Skocz do zawartości

Moduły CAM platformy CANAL+


Besciakos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam TV Samsung z wejściem na moduł CAM oraz aktualnie odbieram NC+ (abonament, karta Cameleona po Cyfrze). Ostatnio zastanawiam się nad zakupem modułu Cam AstonCrypt na pewnej stronie aukcyjnej. Warto inwestować tyle kasy, byle tylko pozbyć się tych nędznych dekoderów od NC+? Może mi ktoś wymienić wszystkie plusy i minusy przejścia na CAMa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podzielic moimdoświadczeniem z Samsungiem. Kupiłem UE55F9000 z dwoma głowicami sat. Włożyłem Astona. Śmiga. Ustawiłem kanały "po Bożemu". TVP1 na 1, TVP2 na 2 itd.. I to jest największy plus. Przy najmniej jak dla mnie. Drugi plus - pozbyłem się pudełka (do tej pory miałem Vantage'a 8000).Trzeci plus: masz tylko jednego pilota! Nagrywanie po USB telewizora - działa. Ale tu jest jeden haczyk: pomimo, że Szajsung ma dwie głowice to nie ma możliwości oglądania jednego kanału a nagrywania w tym czasie innego. Prawdopodobnie musi być moduł wielostrumieniowy (np: Panaccess) z Astonem nie działa. Ale gdzie nie zapytam to tak na pewno nikt nie wie (nawet w Hollexie mówią, że powinno zadziałać ale głowy nie dają). A szkoda mi wywalić 600 PLN na moduł, który być może nie zadziała i wrzucę go do szuflady. Jak byś chciał bardziej szczegówe dane to pisz. A może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własna lista kanałow, jeden pilot, nagrywanie na dysk usb jesli tv obsługuje taką opcję - nagrania możesz skopiowac na dysk komputera i nagrac na płytę. Mniejsze zużycie prądu - brak zewnętrznego dekodera. Czasami lepszy obraz - zależy od modelu tv i dekodera jaki miałes od NC+.

 

Jak ci padnie moduł po gwarancji to naprawiasz na swoj koszt. Mając dekoder w dzierżawie za darmo wymienią ci na nowy. Nie działają na tv z modułem VOD+ i tym podobne wodotryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Szajsung ma dwie głowice to nie ma możliwości oglądania jednego kanału a nagrywania w tym czasie innego. Prawdopodobnie musi być moduł wielostrumieniowy (np: Panaccess) z Astonem nie działa.

 

 

Prawdopodobnie to Samsung nie potrafi obrabiać dwóch kanałów kodowanych naraz i inny moduł tu nie pomoże.

poczytaj to: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Waszym zdaniem lepiej wziąć moduł AstonCrypt i oglądać na karcie po starej Cyfrze+ czy wziąć moduł NC+Mix, który będzie sparowany z ich kartą? Jak wygląda sprawa z gwarancją na te moduły? Jak padnie mi moduł NC+Mix w czasie już umowy abonenckiej to wymienią bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci padnie moduł to twój problem po gwarancji moim zdaniem lepiej wziąć kartę po Cyfrze nawet jak ci moduł padnie czy co kolewiek możesz włożyć do jakiego kolewiek odbiornika kartę i oglądać w ncmix karta bez modułu jest do wyrzucenia i odwrotnie moduł bez karty nie zadziała z inną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należało by dodać jeszcze bezpieczeństwo wynikające z braku możliwości wykorzystania przez nadawcę wszystkich "korzyści" wynikających z techniki CI+. Wprawdzie Polska jeszcze się jakoś trzyma, ale to moim zdaniem kwestia czasu. Chęć ograniczania w "powielaniu" nadawanych audycji pochodzi raczej od właścicieli praw tych dzieł, samym nadawcom jest to raczej obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pixelmann: istnieją już komputerowe karty wideo (w całkiem przystępnej cenie), które potrafią przechwytywać i nagrywać obraz i dźwięk z dowolnego źródła HDMI na komputer, gwiżdżąc na zabezpieczenia HDCP. :brawo:

Więc jeśli ktoś bardzo zechce powielić, to go nawet :censored: CI+ nie potrafi powstrzymać :!: Zresztą dzięki takim kartom można nagrać coś nawet z platformowych dekoderów dedykowanych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych TV, np Sony występują problemy we współpracy z Astonem i splitterami.

Wygląda to tak, że po włączeniu TV pojawia się komunikat "sygnał zakodowany".

Pomaga dopiero wyjęcie/włożenie karty do modułu. I tak do następnego wyłączenia......

Powyższe testowane na module Aston 2.26 i splitterach Clone+, RFlink, BluLine.

 

Opisany efekt NIE WYSTĘPUJE przy zastosowaniu modułu AlphaCrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Z Astonami są problemy gdy używamy splitera. U mnie nie chciał działać z kilkoma testowanymi spliterami (problemy po włączaniu TV - trzeba było wyjąć/włożyć kartę, żeby zaskoczyło).

W końcu wymieniłem moduł na AlphaCrypt i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam moduł kupiony w ich promocji. Gwarancja jest dwuletnia, więc przez ten czas spokojnie mogę się związać umową. Po 24 m. rozwiązanie umowy, sprzedaż modułu i zakup nowego, z gwarancją lub umowa na czas nieokreślony, która w każdym momencie może być rozwiązana. Takie mam podejście do tematu.

 

Jak na razie jest bardzo zadowolony z rozwiązania telewizor z modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...