Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

może ktoś z Was spotkał się z problemem, który występuje u mnie i pomoże.

Zmieniłem telewizor na Samsunga 4K i po podłączeniu do dekodera Pace PVR HD wszystko niby jest ok, ale podczas oglądania kanałów w losowych odstępach czasu pojawiają się przerwy w dźwięku o długości około 0,5 - 1 sek., czasami problem ten występuje przy przełączaniu kanałów. Czasami rozsypuje się obraz (kwadraciki) i występuje klatkowanie (brak płynności obrazu).

Na poprzednich telewizorach (plazmy Panasonica i Samsunga) przy identycznej konfiguracji problemu nie było.

 

Właśnie jestem po wymianie dekodera Pace PVR HD na "nowy" i problem występuje dalej.

Co ciekawe ludzie z infolinii NC+ i POK z rozbrajającą szczerością mówią, że ich dekodery mogą być "niekompatybilne" z nowoczesnymi TV 4K i nie dadzą gwarancji, że będzie to działało bez problemu. Wspominają też, że może najlepiej będzie korzystać z modułu CI CAM - wtedy TV dostaje sygnał i sam obrabia (wydaje się to najlogiczniejsze). Ktoś z Was próbował takiego rozwiązania w nowym TV 4K?

Jestem jeszcze przed sprawdzeniem nowego "szybszego" kabla HDMI, może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiaj zostały mi 2 szt. tego szajsu, przetestowałem 10 szt i praktycznie żaden z lnb tej serii nie nadawał się do użycia (również i seria octo na 8 wyjść) :/ Postaraj się odzyskać pieniądze i kupić coś markowego :!: Ten gruz potrafi zakłócać wybrane częstotliwości i transpondery :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie Inverto lub Niemiecki best tyle że on może nie być dostępny w naszych sklepach podaj też rozmiar anteny.

 

Televesa to sobie daruj polecają go ci co maja salony z Polsatem dla prowizji ze sprzedaży nawet sobie nie zawracaj nim głowy. Wszystko przejdzie na dvb-s2 mpeg4 to się zacznie jazda z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie Inverto lub Niemiecki best.........

 

Są tańsze i nie odbiegające jakością LNB od takich jak inveto.Po co przepłacać.

 

He, he... Faktycznie przy takiej kwocie warto oszczędzać :brawo: Konwerter single Inverto kosztuje ~20 zł to faktycznie warto zaoszczędzić i kupić coś tańszego za ~14 zł. Podobnie z konwerterami z dwoma wyjściami... Oszczędzanie ~20 zł bezcenne... :jupi: Głupie myślenie... Złudna oszczędność...

 

Informuję, że posty kaleczące język polski nawet gdyby były w swojej treści najmądrzejsze, to będą wyrzucane do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem w MR mam 2 Sagemcomy i jeden z nich jak go długo ( 5-10 godzin) nie używam to gaśnie cały wyświetlacz (na czuwaniu) i nie można go włączyć pilotem trzeba wyłączyć z kontaktu i po chwili włączyć, ponownie przechodzi cały proces "meldowania się" i dopiero można coś oglądać. Wie ktoś jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Podpisałem swoja pierwsza umowę z NC+. Zadowolony, wchodze do domu, podpinam dekoder, próbuję włączyć go aby poszukał sobie programów i w pewnym momencie znika wszystko wyskakuje komunikat ,,Wygasły uprawnienia do odbioru" Wejdz w Menu wybierz Serwis Internetowy, a następnie wykonaj reaktywację ICA". Jest jeden problem w pokoju gdzie stoi dekoder nie mam dostępu do internetu :/ co mam zrobic? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zrobić tego przez stronę www ICA? Zakładałeś tam konto? Jeśli nie to czekasz do jutra i telefonik. Tylko pamiętaj aby zaktywować sobie to konto www. wygodne - ponowna reaktywacja, zmiana pakietu śledzenie płatności.

Jedna uwaga i tak jakoś muszą uprawienie zejść na kartę czyli musisz mieć odbiór kanałów z sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od roku korzystam z dekodera Pace 500 GB, w poprzedniej umowie miałem również dodatkową kartę do multiroomu, z której nie korzystałem. Przy przedłużeniu umowy z nc+ dobrałem dekoder Sagemcom i chciałem dzisiaj sprawdzić jak to działa. Mieszkam w budynku składającym się z 6 lokali mieszkalnych, w każdym z nich z pewnością można korzystać z anteny satelitarnej. W moim mieszkaniu znajduje się łącznie 6 gniazd antenowych (swoją drogą rozplanowanych w bardzo dziwny sposób, 2 w salonie, 2 w mojej sypialni i po jednym w sypialni rodziców i mojej siostry). Podłączyłem dzisiaj Sagemcoma u rodziców, sygnał itp. wszystko ok, dekoder działa, przełączam kanały, idę do salonu, a na Pejsie w salonie pojawia się komunikat, abym upewnił się czy korzystam z pojedynczego, czy podwójnego konwertera. Nie działa.

 

Podejrzewam, że raczej nic z tym nie zrobię, jednak może się mylę i wiecie jaka może być tego przyczyna i co z tym zrobić? Z wchodzeniem na dach i dokupowaniem czegoś nie ma mowy, bo właściciel to jedno wielkie nieszczęście. Nie wiem czy to ważne, ale przynajmniej w dwóch gniazdach antenowych nie ma sygnału: w sypialni przy salonie i jednym w sypialni na drugim skrzydle mieszkania.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, masz rację, to faktycznie może pomóc. Przewód antenowy w Pejsie przez wiele lat leżał gdzieś w kartonie, wyjąłem go przy przeprowadzce, początkowo nie działał, bo był załamany i musiałem odciąć ten fragment. Przy Sagemcomie jest nowy, kupiony w APS przy odbiorze drugiego dekodera i może dlatego w sypialni działało, a w salonie już nie. Dam znać czy to pomogło. Dzięki wielkie za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...