Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dwa dekodery SAGEMCOM DSI87, migrowałem z C+ do NC+, nowe kanały zaczęły działać parę godzin po złożeniu zamówienia ale tylko na jednym dekoderze, na drugim dalej stary pakiet. Pytanie czy to oni coś źle zrobili i muszę dzwonić czy na drugim dekoderze pojawią się później? Miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dekoderem Pace. Za nic nie da się go wzbudzić. Cały czas świeci czerwona dioda zero reakcji. Restartowałem go z prądu, próbowałem włączać z pilota oraz manualnie i nic . Chyba padł. Nie wiem czy istnieje jakiś sposób na uruchomienie tego dekodera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich na forum jako, że to mój pierwszy post.

 

Od wczoraj zauważyłem pogorszenie obrazu na wszystkich kanałach. Szczególnie jest to widoczne na logach kanałów. Są mniej ostre, obraz na kanałach też stracił coś z ostrości.

Jeżeli chodzi o sprzęt to posiadam nbox Recorder 500GB.

 

Już sprawdzałem ustawienia dekodera i telewizora co nie przyniosło żadnych efektów.

Czy ktoś też zauważył, że obraz stracił na jakości ?

 

Pozdrawiam,

Dawid

 

Sprawdzone na dekoderze Peace 500GB i obraz jest jak żyleta czyli taki jak był wcześniej na moim nBoxie.

Prawdopodobnie niedawna aktualizacja oprogramowania w nBoxach i nowe menu są powodem gorszej jakości obrazu ://

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie naszła taka myśl ale jako, że jestem poza domem sprawdzę po powrocie.

Jest duża szansa, że mój 11 miesięczny syn zmienił mi ją z poziomu dekodera wciskając odpowiedni przycisk.

A wiem, że takowy jest umieszczony na dekoderze :)

 

Edit: Tak, to mój syn zmienił mi z 1080i na 576i :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pytanie do użytkowników Pace PVR500 . Czy na comedy central możecie zmienić język na angielski? Bo u mnie nie ma takiej możliwości, na innych kanałach mogę to zrobić. Dodam, że mam drugi dekoder DSI87 i tam ze zmianą języka na comedy central nie ma problemu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieję, że to dobry temat. Liczę na pomoc.

 

Przedłużyłem dziś umowę migrując z C+ do nc+, byłem niejako zmuszony dziś załatwić sprawę ze względu na wyjazd. Warunki same w sobie są dobre bo łamaniec 4x0 + 11x79, ALE w DUK przez całe 40min negocjacji uparcie twierdzili, że pejsa w MR nie moga mi zrabatować, więc musiałbym płacić dodatkowo jeszcze 20,-/m-c co daje miesięcznie z łamańcem 79zł. Niby wyszedłem na swoje (taniej) bo płaciłem do tej pory 92zł. Konsultant poinformował mnie, że z tych 20zł m-c mogę zejść oddając pejsa i kupując we własnym zakresie sprzęt.

 

Tutaj pojawia się moja prośba o radę.

 

Jaki sprzęt polecacie, który byłby najlepszy i działała w nim karta Cameleon? Nie zależy mi, żeby to był super hiper sprzęt z pojemnością i czym tam jeszcze, chciałbym po prostu aby był jak najlepszy stosunek ceny do jakości, działał, odbierał multiroom, nie ścinał. Stwierdziłem po prostu, że bardziej opłaci się wydać pieniądze na sprzęt niż przez cały okres umowy dopłacać 20zł... Liczę na Was ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sprzęt polecacie, który byłby najlepszy i działała w nim karta Cameleon? Nie zależy mi, żeby to był super hiper sprzęt z pojemnością i czym tam jeszcze, chciałbym po prostu aby był jak najlepszy stosunek ceny do jakości, działał, odbierał multiroom, nie ścinał.

To jeszcze określ co to jest "sprzęt z pojemnością" bo jak chodzi ci o dysk, to ceny tunerów z wbudowanym dyskiem są wysokie, a do większości innych da się podłączyć zewnętrzny po usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli to, że jedyne moje wymagania odnośnie proponowanego sprzętu to to: żeby działał z kartą Cameleon (mam 2 karty, dziś migrowałem z C+ do nc+) i nie ścinał. Czyli wymagania mam podstawowe. Nie zależy mi na tym, żeby dekoder zawierał koniecznie dysk, żeby miał funkcje nagrywania - i tak z tego nie korzystałem na Pace. Chcę tylko, żeby dekoder który kupię był w jak najniższej cenie w stosunku do dobrej jakości.

 

Podsumowując 20zł za m-c przez 15 m-cy za Pace jakie sobie zażyczyli przy migracji to wydatek 300zł na cały okres umowy. Chcę po prostu zaoszczędzić na tym oddając Pace i kupując własny sprzęt w cenie do 200-250zł max. Raz, będzie na przyszłość, a dwa zaoszczędzę na abonamencie, który zamiast 79zł bd wynosił w samym łamańcu 59zł/m-c.

 

Dlatego liczę na Wasze porady dotyczące konkretnych modeli, Ferguson albo Opticum - ok. Ale jakie konkretnie modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele Ariva np. (100, 100E, 102E, 103, 203, 202E, 210 Combo, 220 Combo, 250 Combo) posiadają czytnik uniwersalny

Opticum (X4,X7, x110p, X406, X405, X560, X550) w tych odbiornikach musi być wgrany soft alternatywny aby karta współpracowała z tunerem ale jeśli będziesz kupował używkę to takowy powinien już być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zdecydowany byłbym na Fergusona, teraz pojawia się pytanie, który z tych modeli polecacie najbardziej?

 

Po przejrzeniu popularnego serwisu najtańsze jakie znalazłem urządzenia to:

 

a) Ferguson Ariva @Link 200 za 199,- <-- polecacie?

B) Ferguson Ariva 103 za 219,-

c) Ferguson Ariva 103e za 219,-

 

I to są właściwie dominujące modele na serwisie w takiej przystępnej cenie. Mniemam, że Ferguson Ariva @Link 200 jest lepszy od 103 bądź 103e? Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze, nie znam się na tym tak dobrze jak Wy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...