Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, prosze o pomoc, moze ktos spotkal sie z takim problemem:

 

od wielu lat odbieram tv za pomoca dekodera i talerza, mam jakies tam pojecie o tym, jak ustawic sprzet, generalnie - od lat bezproblemowo.

Aktualnie korzystam z nc+ i od paru dni zdarza mi sie, ze na godzine-dwie, obraz wyglada mniej wiecej tak:

 

http://zapodaj.net/8e80d13437d94.jpg.html

http://zapodaj.net/124679a718a62.jpg.html

http://zapodaj.net/c79b0ea977a20.jpg.html

 

moze ktos z Was wie, z czego to moze wynikac? moc i jakosc sygnalu po 90%, przechodzi samo z siebie,

nie mam pomyslu, sprawdzilem wszystkie polaczenia.

 

Bylbym wdzieczny za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak też zakładam, bo tv sprawny, antena też ustawiona odpowiednio.

A masz moze (albo ktokolwiek) pomysl - poza zmiana dekodera - na rozwiazanie takiego przypadku?

 

pozdrawiam

 

A skąd masz pewność, że telewizor sprawny? Na LG widziałem kiedyś podobne zakłócenia przy wbudowanym tunerze DVB-T i okazało się, że poszedł do reklamacji.

Jaki masz dekoder i jak podłączony euro czy hdmi?

Zanim będziesz winił dekoder sprawdź jeszcze odbiór na dekoderze wbudowanym, albo podłącz dvd/br na tym samym wejściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marion86 - nie przełączyłeś sobie rozdzielczości? Ten model (jak chyba każdy z ADB) odcina HDMI, jeśli przełączysz przypadkowo rozdzielczość na SD/SCART. Aby wrócić na HDMI - wciskasz menu i "3". Info na stronie 8 tu: http://ncplus.pl/~/media/ncplus/Dokumenty/instrukcje%20dekoderow/Instrukcja%20dekodera%20BOX%20plus%20(ADB%20ITI-2851S).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak też zakładam, bo tv sprawny, antena też ustawiona odpowiednio.

A masz moze (albo ktokolwiek) pomysl - poza zmiana dekodera - na rozwiazanie takiego przypadku?

 

pozdrawiam

 

A skąd masz pewność, że telewizor sprawny? Na LG widziałem kiedyś podobne zakłócenia przy wbudowanym tunerze DVB-T i okazało się, że poszedł do reklamacji.

Jaki masz dekoder i jak podłączony euro czy hdmi?

Zanim będziesz winił dekoder sprawdź jeszcze odbiór na dekoderze wbudowanym, albo podłącz dvd/br na tym samym wejściu.

 

 

PS3 dziala bez problemu, wiec TV sprawny na 100%.

Dekoder pod HDMI, gniazda sprawdzone.

 

thx za odpowiedzi, a moze jakies sugestie jaki dekoder maja aktualnie w nc+ sensowny, zeby sie nie nadziac na zlom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam spory problem ponieważ posiadam nie parowana kartę jeszcze po cyfrze i dzieje sie taka sytuacja ze zanika mi dzwiek na sekunde w nieregularnych odstępach , sprawdzałem juz wszystko , problem ten wystepuje na trzech dekoderach Ferguson Ariva 202E czy to z włożona orginalna kartą , czy tez z włożona karta od splittera . Pytanie czy orginalna karta może powodować zanik dzwięku bo z obrazem jest wszystko ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałes podobny problem z zanikiem głosu mam najnowszy soft w ferdkach ale dla pewności instalowałem wcześniejsze softy i to samo sie dzieje , nie mam pojecia co to moze być z tym znikiem głosu i dlatego stwierdziłem ze to karta cyfry generuje takie problemy , ale gdy kupowałem te ferdki sytuacja z zanikiem głosu nie miala miejsca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja satelitarna wszystko ok nie ma zwarć , kable idealne , wszystko dobrze zarobione , polaczenia hdmi ok , chyba ze konwerter może generować zaniki dzwieku . Zaniki dzwieku sa tylko na niektórych kanałach typu tvn7 hd , tvn turbo hd, tvn24 hd, tvp1 hd , tvp2hd ale nigdy nie bylo ich na tvn hd , polsat hd nie mam pojecia co to moze byc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista jest uzależniona od operatora i to operator decyduje co na tej liście dodatkowego się znajdzie, bo to ich sprzęt. Oczywiście przy odrobinie dobrej woli mogliby udostępnić taką funkcję, ale po co? Abonent przecież nie zna się na sprzęcie i umie tylko przełączać kanały pilotem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...