Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A umiesz czytać ze zrozumieniem? :)

 

Napisałem jasno, kiedyś Canal+ miał mniej praw sportowych i był płatny 40 zł dodatkowo.

teraz zaś ma dużo dużo więcej praw sportowych i dają go za darmoszkę, w pakietach za 49 zł miesięcznie.

 

więc jakim sposobem teraz C+ ma utrzymać wszystkie prawa? Przecież z roku na rok prawa drożeją.. a C+ staje się tańszy i tańszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach jak ty to mówisz elitarnych canal+ nie miał tylu abonentów co ma dzisiaj. Dzisiaj stać ich na różnego rodzaju promocje (rozdawanie za pół darmo) a mimo to zyski są nieporównywalnie większe. Za komuny guma do żucia i banan z Pewexu tez były dla "elit" i dzisiaj nie powiedział bym, że banany to syf bo każda rodzina ma je na stole lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest dwa razy drożej, ale zobaczcie co doszło. Liga Mistrzów/Liga Europy, najleosza Żużlowa Liga świata, LM piłki ręcznej, dodatkowo co dwa miesiące są wydarzenia od tvp, typu hokej, lekkoatletyka itd. Czy te 2 razy drożej to nie jest cena adekwatna do ilości i jakości praw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest dwa razy drożej, ale zobaczcie co doszło. Liga Mistrzów/Liga Europy, najleosza Żużlowa Liga świata, LM piłki ręcznej, dodatkowo co dwa miesiące są wydarzenia od tvp, typu hokej, lekkoatletyka itd. Czy te 2 razy drożej to nie jest cena adekwatna do ilości i jakości praw?

 

Jest wart ceny! Ale dlaczego jakieś dziecko na forum uważa, że kiedyś Canal+ było droższe skoro tak nie było! Dlaczego jakieś dziecko na forum uważa, że kiedyś Canal+ było lepsze - skoro nie było! O to chodzi @Artek.

 

a teraz dziwicie się iż jest taniej i nie wykupią praw

 

LM, Hokej, Lekkoatletyka, Ekstraliga, Ekstraklasa, przedłużanie co 3 sezony najlepszy lig europejskich. Porównaj sobie prawa Canal+ z końca lat 90 z tym co jest teraz. Ślepy jesteś? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie PÓŁDARMO ludzie? Kiedyś, aby mieć pełny dostęp do paczki CANAL+ płaciło się 40zł za multipakiet+. Teraz, aby miec pełny pakiet Canal+ trzeba zapłacić 70-80zł. GDZIE WY MACIE PÓŁDARMO? Jest 2x drożej! :x

 

Jak nigdy nie miałeś Canal+ za czasów Cyfry+ to się nie wypowiadaj.

 

Jakie 80 zł? haha, ja płacę 49 zł i mam wszystkie kanały tematyczne + wszystkie Canal+ i HBO 6 miesięcy w prezencie.

Więc C+ dodawają za pół darmo.

 

W n płaciłem 48 zł tylko za kanały tematyczne a za nPremium dodatkowo dopłacałem a tam nie miałem tyle sportu co w Canal+.

Więc teraz płace 49 zł i mam wszystkie Canal+ i wszystkie kanały tematyczne. Gdzie widzisz te 80 zł?

 

Kiedyś by mieć Canal+ musiałem zapłacić swoje i to było to. I nie dziw się, że jak oni dają każdemu Canal+ albo za pół darmo albo za darmo to potem będą przedłużac prawa w nieskończoność.

Kiedyś płaciło się więcej za Canal+ i to było Premium, a teraz to pomydło a nie Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez rok od migracji dawali ludziom pakiety z C+ za 59-69 złotych, niektórym za 49, ale teraz już takich cen nie ma. Mam wrażenie, że po prostu C+ Ci się przejadło i dlatego piszesz o jakimś końcu magii. Oferta jest lepsza niż była za czasów Cyfry i nawet jeśli po tym sezonie utracą prawa do Serie A i Ligi Europejskiej to wyjdzie na plus, bo tych praw bezpośrednio przed fuzją nie mieli a Liga Mistrzów zostanie. W utratę Ekstraklasy sorry, ale nie wierzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich co dostali pakiet z c+ od 69zl w dol, to byl maly % abo, wiekszosc placila minimum 99zl i wiecej, nawet pod 200zl ale to juz tez znikomy %abo tak mial. Wiec trzeba zalozyc ze srednia od startu (przez rok) to granice 119-139zl. wiec malo nie, a serwuja coraz gorsza kiche pod wzgledem jakosci patrz paczka c+ hbo tvn'y i kilka innych kanalow, teraz a z przed fuzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół darmo to jest głównie dla dawnych cyfrowiczów nie wiem jak dawali Nkowiczom ale nowy abonent który nie miał nic musi zapodać na stół 99 zeta i tak po zakończeniu wszystkich promocji.

Jak dla mnie produktem C+ jest głownie piłka i ligi to ich trzyma przy utracie np Hiszpaskiej i Angielskiej dajmy na to hipotetycznie do Polsatu następuje odpływ a Libicki zalicza katharsis ale na szczęście do tego nie dojdzie bo to sztandarowy produkt Canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, widać, że [beep] ruszyła :/ . Ale i tak jest lepiej niż wczoraj, jak głosowałem na mecz Roma - CSKA, to Barca miała prawie 70% głosów, teraz mają już tylko 46% - Roma goni - jest nadzieja:). Choć jak pewnie o godz. 8.00 zaczną się lekcje informatyki, to znów skoczy powyżej 50% :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP & Silva bardzo blisko Ekstraklasy

A jednak! Według "Przeglądu Sportowego" w czwartek spółka Ekstraklasa S.A podpisze umowę o sprzedaży praw medialnych ze światowym potentatem w tej dziedzinie, firmie MP & Silva.

 

 

Informacja o możliwym mariażu z tym włoskim konsorcjum pojawiła się na początku tygodnia. Teraz umowa ma zostać sfinalizowana. MP & Silva będzie zarządzać prawami do pokazywania ligi przez sześć lat. Kluby, które teraz na mocy kończącej się po tym sezonie umowy z nc+ zarabiają 130 mln złotych na pewno dostaną więcej pieniędzy. Ile? Nowa umowa będzie wyższa o minimum 25 procent, a nie jest wykluczone, że ligowcy zarobią nawet dwa razy więcej.

 

Żeby było jasne. MP & Silva to nie żaden kanał telewizyjny, to firma, która dopiero sprzeda komuś prawo do pokazywania meczów ekstraklasy. Choć oczywiście spółka Ekstraklasa S.A musi takiego nowego partnera zatwierdzić i to ona ostatecznie złoży podpisy pod kontraktem.

 

Obecnie trudno wyrokować, kto nam od przyszłego sezonu pokaże ligę. MP & Silva współpracuje z wieloma stacjami, wcale nie jest wykluczone, że mecze T-ME będą dostępne w kilku kanałach, także tych ogólnodostępnych. Jedno się nie zmieni na pewno, sygnał nadal będzie produkowała należąca do Ekstraklasy firma Live Park.

 

MP & Silva to korporacja włoska, potentat na rynku praw medialnych. Ma osiemnaście przedstawicielstw na całym świecie, w tym w Warszawie. Poprzez współpracujące z nią oraz partnerskie stacje telewizyjne miała prawa do pokazywania mundialu w Brazylii, meczów Premier League, Bundesligi, pokazuje Formułę 1 czy NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające jest to, jak jeszcze nie dawno wielbiciele Ekstraklasy w Canal+ wypowiadali się, że Canal+ wyhodował sobie obecną Ekstraklasę jej poziom wraz komentatorami i w ogóle z oprawą techniczną transmisji i, że w końcu za żadne skarby świata nie odda praw do Ekstraklasy.

Moje zdanie jest tak złożone i skomplikowane, jak cała polityka tego przedsięwzięcia :wink:

Czyli co! Canal+ (nc+) wypada jeden z argumentów?! By tam być?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jestem ciekaw tego wszystkiego.Polsat na pewno tego nie kupi,tym bardziej za takie pieniądze.Nc+raczej też nie będzie chciało przepłacać za bardzo.Moim zdaniem kupi to ktoś z zagranicy tzn jeden z tych 3 kanałów o których wspominał Borek:Discovery,Fox,albo Arabowie.MP & Silva nie jest głupia j jeśliby nie była pewna że nie opchnie ekstraklasy za grube pieniądze,to nie wchodziłaby w ten biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...