Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

u mnie to samo się dzieje myślałem że to walnięty dekoder ale podłączyłem 2 nowy dekoder i dzieje się to samo! robi się czarny obraz! myślałem, że to może kabel hdmi ale wymieniłem i dzieje sie to samo na dwóch dekoderach!!! później myślałem że to telewizor ale podpiołem CP i działa nic nie zacina!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie dziendobry tvn. Jakość obrazu (podobno hd) beznadziejna. Rozmyte kontury, zdjęcia realizowane z ruchomej kamery - kompletne dno. Szczególnie źle wyglądają bukiety kwiatów. ITI nie idźcie tą drogą ! Już niczym nie różnicie się od CP, a z racji "korzeni" waszych ojców założycieli delikatnie rzecz ujmując nie budzicie mojej sympatii. Jeśli nie będzie poprawy - ŻEGNAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam, ale mam tylko oryginalną. polska jest niby, ale kompletne cisza.

 

Przy okazji: nie macie problemów z transponderem 11278 V? U mnie od ok. 15.10 wszystkie kanały z tego transpondera (Canal+ HD, Nat Geo HD, C+ Sport itd..) zanikają po ok. sekundzie od przełączenia z komunikatem "Brak transmisji". Parametry odbioru są idealne.

 

no chyba nie bo u mnie to samo

No, właśnie, u mnie też obraz ginie ale za każdym razem, kiedy przełączam na m.in. C+ Sport. Pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowy zanik w przpadku używania kart Nagra MA mógł mieć związek z update firmare'u karty

Jak ma cie tuner z systemem Nagravision to sprawdzę czy nie zmieniło się revision karty - ostatnio było I4A.

 

Natomiast wczoraj zawiała ciemność na kartach NagtraMA które sharowały. Po pewnym czasie powrót do normy. Być może technicy zapomnieli skonfigurować np. liczniki ECM'ów dla kart abonenckich. Ciemność była na kanałach C+ i niektórych TVN'nach.

Jeśli to efekt błędnego włączenia ograniczenia liczby dekodowanych jednocześnie kanałów wszystkich to w sumie splittery idą już do lamusa.

Ale celowo tez mogli dopuścić do pomyłki w konfiguracji - przy okazji mają info o skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu o zaniku obrazu na c+ sport. U mnie to trwało od soboty do wczoraj, za każdym razem podczas spotkań BPL (nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego innych kanałów raczej nie oglądam więc nie wiem czy problem występuje na innych kanałach). Za każdym razem wystarczyło przełączyć, na inny kanał i wrócić na właściwy. Tak, że z pilotem w ręce to trwa chwilę, ale bez tego przełączania, obraz się nie pojawiał. W przyszły weekend wyjeżdżam i mam w planach ponagrywać kilka meczów. Miło by było jakby ten problem ustalili i naprawili.

 

Mam dekoder PACE PVR ( nie wiem czy to ważne), gdyby ktoś coś więcej wiedział na ten temat, byłbym bardzo wdzięczny o jakieś informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem wystarczyło przełączyć, na inny kanał i wrócić na właściwy. Tak, że z pilotem w ręce to trwa chwilę, ale bez tego przełączania, obraz się nie pojawiał. W przyszły weekend wyjeżdżam i mam w planach ponagrywać kilka meczów. Miło by było jakby ten problem ustalili i naprawili.

 

Wygląda na to że panowie (może celowo) zapomnieli o właściwym sparametryzowaniu nowego features.

Na pewno nie były to typowe EMM'y z uprawnieniami bowiem blokery niczego w tej kwestii nie zmieniały.

Stawiam na to że że wczoraj panowie technicy dali zbyt duże restrykcje na liczenie czasu pomiędzy różnymi ECM'ami - take jak dla kablówek a później dopiero zareagowali.

Cache ECMow w tunerach / modułach CAM te zmoże zwariować przy tej nowince od Kudelskiego. moze za czeto wysyłać żadania do karty (tak było w Cryptoworks - dość rzadko była karta odpytywana ale sporym blokiem ECM'ów)

 

Karta conax rozparowana używana w dremboxie i brak problemu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam taki problem. Posiadam dekoder ITI5800S oraz mediaBox recorder i multirum. Wszystko działa ale jak na ITI5800S jest włączony kanał PL 2HD to na mediaBoxie zanika sygnał: jakość do 0 w niektórych kanałach, np wszystkie grupy Canal. W pozostałych wszystko ok. Jak zmienię kanał na ITI5800S na inny to mediaBox wraca do normy. Tak jakby działające oba dekodery na niektórych kanałach powodowały zakłócenia... Mam antenę Triaxa dobrą i generalnie wszystko chyba OK. Podłączone dekodery do routera kablami sieciowymi.

Co może być powodem takiego działania dekoderów?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam taki problem. Posiadam dekoder ITI5800S oraz mediaBox recorder i multirum. Wszystko działa ale jak na ITI5800S jest włączony kanał PL 2HD to na mediaBoxie zanika sygnał: jakość do 0 w niektórych kanałach, np wszystkie grupy Canal. W pozostałych wszystko ok. Jak zmienię kanał na ITI5800S na inny to mediaBox wraca do normy. Tak jakby działające oba dekodery na niektórych kanałach powodowały zakłócenia... Mam antenę Triaxa dobrą i generalnie wszystko chyba OK. Podłączone dekodery do routera kablami sieciowymi.

Co może być powodem takiego działania dekoderów?

 

pozdrawiam

 

Ja miałem podobny problem tylko jak jeszcze miałem cyfrowy polsat i mogę napisać że konwerter jest wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem. Posiadam dekoder ITI5800S oraz mediaBox recorder i multirum. Wszystko działa ale jak na ITI5800S jest włączony kanał PL 2HD to na mediaBoxie zanika sygnał: jakość do 0 w niektórych kanałach, np wszystkie grupy Canal.

 

Problem jest w słabym tłumieniu niepożadanych sygnalów sygnałów dla poszczególnych wyjść w konwerterze, lub multiswitchu jak go używasz.

Normalnie - pojedynczy konwerter jma wybierane pasmo. Dla konwererów dla dwóch czy 4 tunerów konwerter obiera jednocześnie obydwa pasma. Natomiast decyduje jedyniue co do jakiego wyjścia ma skierować. Jeśli będzie za słabe tłumienie niepożądanego sygnału to wtedy masz tkai efekt jaki masz u siebie.

Również za silny sygnał docierający do konwertera czy multiswitcha może takie coś wywołać.

 

Nie wiem czy wiesz jak dziala konwerter. Konwerter dokounuje zmiany częstotliwości odbieranego sygnału. zmian jest o stąła wartość z jaką oscyluje w konwerterze heterodyna - częstotliwość ta ma oznaczenie LOF.

Czyli odbierając 11200 MHz to przy LOF 9750 MHz na wyjścu konwertera masz 11200 - 9750 = 1450MHz.

To jedno a teraz to drugie, Pasmo odpierane przez głowice tunerów jest węższe od całego pasma Ku.

tj - tuner odbiera od 950 do 2150MHz. Czyli szerokość pasma odieranego przez tuner to 1200MHz. Zaś szerokosc pasma Ku to 12750MHz - 10700MHz - 2050MHz. Aby rozwiązać ten problem to albo nalezało poszerzyc pasmo głowic tunerów (ale to kłopt - za dużo tlumaczenia jaki....) albo uzyac prżłaczanej wartości LOF. Wyrano to drugie. tune rdeyduje jaa LOF ma użyć konwerter do odbioru - czy 9750MHz czy 10600MHz. Dedysuje o tm obecnosśc syngału 22kHz nałożonego na napięcie zasilania konwertera.

Policzmy coś w druga stronę.

950MHz + 9750MHz = 10700 MHz.

2150MHz + 9750MHz = 11950MHz.

950MHz + 10600MHz = 11550 MHz

2150MHz + 10600MHz = 12750MHz.

 

OK. A teraz clue.

 

Np odbieramy C+ z 11411. Czyli powinno byc uzyte LOF 9750MHz. Tuner dostraja się do 11411MHz - 9750 MHz = 1661 MHz.

A co będzie jak kabelkiem dojdzie taki sygnał - 12261MHz ale po przetworzeniu przez drugie LOF = 10600MHz? No 12261 - 10600 = 1661MHz. To samo? Tak. Zakłóci? Pewnie tak.

 

Teraz juz widać czemu to tłumieni tego drugiego pasma jest tak ważne? 12261 - hmm toż to prawie transponder 12265H.

Jeden tuner odbiera C+ z 11411V a drugi coś dowolnego o polaryzacji H z górnego części pasma. Masz więc wtedy problem.

Konwerter nie wybiera transpondera, to robi dopiero głowica w tunerze. Więc jeśli separacja sygnałów kierowanych do wyjść konwertera jest słaba to niestety masz zakłócony odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...