy nc+

Postprzez remicoo2 » 4 kwi 2013, o 10:46

Ponawiam adres do strony z kruczkami, które stoja za umową z nC+
<-- "platformysatelitarne.blogspot. com/2013/04/czy-wiesz-ze-czyli-kruczki-i.html" -->
platformysatelitarne .blogspot.com
prosze skopiowac linka, bo administratorowi się nie podoba .. i pewnie zaraz zostanie usunięty
pozdrawiam !!
PS Panie administartator, ale żeby zaraz konto mi blokować !! nieładnie
remicoo2
Jestem tu nowy
Jestem tu nowy

Postprzez mossad » 6 kwi 2013, o 15:03

http://www.youtube.com/watch?v=Kn9nMDWFw2Y
Konsultant nie wyraża zgody na nagrywanie rozmowy
Obrazek
mossad
Czasami wpadam
Czasami wpadam

Postprzez GoldSat » 6 kwi 2013, o 15:07

Oni mogą nagrywać rozmowy, my nie i radzę na samym końcu rozmowy się nie wygadać.
Obrazek
GoldSat
Forum to mój drugi dom
Forum to mój drugi dom

Postprzez obelix13 » 6 kwi 2013, o 15:12

No kuśwa parodia :brawo:
obelix13
Jestem tu nowy
Jestem tu nowy

Postprzez GoldSat » 6 kwi 2013, o 15:19

Takie życie brutalne. Konsultant nie wie że jest nagrywany przez abonenta i tym sposobem nie zostaniemy oszukani, tym samym łamiemy prawo.
Obrazek
GoldSat
Forum to mój drugi dom
Forum to mój drugi dom

Postprzez kobi666 » 6 kwi 2013, o 15:28

Ja dzisiaj migrowałem i konsultant odczytał iż przysługuje mi w ciągu 10 dni prawo do odstąpienia od umowy o ile nie rozpocznie się świadczenie usługi a ma zacząć się od maja. Gdy powiedziałem mu że słyszałem o przypadkach innych usług niż zamawiane w trakcie rozmowy stwierdził iż rozmowy są nagrywane i w razie problemów można ją odtworzyć jako dowód. Ogólnie jeden z konkretniejszych konsultantów z jakimi rozmawiałem a dzwonił do mnie z działu reklamacji.
kobi666
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Postprzez Jego Cień » 6 kwi 2013, o 15:31

GoldSat, łamiemy prawo, jesteś tego pewien?

nc+, to nie osoba fizyczna, tylko osoba prawna, więc jeśli prowadzisz rozmowę telefoniczną z pracownikiem nc+, to de facto prowadzisz rozmowę z nc+, a nie z panem, czy panią Iksińskim/ką.

Zatem pan Iksiński ma tu niewiele do zgadzania się, czy niezgadzania na cokolwiek.

Rejestrowanie, to jedyne zabezpieczenie przy rozmowach telefonicznych, więc tylko osioł by z tego rezygnował.

Dla przykładu, ja za każdym razem informuję rozmówców, że rejestruję rozmowy telefoniczne i jakoś nie przeszkadza im to wciskać mi nieraz ciemnoty.
Oczywiście dotyczy to również nc+.
Jego Cień
Na forum jestem 24/7
Na forum jestem 24/7

Postprzez GoldSat » 6 kwi 2013, o 15:37

Jak konsultantowi powiem że ja też nagrywam rozmowę to się rozłącza, koniec gadki.
Obrazek
GoldSat
Forum to mój drugi dom
Forum to mój drugi dom

Postprzez mossad » 6 kwi 2013, o 15:39

dokładnie
Konsultant NC+ nie wyraża zgody na nagrywanie rozmowy przez klienta
https://www.youtube.com/watch?v=Kn9nMDWFw2Y
Obrazek
mossad
Czasami wpadam
Czasami wpadam

Postprzez Jego Cień » 6 kwi 2013, o 15:41

GoldSat, bo to widzisz całkiem kiepsko się do tego zabierasz.

Najpierw wysłuchaj dokładnie imienia i nazwiska konsultanta, później upewnij się że je dobrze usłyszałeś, a dopiero później poinformuj o tym, że również rejestrujesz rozmowę.

Ciekaw jestem czy i wtedy się bezceremonialnie rozłączy, bo mnie to się jeszcze nigdy nie zdarzyło?
Ostatnio edytowano 6 kwi 2013, o 15:42 przez Jego Cień, łącznie edytowano 1 raz
Jego Cień
Na forum jestem 24/7
Na forum jestem 24/7

Postprzez MNICH01 » 6 kwi 2013, o 15:42

Możesz nagrywać rozmowę dla celów prywatnych nie upubliczniając jej i może w późniejszym czasie być traktowana jako dowód za zgodą sądu.
Tylko zastanawia mnie jedna rzecz jak np uwaga nagrywa rozmowę, (faktem jest nie podaje do wiadomości danych typu imię nazwisko ale podaje np dyrektor szkoły podstawowej w lublinie) czy łamie prawo? Nie łamie prawa a nie informuje osoby że nagrywa rozmowę czy to kamerą czy dyktafonem.

Aaa i jeszcze ją upublicznia.
MNICH01
Czasami wpadam
Czasami wpadam

Postprzez mossad » 6 kwi 2013, o 15:49

Jego Cień napisał(a):GoldSat, bo to widzisz całkiem kiepsko się do tego zabierasz.

Najpierw wysłuchaj dokładnie imienia i nazwiska konsultanta, później upewnij się że je dobrze usłyszałeś, a dopiero później poinformuj o tym, że również rejestrujesz rozmowę.

Ciekaw jestem czy i wtedy się bezceremonialnie rozłączy, bo mnie to się jeszcze nigdy nie zdarzyło?

tak
ceremonialnie się rozłączy
sprawdź załączonego linka
Obrazek
mossad
Czasami wpadam
Czasami wpadam

Postprzez Jego Cień » 6 kwi 2013, o 15:53

mossad, gdyby to trafiło na mnie, to przypilnowałbym, by taka osoba w CTA długo miejsca nie zagrzała, a mam na to czas i środki.

Pod tym względem, jestem gorszy od zarazy. ;)

ps. W nicku, masz o jedno "s" za dużo.
Jego Cień
Na forum jestem 24/7
Na forum jestem 24/7

Postprzez Nath_147 » 6 kwi 2013, o 16:04

nigdy nie zawieram umów na telefon ;)
Nath_147
Jestem tu nowy
Jestem tu nowy

Postprzez user19 » 6 kwi 2013, o 16:30

Co raz więcej działań jest nagrywanych. W samochodzie u kontrolujących, w zusie, w bankach, prawje już wszędzie.
Nie ma nigdzie zakazu nagrywania rozmów w swoim telefonie. Nie jest wymagane nasze oświadczenie, że w swoim telefonie kogoś nagrywamy.
Nie mamy prawa nagrywać z podsłuchu, podrzucając pluskwę czy przez podstawioną osobę.
Inna sprawa co będziemy robić z tym nagraniem i do jakich celów to wykorzystamy. Tu już możemy otrzeć się o kodeks cywilny czy nawet karny.
Jeżeli będzie służyć to jako dowód w postępowaniach według kpa, kpc czy kpk - możemy nie martwić się o skutki.
Przy ośmieszaniu, wyszydzaniu itd. - dostaniemy za nagrywanie po uszach, tak jak przy plotkowaniu/wiadomo jakim/ o rozmowie która dotyczy osoby prywatnej czy prawnej.
Rozłączanie konsultanta - brak szkolenia, znajomości prawa i dobrych obyczajów.
Nagrywanie rozmów w korporacjach służy też jako dowód w postępowaniach - i tylko /KPA/ a zgodnie z ustawą o ochr. danych osob. wymagana jest na nią nasza zgoda..
Nie powinno być ono traktowane jako np. odsłuch w sprawie oceny pracownika - bo to inna materia i regulowana prawem pracy i nas nie dotyczy.
Gwoli ścisłości o ile ktoś nie życzy sobie nagrywania, automat powinien poinformować o innym sposobie załatwienia sprawy, np. wniesienie do protokołu, wniesienie pisemne itd. a nie tylko rozłączać rozmowę.
user19
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do nc+