Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Link jest sprzętowo dużo lepszy, ale ma gorsze fabryczne oprogramowanie, tym nie mniej ostatnio pojawiło się wolne linuxowe oprogramowanie - hyperion, które czyni z tego dekodera po wgraniu lepszy sprzęt od nboxów.

Tyle, że wymaga to jakiejś znajomości linuxa i poczytania na innych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem w nc od roku wcześniej CP i właśnie chciałbym wreszcie ustawić porządnie antenę, teraz przy lekkim zachmurzeniu już przerywa sygnał na kanałach hd. I mam takie pytanie jak wyregulować antenę? Posiadam 100% mocy sygnału ale tylko 34 przy dobrej pogodzie bez zachmurzeń jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i taka jeszcze kwestia planuje zakup lepszego konwertera teraz mam jednowejściowy a posiadam mediaboxa i pytanie czy nie będzie potem go trudno ustawić do właściwej pozycji. Kiedyś sprawdzałem nie pamiętam nazwy ale wychodził bardzo słabo i czy to też przez to może być słaba jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, że zależy też od jakości konwertera - ja po wymianie na trochę droższy (inverto black) zauważyłem wzrost jakości sygnału na pasku. jak masz stary z czasów analogowych to wymień. jak masz nie taki stary to najpierw próbuj ustawić antenę, żeby pasek sygnału był jak najmocniejszy. spróbuj najpierw też pokręcić konwerterem wzdłuż jego osi obserwując co się będzie działo z paskiem sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz radę - ja całe życie jadę bez miernika tylko na paskach sygnału a już ze 4 przeprowadzki przerabiałem i jakość zawsze mi wskakuje na minimum 80-82% + zezy na 70-80 %. z tymże antenę mam 90cm ale u Ciebie na 80 cm też musi być bardzo dobrze. mam nadzieję, że nic ci nie przysłania anteny? (budynki, drzewa, itp)? to jest łatwe - masz już punkt zaczepienia - teraz tylko delikatne korekty prawo/lewo, góra/dół. jak nie będzie poprawy sprawdź też stan przewodu + końcówki na nowo zarób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter to metronic dane na nim są takie:

LO 9,75/10,6Ghz

Freq: 10,7-12,75GHz

NF:0,3dB

Co o nim sądzisz? Ja tam się nie znam a na necie też o nim info nie mogę znaleźć.

Twój problem to konwerter ten ma za dużo szumów maks jest 0,2 im mniej tym lepiej ten nadaje się do analogu s2 wymaga poniżej 0.2 dB szumu temu masz problem z jakością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że on ma magicznego media boxa ze ślepą głowica i w tym g jak chce coś poprawić musi mieć LNB z jak najmniejszymi szumami

Ja mam media boxa LNB z szumami pow 0,3 dB i media box ma problem ale telewizor z sat tunerem żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

OMG - czy ktoś się zastanowił co to jest 0.1dB?

 

Ponadto sama wartość liczby szumów 0.2dB jest podejrzana - coś ala moc 1000W PMPO w małym "jamniku" na baterie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@empy, a te konwertery co daje nc+ to myślisz ile mają, tak samo mają 0,3 dB np. MTI czy Corab i działają. Najważniejsza jest sprawność konwertera, wzmocnienie i jego ustawienie, a szumy na poziomie 0,1dB na nalepce to jest tylko fantazja producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dobrego tunera szumy 0,3 nie stanowią problemu tylko że media box ma zrypana głowice i potrzebuje LNB z wyższej półki i metrowej anteny ale to dla nc+ nie problem bo nie instaluje ani nie serwisuje instalacji jak by było tak jak w Sky że z problemem dzwonisz do nich to media box dawno by wylądował na szrocie za drogi byłby w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien denerwujący mnie problem:)

Mianowicie oglądając telewizję co jakiś czas wyskakuje mi komunikat że jest brak sygnału na wejściu antenowym 1, po odłączeniu i podłączeniu zasilania od dekodera wszystko wraca do normy. Co może być tego przyczyną? Mój sprzęt to turboBox+/PVR ADB 5720SX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...