Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie MONOBLOCKA.Mam takową instalację i z początku wszystko bylo ok Byl Hotbird i Astra tez dzialala ..Mialem uruchomione DISEQ ....Jednak wiatr przestawil antenę i pomimo dobrze ustawionego Hotbirda nie mam kanałów z Astry .Jak skonfigurować dekoder???? Mam Wifipremium Box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zalecany sposób instalacji konwertera monoblok ilustruje rysunek: http://forum.ncplus.pl/forum/files/faq_images/hk/zez.jpg (z dwoma konwerterami, ale dotyczy także monoblock). Sprawdź czy sygnały z satelity Hot Bird odbierasz z ustawionej w centrum części konwertera monoblock (zasłaniając dla próby "pokrywkę" ręką lub osłaniając folią aluminiową).

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

może będziecie tak mili i mi pomożecie? Ostatnio zmieniłem dekoder na wifi premiumbox i od tego czasu mam z nim parę problemów. Przede wszystkim niekiedy, na niektórych programach zanika sygnał na ant1 - tzn. jakość spada do zera. Dzieje się to głównie w nocy. W tym samym czasie jakość ant2 pozostaje 90%. (siła jednego i drugiego jest praktycznie 100%). Dzieje się to często w trakcie nagrywania programu. Po wyłączeniu nagrywania zazwyczaj wszystko wraca. Ale z kolei innym razem, gdy coś nagrywam to obydwa sygnały są ok. Dodam tylko, że wczoraj był monter, który na nowo ustawił antenę i powiedział, że na pewno ustawiona jest dobrze, więc to nie kwestia ustawienia. Macie może jakieś sugestie? Monter sugerował wymianę konwertera, ale to spory wydatek i wolałbym to uznać za ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z dekoderem nbox iti 2849 st po włączeniu go po nocy dekoder sie uruchamiał czyli pojawił sie ekran z logiem nc+ oraz komunikatem prosze czekac trwa uruchamianie po chwili zmienia sie rozdzielczość i dalej podobny ekran i znowu cos sie przełącza i ten sam ekran sie pojawia ale juz samo tło bez loga i bez komunikatu "trwa uruchamianie dekodera proszę czekać" i to już może trwać wieki nie uruchomi się.

Co to może być czy dekoder już do wymiany czy ....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinny być ustawienia w dekoderze by na kanałach np.Private tv,CBS ACTION,CBS DRAMA.. nie ścinało obrazu po bokach.Kiedyś miałem wszystko ok.Ale od kiedy w lutym mi zablokowali dekoder coś się poprzestawiało.Zmiany robię klawiszem OPT ale jak wybiorę inny kanał i powrócę wszystko muszę ustawić od nowa.Teraz mam ustawienie Rodzaj tv-panoramiczny 16/9 zmiana formatu rozciągnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy odbior obrazu bedzie lepszy jesli zamontuje nowa antene satelitarna zamiast starej, ktorej uzywam juz 12 lat? Wtedy jeszcze nie było sygnalu HD. Na tej oczywiscie odbiera wszystko ok ale chce wiedziec czy na nowej, obraz i sygnal bylby lepszy? prosze o pomoc bo nie wiem czy brac tą nowa za 1zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 cale Philips podlaczony z najzwyklejszym dekoderem hd ,przy włączaniu wyswiatla mi komunikat ,,Nie mozna wyswietlic tego trybu video,, co to oznacza?

Nadmieniam,ze przy poprzednim TV Samsungu wlaczalem jednym pilotem tym od dekodera nc+.Teraz musze dwoma,moze cos robie nie tak,czy wybór wejscia hdmi w TV ma znaczenie??Prosze o porady i z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

antene mam ustawiona na hotbird, pokazuje mi sile 81%, jakosc 96%

W rzeczywistości wskazania dekodera jeszcze niczego nie przesądzają. Dekoder może pokazywać parametry podobnego sygnału z innego satelity.

 

Dla "ircios" dalszy fragment postu, którego dotyczy odpowiedź:

a gdy wlacze na jakiś kanał np c+sport to mam sile 81, a jakosc 0..

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie ma ADB. Tak dla ścisłości jest jeden dekoder "nowy" od ADB, ale jego funkcjonalność to już nie taka nowość ;) . Mam wrażenie, że specjalnie zachwalasz ADB, aby szybciej posiadacze kart Cameleon się przesiadli właśnie na ten sprzęt. W sumie nic chłopowi nie doradziłeś, bo pewnie nic nie wiesz o jego sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początku dodam że nie znam się na sprawach podłączenia anten do dekoderów itp, więc proszę o wyrozumiałość jeśli chodzi o słownictwo i zrozumienie ich sensu ;). Tata mój ma nc+ i problem z odbiorem astry (chciałby mieć kanału niemieckie, chyba od pozycji 500 na dekoderze). Posiada dekoder z nagrywarką, antena podłączona zezem. W ustawieniach anteny wybieram przykładowo antena 1 konfiguracja DISEqC i ustawiam dla Hot Birda LNB 1, a dla Astry LNB 2, antena 2 konfiguracja DISEqC i ustawiam dla Hot Birda LNB 1, a dla Astry LNB 2. I dla anteny 1 nie ma sygnału dla astry. Zamieniliśmy kable w dekorze i dla anteny drugiej nie było astry. Co trzeba zrobić żeby pojawił się sygnał dla astry? Dodam że problem pojawił się po podłączeniu multirooma przez kabel internetowy, wcześniej nie było problemów z odbiorem tych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...