Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdziwisz się ;) tak samo jak mi nie wierzyć nie chcieli jak ponad6miesiecy temu wygadalem o nowych kartach. Będzie płacz jak uruchomią licznik dla 0100,a licznik spowoduje zacinki na ich sprzęcie.I na infolinii usłyszysz ze masz oddać 0100 do aps,a wydadzą ci nowego caymana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tu na forum są tak łatwowierni że chyba zacznę wysyłać im na pw. swój nr. konta bankowego żeby przelali mi swoje pieniądze bo jutro koniec świata :D Nie ma żadnej WYMIANY kart ! ! !

Łatanie błędu w Sagemcoma i Wifiboxach jedynie. Ale nieco bolesne dla niektórych :mrgreen:

Karty Conax w końcu wymienią na nowe kartoniki od Kudelskiego. Z tym się liczę. Wiecznie nie będzie trwać luksus z wyliczonym RSA i brakiem licznika ECM'ów. :/ Karty na pewno już są tylko ktoś musi dać hasło - do dzieła.

Zaś Cameleony wbrew sianym plotkom mają się świetnie i nadal będą się mieć świetnie. Dotąd aż hardware katy będzie za słabe albo braknie miejsca na kolejny upgrade ich frmwareów.

Samo CAID 0100 może w końcu zniknąć - to też biorę pod uwagę. Jak jednak postawią na dedyk only to istnienie 0100 straci sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę TNK HD z dekoderem BSKA i kartą do kompletu zakupione na własność. Opłacam pakiety bez żadnej rejestracji - podawania danych w NC+ poprzez doładowanie przez przedstawiciela NC+.

 

Jak mi wymienią kartę - dostanę nowy dekoder ? Przecież nie mają ze mną kontaktu żadnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi wymienią kartę - dostanę nowy dekoder ? Przecież nie mają ze mną kontaktu żadnego :)

Sam się zgłosisz po kartę. To Twoja brocha czy chcesz dalej korzystasz. Żaden operator prepaidów nie troszczy się to co z Twoim sprzętem.

Zresztą TnK HD już jest out - wiec dostanie tak naprawdę inne opcje do wyboru.

 

Tylko kartę jak dojdzie do wymian. . Choć nie wiadomo, czy ten twór TNK będzie istniał jeszcze długo.

A w praktyce to w ogóle istnieje? Bo TnK SD to trup, który był dobry ale przed DVB-T? Demonizujecie pre-paidy, które mogą bez problemu w dowolnej chwili wyłączyć.

Jak będzie może z kilkaset no nawet ze dwa tyisiące chętnych na doładowanie to dadzą wybór albo SmartHD+ w promocji plus za grosze stary nbox albo do widzenia. Druga opcja NC+ MIX - niestety po miesiącu już nie będziesz anonimowy - prześwietlą Ciebie we wszelkich BIK'ach i dopiero wtedy wydadzą decyzję czy możesz dalej korzystać. W innych krajach nie mieli żadnych skrupułów - np. miałeś kartę Cryptoworks., to teraz masz sobie kupić nowy tuner z Irdeto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie nie ma co za bardzo panikować. @Mr.Orbita napisał jasno: póki co, nie ma tematu wymiany kart. I tego się trzymajmy. Co przyniesie przyszłość? Kto to wie. Trzeba śledzić sytuację. Pewnie los Cameleonów jest przesądzony. Ale to, być może nie jest kwestia tygodni czy miesięcy ale jednak lat. Taką mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba śledzić sytuację. Pewnie los Cameleonów jest przesądzony.

Jak los Cameleonów przesądzony? Kto Tobie tych bajek naopowiadał? One są OK, były, są i będą nadal używanymi kartami - jedynie licznik ECM powoduje problemy na niektórych dedykowanych szrotach i tyle - i stąd konieczność innej grupy kart z innym firmwarem. Przesądzony los to jest kart Conaxu - więc kolejne jakie zamówią to będą nowymi kartami z dodatkowym tunelem dla Conaxu - bo tak będzie dla operatora prościej. Im mniej wersji kart tym lepiej dla operatora (przede wszystkim taniej!). Dla tunerów z bug'ami zostanie z musu zakupiona podgrupa kart do których przypiszą inne CAID i tyle.

 

To że komuś coś na magazynie zostanie (i sieje panikę) to jego problem a nie Wasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@activa42 - TNK HD istnieje i ma się dorze. Ja nie narzekam pakiet podstawowych kanałow polskich ważny rok od ostatniego doładowania.

Do tego teraz do konca 2015 roku paczka knałow ze stajni C+ tj. Ale Kino, Planete i reszta za free.

Karta z dekodera BSKA działa na dowolnym dekoderze z Linux - pełny pakiet ( bez C+, HBO, Cinemax ) po doładowaniu 60 zł co 2 miesiac ale to nie to forum.

 

Poza tym jak wiadomo dekoder BSKA działa z kartą CONAX tylko więc ciężko będzie tam Caymana włożyc ;)

 

Poza tym istnieje dvb-t ( polskie - czeskie ), fta z sat nie tylko Hotbird.

 

Jakby takim trupem TNK SD to by już dawno zlikwidowali i zmigrowali wszystkich do Smard HD.

Będo musieli do 10.216 trzymac kanały SD :)

 

Poza tym ja nie muszę płaci i oglądac - za to oni żyją z naszych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wylatujecie z offtopem zwłaszcza @ serek....

 

Wracając do tematu w Październiku będzie więcej wiadome niż obecnie.Jedno jest pewne będą płacze i lamenty.Conax na dziś śpi spokojnie ale to nie ten temat.Parowanie jest? jest dekoder sparowany no sparowany...Temat dotyczy głownie kart 0100 co się stanie?A popatrzcie na rynek Francuski.U nich mają o tyle lepiej że mają 0100/nagra która jest parowana z dekoderem coś jak nasze 0100/1813 ale tam dekodery nie robiły problemów jak u nas.Stąd mamy nowe kartki.Mają też viacess.( przełączać umią karty na nagrę i nie ma licznika spod 0100 kto mniej kumaty ma licznik, wszystkie 3 systemy działają u nich na sprzęcie z linuxem i jakoś nie słyszy się o końcu 0100)

 

U nas będzie podobnie licznik dla każdej 0100 wolnej bez dodanego dekodera w umowie.I nowe kartki za jakiś czas dla posiadających ich sprzęt.Będzie nowa Cayman parowana z ich dekoderem* będzie działala tylko w ich dekoderach.( z Caid 1884) Conax też jeszcze jakiś czas podziała.Być może utrudnią pewne kwestie w BSKA/BSLA ale patrząc na to że i nowsze boxy są już robione i karta lata pod E2 to niema sensu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak wiadomo dekoder BSKA działa z kartą CONAX tylko więc ciężko będzie tam Caymana włożyc ;)

Tak jak karty z Nagravison czyli Camelony w tunerach z systemem Mediagurad.

Żaden problem dołożyć tunel do innego systemu kodowania. Nowa karta za tą po nCe będzie już od p. Kudelskiego.

 

Jakby takim trupem TNK SD to by już dawno zlikwidowali i zmigrowali wszystkich do Smard HD.

Będo musieli do 10.216 trzymac kanały SD :)

Problem w tym że nie będą musieli - samo TnK o tym informuje. Przeczytaj dokładnie to info o ważności oferty. Jest tam takie pewne znamienne zdanie uzupełniające te cytowaną przez Ciebie datę.

Na razie to utrzymywanie TnK praktycznie nic więcej nie kosztuje. Dodatkowe CAIDI i ECM'y, EMMy to drobiazg. Ono bankowe i rozliczanie doładowań.

Jak będzie trzeba nadal trzymać transponder DVB-S i za niego płacić to przyjrzą się wpływom i opłacalności ponoszeni kosztów wynajmu. Bo wtedy ten koszt wynajmu transpondera będzie tylko dla utrzymywania oferty TnK.

TNK HD do końca roku, OK - nawet może dadzą więcej kanałów dla zachęty by potem zaproponować nowe wcielenie pod nową nazwą ale już z nowym (starym z zapasów) sprzętem i nowymi kartami.

 

Być może utrudnią pewne kwestie w BSKA/BSLA ale patrząc na to że i nowsze boxy są już robione i karta lata pod E2 to niema sensu....

Co innego rozparowanie za kasę a co innego ze free coś jak kiedy "zielonki" kupowanie niemalże w każdym warzywniaku a jak kupowałeś PIC'a 16F84 to od razu sprzedawca zadawał pytanie czy "w komplecie" .

Idąc dalej to w sumie wsio to co robi nadawca z tym utrudnianiem to nie ma sensu - czyli nie ma sensu i ten licznik ECM, i to parowanie.

Pewien procent da sobie radę ale ich mają nadawcy gdzieś - bo będą. A reszta - weźmie dedyki, ich MR a'la nKa itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty w NC+ trzeba oddać ,taki jest zapis w regulaminie.

Tu chodziło mi o zwrot karty po zakończonej umowie ,który w regulaminie jest opisany, a ze nikt z NC+ tego nie respektował to inna bajka .

Co do tych wszystkich nowinkach to na razie pozostaje nam poczekać .Wcale bym sie nie zdziwił jak NC+ nic nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bede ryzykowal za 7mies. nie przedluzam umowy ( badz wypowiadam w pazdzierniku ), zeby pozniej nie zalowac. Zamiary nc+ sa postawione jasno, i w moim przypadku Cameleon + Wifi+ Box Sagemcom'a = zmiana na gorsze, pozbawienie mnie mozliwosc korzystania na wlasnym sprzecie ( lub jakies inne ograniczenie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że aż w szoku byłem, gdy przeczytałem ten artykuł na portalu "Satkurier.pl" o wprowadzeniu przez platformę nc+ nowych kart Cayman od 1 września br. i rozpoczęciu parowania tych kart z dekoderami dedykowanymi. :shock::/ Z jednej strony, prędzej czy później można się było tego spodziewać, jednak z drugiej strony gdzieś tam po cichu liczyłem i wierzyłem w to, że operator platformy nc+ tego nie uczyni. A jednak... :(:/

Ja swego czasu przez kilka lat byłem abonentem dawnej CYFRY+. I to właśnie głównie ze względu na możliwość wzięcia od niej samej tylko karty kodowej, bez konieczności brania od niej dekodera dedykowanego. I na możliwość używania tej karty we własnym, niezależnym tunerze. Właśnie dlatego nie przeszedłem też później do dawnej n'ki, która była wówczas znacznie tańsza od CYFRY+, ale nie oferowała zaś możliwości korzystania z własnego, niezależnego sprzętu. Nie oferowała też modułów CAM. Dlatego też w największym stopniu to właśnie późniejsza fuzja CYFRY+ z n'ką (a konkretnie działalność nowej platformy nc+ na zasadach obowiązujących w dawnej n'ce) skłoniła mnie do rezygnacji z CYFRY+ i przejście do Cyfrowego Polsatu, od którego mam właśnie moduł CAM. Mówiąc ściślej, zbiegnięcie się w tym samym czasie, co fuzja CYFRY+ z n'ką, wycofanie z oferty przez CYFRĘ+ kanału 13th Strret Universal pozwoliło mi na rozstanie się z CYFRĄ+ bez zapłaty przeze mnie kary umownej.

Będąc już abonentem Cyfrowego Polsatu nieraz już też myślałem nad ewentualnym przejściem w przyszłości do platformy nc+, ale ten jej manewr z nowymi, parowanymi kartami Cayman od września br. zniechęcił mnie do tej platformy już "na amen". Sprawił, że platforma ta "w swoich szeregach" mnie nie zobaczy. W tym momencie kładę już definitywnie "krzyżyk" na platformie nc+. Bo dekodera dedykowanego od platformy pod moim telewizorem sobie nie życzę! Tego typu sprzętowi mówię zdecydowanie NIE! Tym bardziej, że platforma, zmuszając abonenta do wzięcia dekodera dedykowanego, każe sobie za niego jeszcze płacić! Czy to w formie tzw. aktywacji, czy też miesięcznego czynszu dzierżawy. :crazy: A modułów CAM platforma nc+, w przeciwieństwie do konkurencji, też nie oferuje. Szkoda! Naprawdę wielka szkoda... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w tym wypadku nigdy nie było jasnych zasad.

Według mnie nie ma sensu przedłużać umowy, umowa przejdzie z okresu promocyjnego w tryb nieokreślony. Umowę na czas nieokreślony można rozwiązać w każdym momencie i obecnie obowiązuje miesięczny termin wypowiedzenia. Dopóki nie podpisze się jakiegoś nowego aneksu, czy umowy obowiązywać będą stare warunki.

 

Jeśli idzie o wciskanie na siłę wifiboxów+, czy innych sagemcomów, to znowu wszystko zależy od warunków umowy. W razie wątpliwości zawsze można skonsultować to z miejskim rzecznikiem praw konsumentów.

 

Natomiast potwierdza się to co już wcześniej napisano na forum, że: "Karty Cameleon będą wydawane tez do nowych umów po 1 wrzesnia tylko do wyczerpania zapasów znajdujących się na stanie magazynowym dystrybutorów.". taka informacja jest na stronie nc+. Tak więc na razie wymiany kart nie będzie, chyba że wifibox+ nie będzie poprawnie działać na Cameleonie.

 

Co do parowania kart, to znajomy jak przechodził do nc+, do nowej umowy miał możliwość zakupu sagemcoma i niestety ostatnio jakiś czas z niego korzystał, i teraz karta Cameleon nie odpala już w philipsach ani w żadnym innym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w tym wypadku nigdy nie było jasnych zasad.

 

Zawsze były jasne jeśli chodzi o sprzęt......

 

...platforma ta "w swoich szeregach" mnie nie zobaczy. W tym momencie kładę już definitywnie "krzyżyk" na platformie nc+. Bo dekodera dedykowanego od platformy pod moim telewizorem sobie nie życzę! Tego typu sprzętowi mówię zdecydowanie NIE! Tym bardziej, że platforma, zmuszając abonenta do wzięcia dekodera dedykowanego, każe sobie za niego jeszcze płacić! Czy to w formie tzw. aktywacji, czy też miesięcznego czynszu dzierżawy. :crazy: A modułów CAM platforma nc+, w przeciwieństwie do konkurencji, też nie oferuje. Szkoda! Naprawdę wielka szkoda... :(

 

Krzyżyk ściągniesz jak do ofery wejdą CAM-y? Myślę, że nie, bo i tak obecnej ceny za pakiety nie przełkniesz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy kiedyś dostaną Caymana, stare karty są do wyczerpania zapasów czyli jak się skończą to będą nowym wydawać nowe karty, a starym pomaleńku wymieniać, jeszcze długa droga do całości, ale nie ważne jaki będziesz miał sprzęt. Gwarancji na to, że będziesz miał zawsze starą kartę i nieparowanie nie ma i po pewnym czasie i tak karty wszystkim wymienią :) Obecnie sam zrezygnowałem z splittera z jednego powodu, dedykowany sprzęt ma NC+ GO, który w bezpłatnej wersji ma całkiem sporą bazę, a do tego można dokupić w dobrej cenie kilka pakiecików, a na drugim telewizorze mam Polsat za pół ceny, wiec mam gdzieś zabawy ze splitterami :) Jedynym minusem to lista kanałów, ale dużym plusem jest automatyczna aktualizacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyjaśnienie bo ja nie bardzo to wszystko łapię. Mam od nc+ 2 karty Cameleon i 2 dekodery Pace pvr i jakiś badziewny sagemcom. Jedna karta siedzi w sagemie a druga w splitterze który rozdziela na pace i arive. Coś mi powymieniają i zepsują mój świetny zestaw? :) I kiedy to się może stać bo mam umowę do końca października więc już nie tak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...