Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

najpierw były rozmowy o pogorszonej jakości paczki TVN

 

później niektórzy raportowali problemy z transponderem 11.411 a ja na transponderze 11.278 tam gdzie jest i C+ SPort i Eurosport HD zanotowałem spadek siły sygnału o 0.7dB ale może to być też spowodowane USalsem czyli że obrotnica nie trafia regularnie w ognisko sygnału po powrocie na Hotbirda jednak kanały FTA DVB-S/Mpeg zanotowały wzrost o 0.2db .

 

Ja wiem że to są śmieszne dane i że różnica między 16.2 a 15.5 jest żadna ale to taki mały szczegół i tak wiekszośc userów patrzy tylko na pasek zielony skala 1/5 bądź % skała 60-99%

 

Jestem userem konwertera Single .

 

Ciekawe jaka będzie przyszlość słynnego transpondera TVN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek to za mało ja też miałem mydelniczke w czasach gdy nie było HD i DVB-S2 dopiero jak się pojawiły wydajniejsze boxy to widać wszystko. Oczywiście nie można anteny też tak ustawić by był sygnał za silny bo jak przełączysz na Astre to może być za słaby znowu. Jak widać nie tylko ja zanotowałem spadek sygnału ale sytuacje z transponderem gdzie jest tvn hd to w ogóle pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest przewaga sprzętu niededykowanego by się dowiedzieć więcej o sygnale

Dedyk nie dedyk, to nie są w 100% wiarygodne parametry, w tym celu służy jedynie miernik.

Eurosport HD zanotowałem spadek siły sygnału o 0.7dB

U mnie na mierniku parametry sygnału np. dla tp 11.508 czy Eurosport HD na 10.911 nie uległy pogorszeniu, MER taki jaki miałem, na poziomie 15.2 dB. Nawet jak by gdzieś był minimalny spadek, to przy precyzyjnym ustawieniu anteny nie będzie to miało wpływu na odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwage że gdy podłączysz miernik pod głowice i sprawdzisz sygnał to nie będzie on taki jak bez miernika będzie słabszy co innego miernik z tunerem i jeszcze dodatkowo z wbudowanym dekoderem ale to są cenny typu ponad 2000 zeta

bardziej mi chodzi o to że na nie dedyku masz wszystko masz nawet informacje o tym że masz antenę do korekty lub głowice na wykończeniu lub lipna głowice do wymiany itd itd itd.

 

nie korzystam z 10911 Eurosportu więc nic tutaj nie powiem.

 

Eurosport HD było u mnie 16.2 teraz mam 15.4 w sumie mi to tam rybka wystarczy że jeśli jest powyżej 10-12 to jest ok przy mocnych deszczach będzie można dalej oglądać to chyba że urwanie chmury będzie ze źródła to nikt nie obejrzy ale nie wiem czy nie maja innych uplinków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwage że gdy podłączysz miernik pod głowice i sprawdzisz sygnał to nie będzie on taki jak bez miernika będzie słabszy co innego miernik z tunerem i jeszcze dodatkowo z wbudowanym dekoderem ale to są cenny typu ponad 2000 zeta

bardziej mi chodzi o to że na nie dedyku masz wszystko masz nawet informacje o tym że masz antenę do korekty lub głowice na wykończeniu lub lipna głowice do wymiany itd itd itd.

Co nie zmienia faktu, że najlepiej i precyzyjnie antenę ustawi się za pomocą miernika z obsługą DVB-S2, podłączonego bezpośrednio do konwertera i w taki sposób zawsze sprawdzam parametry sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...