Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dostępem do kolekcji netVOD+. Kiedy chcę obejrzeć coś z kolekcji kuchnia+, domo+ itp. wyskakuje następujący komunikat: "Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania zamówienia (kod 1)" i nic nie da się odtworzyć. Tak było już od około sierpnia. Od wczoraj problem pojawił się w kolekcjach: Canal+ VOD, kinoświat, National Geographic, już praktycznie nic nie da się oglądać. Ponadto od wczoraj utraciłem dostęp do kanałów HBO (zostały zablokowane). Czy to przez to że wczoraj renegocjowałem umowę i ją przedłużyłem (kończyła się w chyba w listopadzie albo grudniu)? Osoba z obsługi zapewniała mnie, że wszystko zostaje bez zmian, a kolekcje mogły być niedostępne właśnie z powodu kończącej się umowy. Tyle że teraz nie mam dostępu do kolejnych kolekcji i kanałów. Mogę zrobić coś na własną rękę czy trzeba dzwonić do nc+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> "konrad88

 

Niekiedy przesłuchy pomiędzy wyjściami multiswitcha oraz przenikanie dwóch pasm do każdego z wyjść może sprawiać dziwne zakłócenia aż do braku odbioru łączeni. Podaję to informacyjne.

 

Gwałtowny skok wartości, w sumie jakość jest oceniana na podstawie liczbt korekcji błóedów, liczby nieskorygowanych błędów. Jeszcze na sposób wyliczania może wpływać wartość FEC, SR. Dobrzy zrobiony wskażnik będzie działał popranie niezależnie od skali liniowe (0 - 100) najmniej wygodnej niestety czy logarytmicznej (dB) - najlepsza dla oceny DVB-S2. Błędy w firmwarze mogą dawać różne dziwne efekty jak również bezużyteczne wskazania.

 

Jeśli to nie tuner jest winny to pozostają wady w multiswitchu, problemu z kablem - poluzowane łącza. Itd. spróbuj zamienić kable wychodzące do tunerów przy multiswitchu.

 

Tuner może mieć wady - efekt postarzanych podzespołów przed montażem. Pierwsze podejrzenia to kondesatory elektrolityczne, drugie to problem "odlutowywania" się układów scalonych - szczególnie tych w obudowach BGA. Na koniec - inne urządzenia w tym szczególnie telefony komórkowe mogą zakłócać odbiór satelitarny - pasmo 1800 telefonii komórkowej wpada w zakres częstoliwości docierających do tunera.

 

Wyjście w multiswitchu może być uszkodzone, np. przy montażu, podłączaniach naprężenie uszkodziły lutowanie które po pewnym czasie" puści".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wytłumaczyłeś , pewnie u mnie też tak jest pace pvr 500 jest zakłócany przez sagemcom hd i na odwrót - a wygląda to tak , kabel czarny triset , fki wymienione na kompresyjne ,antena multifocus , konwerter inverto black ultra .Gdy załączam sagemcom to na pace w tym momencie pikselioza .Walczyłem z tym różnymi sposobami przepinałem wejścia w konwerterze , zmieniałem kable i efki , wzywałem fachowców wszystko ustawione super .Doszedłem sam do tego co powoduje zakłócenia ale potem poległem - czytaj przyzwyczaiłem się .Jest na to jeszcze jakieś rozwiązanie - zbyt mocny sygnał może być winny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter tez był wymieniany np. na twina i to samo , teraz mam 4 wejścia i nawet mieszanie nimi nic nie daje .Mam starą instalacje elektryczną ( u góry licznik 2 fazowy na dole 3 fazowy ) w domu myślę że to może być to ? Chociaż w sumie puściłem przedłużacz przez cały dom i brałem z jednego pkt. prąd i to samo - sprawdzałem chyba wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonić za bardzo nie trzeba raczej zaczynaj pisać reklamacje

Zadzwoniłem dziś do nc+. Obsługa bardzo miła i rzeczowa. Okazało się, że kolekcje były nieaktywne, choć przecież kilka miesięcy temu jeszcze z nich korzystałem. W każdym razie zostały aktywowane i działają, poza kinoświat ale okazało się że w nowej umowie musiałbym za tę kolekcję płacić dodatkowo, więc się nie zgodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z ktorym nie potrafie sobie poradzic

 

posiadam ten "turbodekoder" od N, wszystko działało ok do momentu przeprowadzki.

po wprowadzeniu sie do nowego domu pojawił się następujący problem, siła sygnalu "skakała" od 0 do 80% co kilka sekund (jakosc caly czas 0). Wszedłem w ustawienia anteny, jesli konfiguracja jest na opcji bez DiSEqC sila caly czas skacze, jesli natomiast zmienie na DiSEqC i LNB2 wszystko jest ok. Siła 80% jakość 60% .

Problem tkwi w tym że odbieram zaledwie kilka kanałów. Myslalem ze to kwestia ustawienia anteny, był monter z miernikiem i stwierdzil ze lepiej sie nie da.

Kiedy wchodze w miernik sygnału na polsat HD pokazuje 70%, kiedy natomiast włączam np jakikolwiek kanał tvn wyswietla się komunikat "prosze sprawdzic czy dekoder jest prawidlowo podłączony do anteny", wchodząc w miernik sygnału na tych kanałach siła skacze od 0 do 80 co pare sekund jak opisywalem na poczatku, wiec problem chyba jednak nie tkwi w ustawieniu anteny

 

mial ktos moze podobny problem?

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wprowadzeniu sie do nowego domu pojawił się następujący problem, siła sygnalu "skakała" od 0 do 80% co kilka sekund (jakosc caly czas 0). Wszedłem w ustawienia anteny, jesli konfiguracja jest na opcji bez DiSEqC sila caly czas skacze, jesli natomiast zmienie na DiSEqC i LNB2 wszystko jest ok. Siła 80% jakość 60% .

Błąd konfiguracji anteny w tunerze. Masz antenę z odbiorem dwóch pozycji sat - tak wynika z objawów. Widać że HB jest odbierany jako DiSEqC 2 (B). Albo można to ustawić w konfiguracji tunera 1(A) -> Astra, 2(B) -> Hotbird (dość popularna choć durna konfiguracja anteny oddziedziczona po WizjiTV), albo zamieć kabelki od konwerterów do switcha DiSeqC (jak monoblok to zmiana konfiguracji anteny w tunerze)

 

Poza tym "świetny fachowiec" że nie potrafił prostej rzeczy zdiagnozować, skonfigurowac tunera. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...